Prokuratura Rejonowa w Dębicy zajmuje się 22-latkiem, który na osiedlu zaatakował maczetą mieszkańca jednego z bloków socjalnych. Bo ten miał być „konfidentem”.
Wisłoka Dębica zremisowała w weekend z Izolatorem Boguchwała 1:1 i jest niemal pewna awansu do 3 ligi piłkarskiej. Wisłoka ma dwa mecze na to, by zdobyć jeden punkt, który zapewni im wygraną w 4 lidze podkarpackiej.
Rzeszów stoi żużlem i siatkówką, ale w ostatnim czasie to ten drugi sport budzi większe emocje wśród mieszkańców naszego miasta. Simplicity Games, rzeszowscy producenci gier mobilnych, postanowili wesprzeć naszych siatkarzy i stworzyć grę o...
W tym miesiącu mają być znane szczegóły zmian w przepisach, jakie dla kierowców szykuje rząd. Wśród pomysłów jest m.in. zniesienie obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy.
- To był czas bardzo pozytywnego zaangażowania w zmiany, ale jednocześnie podskórnej niepewności. Wydawało się nam, że jeszcze nie nadszedł czas, by nasze marzenia się ziściły, więc czekaliśmy tylko na moment, w którym władza komunistyczna wykręci...
Zaczynamy tydzień od dobrych wiadomości - mówił w poniedziałek (3.06) rano wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, podpisując 18 umów na dofinansowanie budowy dróg gminnych i powiatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a...
Szczecińska spalarnia odpadów może zapewnić prąd i ciepło dla ok. 30 tysięcy mieszkań w Szczecinie. Niestety, na mniejsze rachunki raczej nie ma co liczyć.
Od początku działania miejskiego dofinansowania programu in vitro w Łodzi urodziło się 143 dzieci. Program działa od trzech lat.
Motorówki na Jeziorze Żywieckim znów będą mogły pływać, bo radni powiatowi uchylili uchwałę w sprawie strefy ciszy. I rozpętała się burza.
Miasto ogłosiło przetarg na budowę grill parku na Promenadzie im. Czesława Niemena. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego i powinna być gotowa do końca września.
Remont drogi do Wisły rozpoczął się wiosną 2019, ale już teraz zarząd województwa przyznaje, że wykonawca na niektórych etapach ma ponad 40 dni opóźnienia! Czy przebudowa drogi w Beskidy jest zagrożona?
Wiadomo już, kto wybuduje trzy centra przesiadkowe w Czeladzi. Zwycięzcą przetargu została firma Eurovia, która ma zrealizować całe przedsięwzięcie o wartości 35 milionów zł. W poniedziałek, 3 czerwca miasto podpisało z nią umowę.
Wielkoformatowy napis "Toruń" stanąć ma na Kępie Bazarowej. - To pozwoliłoby turystom fotografować się jednocześnie na tle instalacji oraz panoramy Starego Miasta - mówi rzeczniczka prezydenta.
Wszyscy byli pewni, że wygramy. Wszyscy wiedzieli, że kampania wyborcza została przeprowadzona w sposób perfekcyjny i lepiej nie można jej było przeprowadzić. Większość społeczeństwa była za Solidarnością i to było oczywiste , że nastąpi...
58 młodych policjantów złożyło wczoraj uroczystą przysięgę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wśród nich jest 11 kobiet. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała, podczas uroczystości wręczył medal „Pomagajmy...
Prawie dwa miesiące potrwają nowe konsultacje społeczne. Od ich wyniku zależy kierunek rozwoju Bydgoszczy.
Jeśli rząd nie przekaże samorządom rekompensaty za energię miasto wyda o 18 mln zł mniej na inwestycje.
Owady wyroiły się na kominie domu we wsi Płąchawy pod Wąbrzeźnem. Zagrażały wypoczywającej rodzinie. Strażacy nie mają wątpliwości, że w najbliższym czasie zdarzeń z udziałem os czy szerszeni będzie coraz więcej.
Historia „Brzydkiego kaczątka”, jednej z bardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena o małym odmieńcu, który nie wiedzieć czemu wykluwa się z jaja pośród kaczek, to najnowsza premiera Teatru Baj Pomorski.
30 medycznych konsultantów wojewódzkich otrzymało w poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim powołania na pięcioletnią kadencję. Większość z nich sprawuje tę funkcję po raz kolejny.
Uwag piesi i kierowcy. Inowrocławski ratusz wprowadza zmiany w organizacji ruchu na niektórych drogach administrowanych przez miasto. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych najmłodszych.
Uniwersytety w regionie rekrutują chętnych. Wczoraj nabór ruszył na UTP, jutro rozpocznie się na UKW. Chętnych przyjmuje też toruński UMK. Rekrutację prowadzą też uczelnie niepubliczne.
W tym roku nie będzie środków na budowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - taki wniosek płynie z odpowiedzi kancelarii premiera na apel, jaki Rada Miasta skierowała w tej sprawie w lutym tego roku. Co pozostaje? Na razie czekać.
Stworzył poradnik dla uzależnionych od gier, pisał o tym jak spełniać marzenia. Teraz wziął na warsztat fantastykę...
Oferty na wakacje już są - praca przy zbiorach, przetwórstwie, na produkcji. Ale też w marketach. Młodzieżowe Biuro Pracy OHP we Włocławku proponuje też płatne zajęcie poza Włocławkiem.
Jest źle, bo użytkownicy hulajnóg elektrycznych mają już „na koncie” potrącenia pieszych. Przepisy nie regulują dokładnie zasad poruszania się tymi jednośladami, ale minister infrastruktury chce to pilnie zmienić.
4 czerwca 1989 roku to historyczna data w dziejach Polski. We wtorek obchodzimy 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.
Nielegalnie odbierali szkodliwe odpady chemiczne, lakiernicze i motoryzacyjne, umieszczali je w magazynach, lasach albo zakopywali, a potem znikali.
4 czerwca nie skończył się w Polsce komunizm, nie była to też kolejna polityczna odwilż. Zaczął się jednak powolny i nieodwracalny demontaż systemu.
Niektórzy rodzice mówią, że wszawica znowu zaatakowała w szkołach i przedszkolach. - Chętnych masowo odeprzeć ten atak jakoś nie widać. Każdy w domu walczy z wszami. W pojedynkę - uważają.
W województwie zachodniopomorskim ZUS co miesiąc wypłaca specjalne świadczenie 88 osobom, które ukończyły 100 lat. W Szczecinie pobiera je 60 osób, a w Koszalinie 28 osób. W całym kraju 1,9 tysiąca.
Profesor Marek Białokur, historyk z UO, organizator konferencji „Rocznice wielu znaczeń 1919-1939-1989. Czy odrobione lekcje historii?”, która odbyła się w Opolu w tym tygodniu.
Czyżby jedna z lokalnych firm sprowadzała suplementy renomowanych firm i wprowadzała je do obiegu bez aktualnej daty ważności? Zastanawiający jest przykład naszej Czytelniczki, która chce przestrzec przed przypadkowymi zakupami.
Opieka zdrowotna musi zostać zmieniona systemowo, a nie wycinkowo - mówi lekarz Mariusz Małecki z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.
Trzydzieści lat temu dokonaliśmy drugiego cudu nad Wisłą. Niewielu wierzyło, że uda się pokonać komunę, wrzucając kartki do urn i że oni oddadzą dobrowolnie władzę.
Czerwiec 1921. Trwa III Powstanie Śląskie. Trzy zbrojne wystąpienia mieszkańców dzielnicy w latach 1919-1921 pokazały ich wolę przynależności do państwa polskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.