Główne obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej odbędą się w najbliższą niedzielę w Lublinie z udziałem delegacji parlamentarnych państw położonych na terenach, które wchodziły w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Szanowni Państwo, przed tygodniem obiecałam kontynuację tematu małych miejsc, w których kwitnie wielka kultura. Opowiadałam o Klubie Aktora „Loża”. Dzisiaj dwa słowa o kolejnym takim niewielkim, a bezcennym miejscu.
Dawid Kubowicz ostatnie dwa sezony spędził w Siarce Tarnobrzeg. Chociaż zawodnik jest zadowolony z tego okresu, to zdecydował się zmienić otoczenie.
Dwa lata temu u progu lata obkolędowałem bydgoskie parki w centrum, by stworzyć subiektywny ranking miejsc, w których najprzyjemniej można przeczekać czas coraz bardziej ekstremalnych upałów. Wtedy najwyższą notę przyznałem parkowi Jana...
Miasto dostanie z Banku Gospodarstwa Krajowego 1,4 miliona złotych dofinansowania budowy bloku mieszkalnego.
- Siarka odezwała się do mnie już zimą, ale nie mogłem przyjąć oferty, bo nie dostałem warunkowej licencji od PZPN-u - mówi Grzegorz Opaliński, nowy szkoleniowiec 3-ligowej Siarki Tarnobrzeg
Pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak, pochodzi z małopolskiej Łętowni. Andrzej Bargiel, zdobywca czterech ośmiotysięczników, zaczynał od wspinania się po drzewach. W górach jeździł rowerem, aż...
Prokuratura zaskarżyła decyzję sądu, który tylko na miesiąc aresztował mężczyznę z czarnego samochodu. W tle sprawy: usiłowanie porwania dzieci.
Od dziś, przez całe wakacje, Dział Kultury "Dziennika Polskiego" nie kupuje plastiku. Trzymajcie za nas kciuki!
Gdyby nie czasy, w których żyła, pewnie jej sztuka zyskałaby międzynarodowy rozgłos, a ona zostałaby uznaną na świecie artystką. Jednak postać Marii Jaremy, jednej z najzdolniejszych krakowskich malarek, rzeźbiarek i projektantek, na długo została...
Spędzając wakacje na południu Francji, z pewnością skosztujecie ratatouille, jednogarnkowego gulaszu z letnich warzyw: bakłażanów, cukinii, papryki i pomidorów. Gdy będziecie mieli okazję dotrzeć na obcas włoskiego buta, zapytajcie koniecznie o...
Długo był w Ameryce, respekt do płacenia podatków ma, wiec chciał sprawdzić, czy na jego własności nie wiszą żadne zaległości. I wtedy dowiedział się, że dom, który kupił, to… wcale go nie kupił.
Rozsławił swoją parafię w całej Polsce zlotami motocyklowymi, ale dziś o księdzu w Tychów jest jeszcze głośniej, bo zrzucił sutannę dla miłości do kobiety. Tylko czy można tak sobie pożegnać się z kapłaństwem?
Antoni Piechniczek, były piłkarz Ruchu i pierwszy Ślązak na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, w niedzielę odbierze tytuł honorowego obywatela Chorzowa. Oto wywiad z Antonim Piechniczkiem.
13-letnia Nela jest dobrze znana dzieciom - wydaje książki, prowadzi program w telewizji, gdzie opisuje swoje liczne egzotyczne podróże. Rozmawiamy z Nelą.
Idzie przedwyborczy upał, a wraz z nim sprawa repolonizacji mediów, którą zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Media zwrócone zostaną narodowi! Pod warunkiem, że Zjednoczona Prawica wygra następną kadencję, co wydaje się jasne jak wszechobecne...
Jest jednym z najbardziej utalentowanych pisarzy kryminałów w Polsce. Nam Robert Małecki mówi m.in. o swoich pisarskich inspiracjach skandynawskimi autorami, żmudnej drodze do sukcesu oraz łączeniu pracy w wodociągach z pisaniem powieści.
Ostatnia przed wakacjami sesja rady miasta odbywała się w gorącej atmosferze. I nie chodzi tylko o panujący skwar. Radni debatowali o raporcie o stanie gminy oraz o absolutorium dla prezydenta miasta.
O tym, czy PiS boi się filmu Patryka Vegi „Polityka” i czy kino zaangażowane w Polsce wychodzi z uśpienia - mówi historyk i filmoznawca prof. Krzysztof Kornacki.
O tym, jak zmieniała się medycyna, kiedy zaczęto walczyć z bólem i o tym, czy lekarzowi pomogą gotowe recepty etyków, mówi prof. dr n. med. Janina Suchorzewska, Honorowy Profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
O najnowszych sondażach, sytuacji politycznej, Donaldzie Tusku - rozmawiamy z prof. Kazimierzem Kikiem, politologiem z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Buspas prowadzący wzdłuż Wałów Jagiellońskich – po około roku prac – został oddany do użytku. Teraz miasto rozpoczyna kolejne prace remontowe.
Utalentowana wokalistka i aktorka pochodząca z Czech. Sympatię polskich odbiorców zdobyła jako współprowadzą-ca popularny program telewizyjny „Herbatka u Tadka” . W maju ukazała się jej nowa płyta. Rozmawiamy z Gabi Gold.
Śląskie media zawsze tracą, gdy znika z nich Piotr Spyra. Niezawodny dawny wicewojewoda dawnej Platformy, obecnie satelitariusz Kryształowych, dał Bóg, odrodził się jak Feniks z popiołów i zdradził, że niebawem nadejść może repolonizacja lokalnej...
Zdjęcia z Czantorii były kiedyś jedną z najważniejszych pamiątek, które można było przywieźć z Ustronia. Fotografie z kolei linowej można na pewno znaleźć w tysiącach rodzinnych albumów fotograficznych. Historia rodzinnej firmy spod Czantorii to...
Pierwsza społeczna łąka kwietna powstanie w Bydgoszczy na terenie za przystankiem autobusowym Solskiego - Kossaka. Sadzenie roślin w najbliższą sobotę (29 czerwca) o godz. 10. Może dołączyć każdy.
Wyraźną przewagą 13 głosów „za” wobec 6 „przeciw” kujawsko-pomorscy radni przyjęli w poniedziałek uchwałę o Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ważne? Bardzo ważne, także dla delikatnych - delikatnie mówiąc -...
W Bydgoszczy powstanie pięć parkingów w systemie Park&Ride. To rozwiązanie ma ograniczyć liczbę wjeżdżających do centrum samochodów. Rozpoczęcie prac planowane jest latem przyszłego roku, a ich zakończenie - na koniec 2021 r. Koszt to 35 mln złotych.
Już nie powiemy, że po nas choćby potop. Bo chociaż coraz gwałtowniejsze ulewy sieją spustoszenia, to polskie miasta wysychają. Jak opanować i zatrzymać w nich wodę?
Wyspa Młyńska jaką znamy (i jaką zna cała Polska, bo to najpiękniejsza wizytówka miasta) ma już 10 lat. Tyle samo liczy sobie amfiteatr, który sprawdził się przy setkach organizowanych tam imprez. Czas na zmiany – uznał ratusz.
Pracują w sądach, prokuraturach, placówkach kultury i nauki. Przed nazwiskiem mają przynajmniej „mgr” i zrobione podyplomówki. Zarabiają marnie i często są na „diecie promocyjnej”.
29 czerwca 1991 warszawska FSO zakończyła produkcję fiatów 125p. 30 czerwca 1983 z linii montażowej FSM w Bielsku Białej zjechała ostatnia syrena. Ale obie marki wcale nie zniknęły z polskich dróg.
Złośliwe komentarze dotyczące wyglądu, brak akceptacji, oceniające spojrzenia. To często spotyka osoby pozbawione włosów przez łysienie plackowate. By podnosić świadomość dot. przypadłości i zintegrować chore osoby, Paulina Szulborska postanowiła...
Burza wokół pomysłu otwartego kąpieliska nad Balatonem. Temat podzielił mieszkańców Bartodziejów. Radni osiedlowi chcą spotkania z Rafałem Bruskim, prezydentem Bydgoszczy.
Od dwóch tygodni we wszystkich ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach.
W PRL była luksusem, szpanem i marzeniem każdego polskiego turysty. Dziś Bułgaria trochę śmieszy i żenuje (kiczem, tłumem, przaśnością), a trochę - rozbudza sentymenty. I może dlatego Polacy wciąż chętnie do niej jeżdżą. Zapraszamy w sentymentalną...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.