Mateusz Ratajczak zatrudnił się w „kotłowni”, czyli firmie naciągającej klientów na inwestycje finansowe. To specyficzne call center, którego cel jest jeden: za wszelką cenę znaleźć ofiarę. Motywacja oszustów? Zawrotne premie, imprezy, alkohol...
Anna Jagiellonka, która przyszła na świat w Krakowie 18 października 1532 roku, była ostatnim polskim monarchą z Jagiellonów. Zdobyła koronę, choć traktowano ją wcześniej jak piąte koło u wozu.
O Jerzym Jarockim, zmarłym przed sześciu laty (10 października 2012 r.) wybitnym reżyserze, dramaturgu i pedagogu, opowiada Elżbieta Konieczna.
Korespondencja z USA. - Rozumiem po polsku, ale już nie potrafię mówić tym językiem, brak treningu - tłumaczy się malarz, rysownik, jeden z najsłynniejszych amerykańskich twórców postaci komiksowych Bill Sienkiewicz, potomek pisarza Henryka...
Magdalena Różczka właśnie pojawia się na dużym ekranie w filmie „Serce nie sługa”. A nam opowiada o tym, jak łączy aktorską karierę z działalnością charytatywną.
To jedna z najsłynniejszych księgarń. To tam co piątek odbywały się spotkania teatralne ze znanymi postaciami, tam przez fanów „Ich Troje” zablokowały się drzwi wejściowe a zespół musiał wchodzić od zaplecza, to także w tej placówce organizowano...
Co robi student? Oczywiście głównie się uczy. Ale przecież jeść też musi. I tutaj wyobraźnię młodych ludzi ograniczają jedynie finanse, a od głodu ratują domowe słoiki.
Sklepowe półki powoli zapełniają się akcesoriami związanymi ze zbliżającym się świętem duchów, czyli Halloween.
Pięć lat temu Michał Nowak z Trzciela wstał z kanapy, ubrał stare adidasy i poszedł pobiegać, wypowiadając wojnę nadwadze. Nie przeszło mu wtedy przez myśl, że to początek wielkiej życiowej przygody, a pierwsze pokonane metry zaprowadzą go na...
- Biznes i patriotyzm mają ze sobą wiele wspólnego - przekonuje Krzysztof Bednarz, prezes Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy”. Rozmawiamy z nim o akcji „Warto być Polakiem” i innych inicjatywach społecznych chemicznego potentata.
Po raz 50. nowy rok akademicki zainaugurował w środę Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Gościem był minister nauki Jarosław Gowin, który mówił o ustawie Konstytucja dla Nauki.
Jeszcze nie tak dawno było to miejsce, które raczej kojarzyło się z chuligaństwem niż artyzmem. Teraz przy placu Chrobrego na murze zamiast bazgrołów, będziemy mieli piękne i związane z historią malunki.
Sposób na smog? Prof. Leszek Jerzak od lat walczy o tzw. kliny zieleni.
Włochate świnie mieszkają w Zielonej Górze Stożnem.
W niedzielę przypada Dzień Nauczyciela. Święto pedagogów i nauczycieli to wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić ich i podziękować za ich pracę. My odwiedziliśmy nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku...
Już w grudniu szpital będzie gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów w ośrodku radioterapii. W pachnącym świeżością budynku montowane są już dwa akceleratory. W czwartek 11 października byliśmy w środku!
Koszalin narodził się dwa razy: w 1266 roku, gdy w świetle prawa stał się miastem i w 1718 roku, gdy odbudowano go niemal do nowa, po wielkim i niszczycielskim pożarze. Wczoraj minęło dokładnie 300 lat od tego straszliwego dnia.
Choć podopieczni nie traktują ich jak szkolnych nauczycieli, oni również uroczyście obchodzą Dzień Edukacji Narodowej. Pedagodzy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nie tylko wychowują młodych, ale przede wszystkim pomagają im i są dla nich drogowskazem.
22-latek, który zgwałcił dziewczynkę wracającą ze szkoły, będzie mógł wyjść z więzienia najwcześniej po dziesięciu latach.
Karlino. 3 października 2017 roku. Wczesny wieczór. 14-latka wróciła właśnie z wyczerpującego treningu zapaśniczego. Na chwilę jeszcze wyskoczyła z mamą do sklepu po chipsy na wieczorny film. To miał być „Piękny umysł”.
Najbardziej złości nas przekraczanie prędkości na drogach i złe parkowanie. Tak, po dwóch latach funkcjonowania, wynika z krajowej mapy zagrożeń.
Jest jesień, dni są coraz krótsze. W związku z tym mamy coraz mniej czasu na zakupy i gotowanie. Na wszelki przypadek warto zaopatrzyć się w gotowce, z których w parę minut możemy zrobić obiad dla rodziny, czy też kolację dla znajomych.
Droga Trzepowska od lat wołała o remont. Wąska, wyboista, ciemna. Więc miasto wzięło się za poszerzenie. Tylko dlaczego kosztem właścicieli małych działek, a nie gruntów, które niedługo trafią w ręce deweloperów? - pytają mieszkańcy.
Polacy czytają mało książek, ale wciąż są one u nas symbolem wysokich kompetencji i dobrego stylu. Choć w dobie nośników cyfrowych całą bibliotekę można pomieścić w telefonie, klasyczne papierowe książki są nadal emblematem budującym prestiż, a...
Rozmowa z RADOSŁAWEM SIKORSKIM, byłym marszałkiem Sejmu, byłym ministrem obrony narodowej, byłym ministrem spraw zagranicznych.
Powinni być odważni i niezawiśli, a jednak coraz częściej sędziowie mówią o swoich obawach. Mniejsza, że boją się o swoją pracę - mówią o przerażeniu i trosce o stan praworządności w Polsce. Jak mają sprawiedliwie sądzić, jeśli prezes sądu...
Rozmowa z Sylwestrem Tułajewem, kandydatem KW PiS na prezydenta Lublina.
Aleksandra Szukalska mieszkanka Kościana wydała już drugą książkę o tematyce historycznej. Tym razem są to wspomnienia prawdziwych wydarzeń opartych na tle historycznym.
Nie napełnili niecki akwaparkowej, ale reklama wyborcza obecnych władz Słupska jest na poziomie poprzedników.
Gdy mój mąż umarł, byłam na niego zła, bo odszedł z tego świata nagle i niespodziewanie. Ale już mu to wybaczyłam - mówi pani Maria, emerytka ze Słupska.
SOS-W w Słupsku obchodzi jubileusz 60-lecia. Szkoła przeszła daleką drogę od skromnego baraku do nowoczesnej placówki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Warunki kształcenia były na początku tak złe, że na moment nawet ją zamknięto.
Roman Tasarz kandyduje nie tylko na burmistrza, ale także radnego miejskiego. „Ludzie mówią”, że nie jest mieszkańcem miasta. Gdzie mieszka? O tym w dalszej części artykułu.
W ostatnich dobach amerykańskie indeksy giełdowe straciły od 3 do 4 proc., co rozlało się w panikę na rynkach światowych. Gdyby na Wall Street nastąpiła bessa szybciej czeka nas kryzys gospodarczy - i to już za kilka miesięcy.
Rozmowa z Karoliną Oleksa-Marewską, psycholog, wykładowcą i trenerem kompetencji miękkich.
Przy ul. Płockiej i Teligi może powstać nowoczesne centrum wiedzy i rozrywki. Inwestycja kosztująca ok. 40 mln zł ma być budowana etapami do 2023 r.
Przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich w Poznaniu, na którym bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji, stanie sygnalizacja świetlna. W czwartek ogłoszono przetarg na jej budowę. Wyczekiwane przez kierowców rozwiązanie będzie...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.