Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

AntyKLERykał z Solca - wyłożył pieniądze na fotele i projektor. Ma teraz prawo decydować, co w kinie można wyświetlać?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

AntyKLERykał z Solca - wyłożył pieniądze na fotele i projektor. Ma teraz prawo decydować, co w kinie można wyświetlać?

Jarosław Reszka

Gdy o tym przeczytałem, gotów byłem iść o zakład, że to żart, bzdura, fake news, które media społecznościowe codziennie rozsiewają, podpuszczając naiwnych. Ale nie. Poważny (choć teraz już mniej - przynajmniej w moich oczach) prezes poważnej firmy z Solca Kujawskiego wykorzystał służbowego maila, by niczym średniowieczny krzyżowiec stanąć do walki w obronie Kościoła.

Pan prezes pisze o Kościele przez małe „k”, ale ego ma wielkie, więc do słuchania swych przemyśleń na temat Kościoła, filmu „Kler”, religii, pedofilii i innych zboczeń zmusza szefową Soleckiego Centrum Kultury, burmistrza miasteczka i całą radę miejską.
Pan prezes wprawdzie zawodowo siedzi w betonie, lecz z tego powodu nikt nie odmawia mu prawa do własnego zdania na tematy pozabetonowe. Ma także prawo dzielić się tym zdaniem z każdym, kto zechce go czytać lub słuchać.

Ba, jeśli wspólnik czy wspólnicy nie mają nic przeciwko temu, to może podpisywać swe wynurzenia jako Zarząd Grupy Kapitałowej. Ale żeby zmuszać innych do słuchania i respektowania pozabetonowych wynurzeń i wymagań za pomocą gróźb i szantażu - takiej władzy nie ma nawet prezes z Nowogrodzkiej.

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, o co chodzi, przytoczę fragment maila, jaki prezes Solbetu przesłał do dyrektorki Soleckiego Centrum Kultury: „Jeżeli Pani Dyrektor wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film, nigdy nie otrzyma żadnego sponsoringu i nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd Solbetu. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawski obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach”.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • czy Kler jest wyświetlany w Soleckim Centrum Kultury
 • jak prezes Solbetu zareagował na krytykę
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jarosław Reszka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

seba19781

Zgadzam sie z Panem Szanowny Redaktorze, z jednym zastrzezeniem. Beton komorkowy konkurencji jest w identycznej cenie niz ten z Solca(taka specyfika branzy budowlanej i tego materialu), tak sie sklada za rok bede musial kupic ten surowiec, i juz wiem ktorego nie kupie.Pozdrawiam

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.