Pierwszy indywidualny medal Mistrzostw Świata Agility 2018 w historii zdobyła Magdalena Domańska z Morą, owczarkiem pirenejskim.
Praworządność w Polsce jest zagrożona? Tak uważa aż 90 procent ankietowanych sędziów - wynika z raportu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. W badaniu - jak informują przedstawiciele stowarzyszenia - wzięło udział 330 przedstawicieli...
Platforma News złożyła zawiadomienie do CBA prosząc o wyjaśnienie, czy rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora poznańskiego szpitala MSWiA odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Chciałam oderwać łatkę, jaka przykleiła się do Nika: beztroski żartowniś. Zauważyłam, że zbudowały go przykre doświadczenia. Nosi sporo garbów, tylko przykrywa je płaszczyk lekkoducha - mówi Marianna Korman, reżyserka filmu „Przechowalnia” o...
Z Magdaleną Fortunką, pedagogiem z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku, wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie Nauczyciel Roku 2018, rozmawia Gabriela Pewińska.
W Łodzi mamy kolejny odcinek farsy związanej z wyborami. Z donosem do prokuratury ws. prezydent Zdanowskiej pobiegł Łukasz Magin.
Rozmowa z ks. prof. Tadeuszem Dolą, przewodniczącym Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, emerytowanym profesorem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
Z Jarosławem Noconiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Gdańskiego.
Fragmenty wykładu prof. Mariana Zembali wygłoszonego podczas uroczystości wręczenia mu tytułu doctora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Prokuratura zarzuca wiceburmistrz Byczyny, że nakłoniła urzędniczkę do wyłudzenia kredytu na pożyczkę dla jej męża, a także płacenie w prywatnych sprawach sądowych pieniędzmi z kasy gminy.
Polacy po raz drugi zostali mistrzami świata w siatkówce. Złote medale przywieźli z Turynu trzej siatkarze PGE Skry Bełchatów - Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski. A Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik mistrzostw, był wiele lat...
64 pierwszoklasistów z trzech klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 111 uroczyście ślubowało wczoraj, że jako uczniowie będą godnie reprezentować swoją szkołę poza jej murami. Uroczystość odbyła się w towarzystwie 10 nauczycielek ze szkół z Włoch...
Ojciec widział go jako architekta. Kiedy jednak chłopak zagrał w przedstawieniu szkolnym, złapał bakcyl aktorstwa. Do „Filmówki” dostał się dopiero za czwartym razem, ale jeszcze na studiach zagrał w „Czterech pancernych i psie”
Rozmowa z dr. hab. n. med. Tomaszem Sachą z Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM, przewodniczącym Sekcji Hematologii Molekularnej Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, o tym, że przewlekła białaczka szpikowa jest dziś chorobą, z którą medycyna...
Poniedziałek 15 października to Dzień Białej Laski, międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących. Z tej okazji w łódzkiej restauracji Farina Bianco odbędzie się specjalna „Kolacja w ciemności”, która przybliży jej uczestnikom...
Pojedyncze są niedostrzegalne gołym okiem, ale o większym ich stężeniu w powietrzu najlepiej wiedzą... alergicy. Lecz bez tej uciążliwej dla niektórych obecności pyłków w ogóle by mowy nie było o planecie, jaką znamy - pełnej roślin.
Świdwińskie starostwo kupiło spółkę, której 4 lata temu na 30 lat wydzierżawiło szpital w Połczynie-Zdroju. Ze sporym długiem, który spółka zaciągnęła m.in. w powiecie.
Do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób w tym Paweł Rudecki, nauczyciel matematyki z I LO w Koszalinie.
Stałe ciśnienie wody, którą bez obaw można pić z kranu i nowy zbiornik - rozbudowane ujęcie wody wraz ze stacją uzdatniania rozwiązało, jak zapewniają samorządowcy, problemy sianowian z wodą.
W piątek przed kołobrzeskim sądem miał zapaść wyrok w głośnej sprawie czterech policjantów, z których jeden miał na komendzie razić paralizatorem 18-letniego zatrzymanego. Pozostali mieli się temu biernie przyglądać. Wyroku nie było, bo sąd...
Podopieczni Domu Dziennego Pobytu „Senior +” w Brzezinach, prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Policja, sanepid, urząd miasta ani urzędnicy wojewody od lat nie potrafią dać rady nielegalnemu domowi opieki nad seniorami. Placówka - pod pozorem wynajmu pokojów - działa w willi przy jednej z gorzowskich ulic.
Mówią na nią ninja lub arlekin. Działa zawsze w grupie. Biedronki azjatyckie sterroryzowały sporą część mieszkańców Kujaw i Pomorza.
Nowy obiekt w Letnicy ma być miejscem niezapomnianej przygody. Władze Gdańska mają nadzieję, że to właśnie w nim mieszkańcy i turyści będą spędzać większość wolnego czasu. Tymczasem kontrkandydaci prezydenta Pawła Adamowicza w wyborach...
16 października 1978 roku, równo 40 lat temu, kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. To jedna z najważniejszych dat historii Polski. A wcale tak stać się nie musiało. Poznajcie niezwykłe okoliczności walki o...
- Już teraz mamy do czynienia z zagrożeniem demokracji miejskiej, niedawno zostało wstrzymane procedowaniem zmian w statutach rad osiedli, przeciągane są też prace komisji legislacyjnej, która ma zmienić statut miasta, bardzo niedobrą propozycją...
Wiechlice, Dzietrzychowice, Przylep... To w Lubuskiem najwcześniej zaczęto mówić o śmieciowej mafii. I o urzędniczej... bezradności. Jak pokazują Kartowice, problemy nie mają końca.
Czy na tym wzniesieniu położonym w pradolinie Bobru leżała mityczna Ilua? Z tą mitycznością może nie przesadzajmy, ale historycy już niemal dwa wieki zadają sobie pytanie, gdzie znajduje się to miejsce. Regionalista i społeczny opiekun...
Rozmowa z Przemysławem Jakubem Hincem, kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Poznania. Jaki ma pomysł na rozwiązanie najważniejszych problemów miasta, jak ocenia rządy Jacka Jaśkowiaka i dlaczego "miasto nie powinno być kamienicznikiem"?
Co roku w okresie od maja do sierpnia liczba wydawanych paszportów jest ponad 2,5 razy większa niż poza sezonem. Tegoroczny wakacyjny boom paszportowy już za nami.
Choć formalności jeszcze nie są w pełni dopełnione, ale miejsce jest przygotowywane pod duże sklepy. U zbiegu ul. Długiej i Kapitulnej we Włocławku powstanie centrum handlowe z Castoramą i Agatą.
Czy podwyżka opłat za wodę i ścieki, którą w lipcu wdrożono w gminie Ustka, jest legalna? Część mieszkańców gminy ma wątpliwości. Składają nawet w Urzędzie Gminy wnioski o wypłatę nadpłaty.
Rusztowanie firmy, która ma ocieplać kamienicę przy ul. Kniaziewicza 23, spowodowało, że antena satelitarna Eugeniusza Orłowskiego z kamienicy obok przestała odbierać sygnał telewizyjny.
Rozmowa z Justyną Szczypek, nauczycielką języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku, która niedawno zdobyła tytuł MIEE, czyli Microsoft Innovative Educator Expert.
Wczoraj uroczyście oddano do użytku, budowany od dwóch lat, nowy blok operacyjny sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. W przyszłym tygodniu ma się tam odbyć pierwsza planowana operacja.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.