Przed tygodniem, w nawale imprez „Dni Białegostoku”, w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej została otwarta wystawa czasowa. Stało się to w 60. rocznicę śmierci artysty, wielkiego artysty Czesława Sadowskiego.
Wojewódzka konserwator zabytków chce objąć ochroną drewniany dom przy ul. Mazowieckiej 31/1. Miasto chciało przenieść go do skansenu. Teraz jednak odstępuje od tych planów.
O premierowym występie estradowym informowano raczej oszczędnie
Dziś przyszedł czas na ostatnią już kartę w albumie „Widoki miasta Białegostoku”, ofiarowanego przez władze miasta carowi Mikołajowi II w czasie jego pobytu w Białymstoku w sierpniu 1897 r. Józef Sołowiejczyk w swoich doskonale przygotowanych...
20 czerwca 1921 roku w Bydgoszczy miały miejsce dramatyczne wydarzenia, o których szybko zapomniano, bo... nikt nie chciał o nich pamiętać.
W okolicach ul. Granitowej widać już konstrukcję przejścia podziemnego pod torami budowanego przystanku Lublin Zachód. Wkrótce na odcinku Lublin - Dęblin będzie układany tor.
Studium dla egzorcystów powinno rozpocząć działalność w lutym przyszłego roku. Już trzy lata temu Episkopat postulował powołanie takiego ośrodka, bo większość egzorcystów nie ma wystarczającej wiedzy z zakresu psychologii i psychiatrii, by np....
Pan Karol Steinbach, toruński kupiec handlujący firankami i kapeluszami oraz rottenführer SS Karl Steinbach z obozów w Majdanku i Auschwitz to ta sama osoba.
Rozmawiamy z Magdą Sękowską, psycholożką i terapeutką par z Kliniki Uniwersytetu SWPS, o tym czy pary powinny jeździć na wakacje razem czy osobno i jakie konsekwencje może mieć wakacyjny romans.
Z Michałem Główką bandoneonistą i akordeonistą, Jakubem Czechowiczem - skrzypkiem, Markiem Doleckim - pianistą i Marcinem Antkowiakiem - kontrabasistą, czyli zespołem Bandonegro rozmawiamy o tangu, nowej płycie i podróży do Argentyny.
Krzysztof Klimosz nie jest już prezesem Stadionu Śląskiego. Ale w spółce zostanie na innym stanowisku.
Chorzowianie czekali na nowy rynek ponad cztery dekady. Pod koniec 2017 roku rozpoczęła się wielka przebudowa rynku. Wczoraj zakończono prace i otwarto nowy rynek. Sprawdźmy, co się zmieniło.
Rozmowa z Jarosławem Rzepą (Polskie Stronnictwo Ludowe), wicemarszałkiem województwa.
Jezioro Miedwie jest dla mieszkańców Stargardu i okolicznych miejscowości tańszą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Sezon zaczął się tam na dobre.
- Ja i żona nie jesteśmy w stanie korzystać z wanny. Ostatnio, próbując wyjść, wypadłem z niej, niszcząc instalację. Wymiana wanny na prysznic byłaby wybawieniem, ale MOPS na wniosek nie odpowiedział - mówi 74-letni, schorowany pan Kazimierz.
O magii kostiumu w filmie i teatrze, o tym jak ubierała Nikifora, van Gogha i Ignacego Paderewskiego opowiada Dorota Roqueplo, znana francuska kostiumografka, od lat pracująca w Polsce.
Policja i służby sanitarno-weterynaryjne prowadziły w tym tygodniu działania w Niedźwiedziu, wsi w gminie Kobylanka. W polu i lasku, niedaleko fermy drobiu, ktoś wyrzucił kilkadziesiąt martwych brojlerów.
Po tragicznej śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka, torturowanej przez rodziców, fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystąpiła do prezydenta RP o "inicjatywę ustawodawczą, zawierającą obowiązek analizy poważnych przypadków krzywdzenia dzieci". O...
Scorpions, legendarny hardrockowy zespół z Niemiec, zagra tego lata dwa koncerty w Polsce. 21 lipca wystąpi na Śląsku, w Arenie Gliwice.
PKO Ekstraklasa - taką nazwę nosić będzie przez kolejne dwa sezony najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Polsce. Od 1 lipca obowiązuje odświeżony logotyp ligi, uwzględniający nowego sponsora tytularnego.
Ruch Chorzów wygrał konkurs na promocję miasta, co oznacza, że otrzyma 4 mln złotych. Niebiescy potrzebują pieniędzy, bo dostali licencję na III ligę pod warunkiem, że spłacą zaległości do końca lipca.
Penetrujemy zakamarki Muzeum Twierdzy Toruń, które ma zostać otwarte za rok. Jakie tajemnice kryły forteczne mury?
A czego tam nie było! Niebieskie oraz białe baloniki z helem, które w kulminacyjnym momencie poszybowały w stronę błękitnego nieba, dwie furgonetki pełne gadżetów i odpowiednio oklejone na nadwoziach dekoracjami w kolorach białym i niebieskim,...
Opuszczając pokład samolotu na lotnisku w obcym, egzotycznym kraju, zwykle ufnie zaczynamy się rozglądać po okolicy. Większość tubylców sprawia wrażenie, jakby specjalnie na nas czekała. Witają nas szerokim uśmiechem, głębokim ukłonem i aż...
- Forest został znaleziony w kałuży w sierpniu 2017 roku. Był kilkumiesięcznym kocim dzieckiem. Miał połamane obie nóżki i miednicę. Przeszedł trzy operacje. Ledwie je przeżył. Teraz jest najwspanialszym kotem na świecie dla pani Anety – mówi...
Wimbledon nad Brdą zafundował nam w minionym tygodniu Jarosław Kotewicz, były skoczek wzwyż, olimpijczyk, dziś znany menedżer sportowy. Tak znany, że (przy pewnym udziale krewnych-i-znajomych) dokonał spektakularnej rzeczy: zorganizował turniej,...
Złodziej wysłał wiadomość do skarbniczki gminy Strzeleczki, żeby pilnie przelała ponad 95 tys. zł na wskazane konto. Mail był z podpisem wójta Marka Pietruszki, który jednak takiego polecenia nigdy nie wydał.
Zabytkowa aula w VI LO doczeka się renowacji, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace. Ekipy budowlane pojawią się z kolei w wakacje w kilku innych bydgoskich szkołach. Latem zostanie też otwarty nowy basen przy V LO na Kapuściskach,...
Trójca, Zabłotów i okolice, o których pisałem dość obszernie w poprzednich odcinkach, mają swego rzetelnego dokumentalistę. Jest nim Edward Laskowski (rocznik 1938), który – pracując od ćwierćwiecza nad historią tej ziemi – zgromadził ogromny...
Przypiekła nas rzeczywistość upałami, o jakich zimą tylko śniliśmy. Dużą większą rzadkością pod naszą szerokością geograficzną są tak gorące noce, jak ostatnio, podczas których ciężko odpocząć.
Gdybyśmy mogli spojrzeć z góry na sam mechanizm funkcjonowania społeczeństwa, jaki się teraz wytworzył, to wyglądałoby to chyba jak jakaś gra: sypanie prezentów - budzenie akceptacji - odpoczynek. Powiew wzburzenia, zasypany podarunkiem - aplauz...
Repolonizacja - to modne słowo. Ma być wytrychem do podporządkowywania „wszystkiego” władzy, do przejmowania tego, co niezależne. Władza centralna zawsze straszyła zagranicznymi wpływami. Pamiętamy, co mówiła o „Wolnej Europie” czy „Paryskiej...
„Polsko, Polsko! Ja już Ciebie nie zbawię”. Tak miały brzmieć ostatnie słowa generała Józefa Bema, które wypowiedział 10 grudnia 1850 roku w Aleppo, konając na malarię azjatycką.
Został aktorem, bo w szarym Peerelu szukał lepszego świata. Kiedy zagrał główną rolę w „Quo Vadis”, krytyka zmiażdżyła film i musiał za chlebem jechać za granicę. Dziś zarabia krocie, grając głównie w Rosji. Nie wszyscy go za to jednak chwalą.
Nadieżda oraz jej syn Andrzej z żoną Kristiną dzięki pomocy gminy Zakliczyn zamieszkali w Charzewicach. Wierzą, że w Polsce żyło im się będzie znacznie lepiej niż w Kazachstanie. Zresztą wiele się już o tym nasłuchali z opowiadań krewniaków,...
Jeśli wybieramy się na wakacje, czy nawet na wypad za miasto, z reguły potrzebujemy specjalnego sprzętu - dmuchanych materacy, kocy, rowerów, hulajnóg, walizek itd.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.