Młodzi policjanci złożyli uroczystą przysięgę. Po szkoleniu w Słupsku zasilą szeregi policji w regionie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Dorota Witt

Młodzi policjanci złożyli uroczystą przysięgę. Po szkoleniu w Słupsku zasilą szeregi policji w regionie

Dorota Witt

58 młodych policjantów złożyło wczoraj uroczystą przysięgę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wśród nich jest 11 kobiet. Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała, podczas uroczystości wręczył medal „Pomagajmy sobie wzajemnie” Krzysztofowi Gorzyckiemu, woźnemu, który powstrzymał napastnika w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim.

- Służbę w policji widzę jako pomoc innym, a że od zawsze chciałem pomagać, to trafiłem tutaj - mówi Mateusz Masłowski, który razem z 57 kolegami i koleżankami złożył wczoraj uroczystą przysięgę i odtąd będzie, m.in., „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” - jak mówią słowa roty.

Wrócą do regionu

Na co dzień młody policjant biega i gra w piłkę, by zawsze być w dobrej formie. - Adrenalina i codzienne wyzwania, tak, to to, co mnie w pracy policjanta zawsze pociągało - mówi. Ale wcale nie było łatwo się tutaj dostać: każdy z nas przeszedł testy sprawnościowe i psychologiczne. Teraz kolejna trudność: rozłąka z najbliższymi na czas szkolenia w Szkole Policji w Słupsku.

Po zakończeniu tego szkolenia podstawowego funkcjonariusze wrócą, by pełnić służbę na terenie naszego województwa. - 29 z nich do Bydgoszczy, 9 do Torunia, 4 do Grudziądza, po 3 do Lipna i Golubia-Dobrzynia, po 2 do Nakła i do KWP w Bydgoszczy, 1 do Świecia oraz 7 do Oddziału Prewencji Policji - wymienia podinsp. Monika chlebicz. - Wśród przyjętych do służby policjantów jest 11 kobiet! - podkreśla.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Dorota Witt

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.