Tydzień temu na aukcji w domu aukcyjnym Sotheby’s w Londynie sprzedano za milion funtów obraz Banksy’ego „Dziewczynka z balonikiem”. Ku zaskoczeniu uczestników licytacji chwilę później dzieło uległo samozniszczeniu - włączyła się umieszczona w...
Ci chłopcy z każdym kolejnym meczem nabierają pewności siebie i wygląda to wszystko coraz lepiej - mówi Paweł Załoga, trener JKS-u Jarosław.
Rozmowa z doktorem Krzysztofem Stachurą, socjologiem z Uniwersytetu Gdańskiego.
Rozmowa z mec. Włodzimierzem Łyczywkiem, dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie.
Tylko na Pomorzu 130 zbrodni nie doczekało się rozwiązania i ukarania winnych. Śledztwa wznawiają policjanci z Archiwum X. Tym razem piszemy o bestialskim morderstwie sprzed 28 lat, którego ofiarą padła 67-letnia mieszkanka Słupska.
Odkąd wprowadzono reformę oświaty, wielu rodziców uczniów starszych klas narzeka na przeciążenie lekcjami i zadaniami domowymi. To efekt przeniesienia części godzin z młodszych na starsze klasy.
O nieuchronnej katastrofie klimatycznej i trudnych wyborach ludzkości rozmawiamy z prof. Mirosławem Miętusem, dyr. Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, wyróżnionym dyplomem honorowym potwierdzającym jego istotny wkład w uzyskanie przez...
Dzięki tym pieniądzom będzie łatwiej ratować zdrowie i życie na szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR). Z kolei studenci i absolwenci pielęgniarstwa, będą mogli liczyć na stypendia.
To był wielki pontyfikat z kilkoma słabościami. Teraz jednak czas na pokolenie Franciszka - mówi dr hab. Józef Majewski, teolog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Zakładu Dziennikarstwa i Mediów.
Tomasz Lenz kandydat na prezydenta Torunia przegrał proces wyborczy z Komitetem Wyborczym Wyborców Michała Zaleskiego. Będzie zażalenie.
A to dostał wsparcie kandydat Całbecki, walczący o kolejną kadencję w fotelu marszałka województwa. Od ludzi PiS! W internecie nachwalić się go nie mogą toruńscy radni tej partii. Na przykład radny Wojtasik. A radny Szuba, niegdyś też...
Wielu uważa, że szkoła nie jest miejscem stworzonym do nauki życia. A ja myślę, że właśnie jest! - mówi Przemysław Staroń, laureat tytułu Nauczyciel Roku 2018.
W listopadzie zakończy się pierwszy etap rewitalizacji płyty Starego Rynku. Zmieni się nie tylko jego nawierzchnia ale i kolorystyka, którą podkreślać będzie światło. Miasto ogłosiło konkurs na projekt małej architektury (ławek i kwietników),...
Wyniki badań mikrobiologicznych wody w zbiorniku Balaton są pomyślne. Na zlecenie bydgoskiego ratusza wykonał je sanepid. Nie ma zatem przeszkód, by uruchomić w tym miejscu kąpielisko miejskie.
Gdy o tym przeczytałem, gotów byłem iść o zakład, że to żart, bzdura, fake news, które media społecznościowe codziennie rozsiewają, podpuszczając naiwnych. Ale nie. Poważny (choć teraz już mniej - przynajmniej w moich oczach) prezes poważnej firmy...
Ta ostatnia sesja, dziś się już rozstaniemy - parafraza szlagieru Mieczysława Fogga nasuwa się na wieść, że dla radnych i prezydenta wspólnie wybije czas pożegnania. W piątek, o godz. 10 rozpocznie się ostatnia w tej kadencji sesja.
Prawdopodobnie od nowego roku zaczną obowiązywać przepisy zmienionej ustawy śmieciowej. Czy zapłacimy za wywóz odpadów więcej?
Na osiedlu Mickiewicza mieszkańcy walczą z wysoką zabudową. Ci z osiedla Sienkiewicza prawie wygrali. O losach tych i tych zadecydują dziś radni na sesji.
Hala produkcyjna, w której więźniowie budują sieci trakcji kolejowej dla stargardzkiej firmy Kuca, została oficjalnie otwarta.
Przywiązują do drzewa i porzucają w lesie, katują, okaleczają, a nawet do nich strzelają. Zwyrodnialców, którzy krzywdzą zwierzęta, nie brakuje.
Na niedzielę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany również Dniem Nauczyciela. Z tej okazji warto zastanowić się nie tylko nad tym, za co cenimy naszych pedagogów, ale też postawić pytanie: czy ich wynagrodzenie...
Chodzi o podlaski wątek głośnej afery taśmowej. Biznesmen, który zlecił nagrywanie czołowych polityków PO-PSL w warszawskich restauracjach, podsłuchiwał też dwie spółki z branży węglowej z Bielska Podlaskiego. W czwartek usłyszał prawomocny wyrok....
Swoje dzieciństwo wspomina jako gehennę - nieustanne poniżanie i bicie. Dziś jest wolnym i szczęśliwym człowiekiem, który z domowego piekła wyciąga kobiety w różnych krajach Europy. Pomaga też... sprawcom przemocy.
O ogromnej popularności thrillerów psychologicznych, podglądaniu ludzi i o tym, jak sen może stać się fabułą bestseller-owej powieści, mówi Magda Stachula, pisarka z Krakowa. Debiutowała w 2016 roku, a prawa do jej książek kupili już wydawcy z...
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego
Łódzka Szkoła Filmowa hucznie świętuje jubileusz siedemdziesięciolecia. Co prawda uczelnia powstała w marcu, ale główne uroczystości odbywają się teraz, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.
Nauczyciel akademicki i wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa startuje w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego z hasłem utworzenia jednej, silnej opolskiej uczelni publicznej. Rektorzy uniwersytetu i politechniki jakoś...
Miejskim Centrum Medycznym Widzew przy Piłsudskiego 157 zmodernizowane zostały: poradnia ortopedyczna, ginekologiczna i laryngologiczna. Generalny remont kosztował 350 tysięcy. 170 tysięcy pochodziło z budżetu obywatelskiego.
W ramach cyklu wywiadów z głównymi kandydatami na prezydenta Krakowa dziś rozmowa z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Na stronie internetowej dziennikpolski24.pl dostępne są wcześniejsze wywiady z Małgorzatą Wassermann i Łukaszem Gibałą.
Dziś już wiadomo, że „Kler”, film fabularny w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego obejrzało ponad 2 miliony widzów, zaledwie w kilkanaście dni od jego premiery. To niewątpliwie największy sukces kasowy polskiego filmu w tak krótkim czasie, ale także...
- W Watykanie przygotowano chyba dziesięć życiorysów potencjalnych kandydatów. Wśród nich był także biogram kardynała Wojtyły - opowiada kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II w latach 1978-2005; dziś arcybiskup senior...
Ostatnie dzieło Wojciecha Smarzowskiego w zasadzie już stało się najgłośniejszym polskim filmem XXI wieku, budząc w naszym kraju większe emocje niż wszystkie nagradzane za granicą obrazy polskich reżyserów razem wzięte.
Późnym wieczorem, przy kolacji z przyjaciółmi, żartował sobie tak, jak to on miał w zwyczaju. Kiedy zobaczył siebie na ekranie telewizora, prychnął: „Cóż to za papież, kto to widział, żeby wybierano takiego papieża”...
Ostatni raz na Syberii byłem 10 lat temu i wtedy wydarzyło się coś, co zmotywowało mnie do zorganizowania wyprawy po raz kolejny, tym razem aż na daleką Kołymę.
Rozmowa z Konstantym Usenką, autorem książek o radzieckim i rosyjskim muzycznym undergroundzie.
Fragment książki. Uroczystą mszą św. rozpoczęło się 14 października po południu drugie już w tym roku konklawe, spowodowane niespodziewaną śmiercią papieża Jana Pawła I - zmarł 28 września, zaledwie 33 dni po wyborze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.