Inwestycje w bydgoskich szkołach. Zabytkowa aula w VI LO czeka na remont, a wykonawca basenu na Kapuściskach musi usunąć usterki

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Inwestycje w bydgoskich szkołach. Zabytkowa aula w VI LO czeka na remont, a wykonawca basenu na Kapuściskach musi usunąć usterki

Małgorzata Pieczyńska

Zabytkowa aula w VI LO doczeka się renowacji, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace. Ekipy budowlane pojawią się z kolei w wakacje w kilku innych bydgoskich szkołach. Latem zostanie też otwarty nowy basen przy V LO na Kapuściskach, choć tu wykonawca musi usunąć liczne usterki, które zgłosił ratusz.

Aula w „szóstce” mieszcząca się na II piętrze, podobnie jak cały budynek liceum, pochodzi z początku ub. wieku. Wpisana jest do rejestru zabytków. We wrześniu 2017 r. w stropie pojawiły się dwie duże dziury. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, wyłączono ją z użytku.

- Od dawna zabiegałam o jej remont, ale tu konieczne są prace konserwatorskie - mówi dr Wiesława Burlińska, dyrektorka VI LO. - Jej zamknięcie to dla szkoły duży kłopot. Od chwili, gdy nie możemy z niej korzystać, nie mamy gdzie organizować dużych uroczystości szkolnych. Ślubowanie klas I musieliśmy przeprowadzać w dwóch turach w sali gimnastycznej, na pożegnanie maturzystów wynająć aulę w Collegium Medicum UMK, a imprezy teatralne organizowaliśmy w auli Copernicanum UKW.

Przeczytaj ciąg dalszy artykułu...

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

55,00 110,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.