Postępowanie zostało umorzone z powodu braku danych, które wskazywałyby na działanie człowieka. Sprawy ul. Toruńskiej nie ma... na razie.
Wyższa Szkoła Gospodarki, najstarsza uczelnia niepubliczna w Bydgoszczy obchodzi w tym roku jubileusz 30-lat Uniwersytetu Przedsiębiorczości.
Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Golubiu. Wójt gminy Radomin Piotr Wolski podpisał natomiast umowę na modernizację drogi gminnej w Wilczewie i Sokołowie.
Choć Stanisław Raginiak od lat mieszka w Grudziądzu, to pamięta o swoich rodzinnych stronach. A i tam pamiętają o nim. Owocem tej pamięci są jego wiersze w albumie „La pintura del bosque de Warmia”.
Po korekcie rozkładu jazdy, od 9 czerwca nadal część pociągów kursujących na linii Warszawa - Poznań będzie się zatrzymywać na przystanku Inowrocław Rąbinek.
We wrześniu do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia trafi podwójny rocznik. W Bydgoszczy rekrutacja elektroniczna właśnie minęła półmetek. Wnioski uczniowie mogą składać do 17 czerwca.
Włocławskie szkoły średnie szykują się do naboru podwójnego rocznika uczniów - po podstawówce i gimnazjum. Będą lekcje na dwie zmiany? Nie u nas.
Światowa Organizacja Zdrowia WHO uznała uzależnienie od gier za chorobę. Tymczasem granie w sieci to najpopularniejszy sposób spędzania wolnego czasu przez nastolatków, zwłaszcza w wakacje.
Nasze miasta i wioski pięknieją w oczach. Gospodarka się kręci, płyną unijne pieniądze, ale rośnie też zadłużenie samorządów. Łączne długi gmin i powiatów Opolszczyzny dochodzą już do kwoty 1,5 miliarda złotych.
"Żyj aktywnie" - pod takim hasłem ZUS zorganizował w piątek w Bydgoszczy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.
To jest park w Krakowie przy ul. Szlak, w którym się biłem, bawiłem, grałem z nieznajomymi w piłkę, rzucałem nożem w ziemię. To zawsze był brzydki park.
Wychodzę rano z domu. Do biurowców mam niedaleko, więc już na najbliższym przystanku widzę tłum wysypujących się z tramwaju młodych ludzi, podążających do swych biurek, które widać z zewnątrz przez przejrzyste, ogromne szyby. Za chwilę odstawią...
Kiedy i jak można się umówić z prezydentem Zielonej Góry?
Pierwszy raz radny z komitetu prezydenta Wadima Tyszkiewicza skrytykował na sesji włodarza. A radny PiS Andrzej Wieczorek zarzucił miastu inwigilację.
Elżbieta Rafalska idzie do Parlamentu Europejskiego, więc zwalnia miejsce w polskim Sejmie. W kolejności po mandat są: Marek Surmacz, Elżbieta Płonka i Władysław Dajczak. W kolejce się jednak nie ustawiają...
Z tygodniowym opóżnieniem wylewany ma być asfalt na odcinku od katedry do Arsenału. Nową nawierzchnię będą układać też na ul. Kostrzyńskiej, a już w poniedziałek 3 czerwca rozpoczynają się prace na ul. Piłsudskiego. Co dzieje się na remontach...
Marsz Równości i piknik Sport to Zdrowie. Dwie różne imprezy na Dzień Dziecka w Zielonej Górze i dwóch organizatorów kładących nacisk na odmienne wartości. Czy można to pogodzić?
Podwójnie uniewinniony- tak mówi o sobie od kilku dni Maciej Boryna ze Szprotawy, po tym jak Sąd Okręgowy w Zielonej Górze na rozprawie odwoławczej podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego uniewinniający Macieja Borynę z zarzutów pomawiania...
Na środowej sesji Rady Miejskiej w Łodzi radni zajmą się sprawą patrona szkoły podstawowej nr 173 przy ul. Sienkiewicza 46. Do 20 marca nosiła ona imię „1 Dywizji Kościuszkowskiej”.
Prace drogowe w centrum Gliwic, na ulicy Jagiellońskiej, znów ruszyły. Stało się to pod prawie półrocznej przerwie. To ważne dla kierowców, bo równocześnie trwają utrudnienia związane z budową mostu na ulicy Wrocławskiej.
Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach ruszył proces odwoławczy byłego już policjanta Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Marka G. Mężczyzna we wrześniu 2018 roku został uznany za winnego zabójstwa żony i wymierzono mu karę 15 lat więzienia. Wyrok...
Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Dworcowej w Katowicach. Ta jedna z najbardziej zapuszczonych przestrzeni w centrum miasta zamieni się w reprezentacyjny i zamknięty dla ruchu plac Dworcowy.
Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie wniosek o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym 66-letniego Marka B., podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.
Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP wysłał do wszystkich jednostek list. Chodzi w nim o nieprawidłowe zwracanie się policjantów drogówki do kontrolowanych kierowców. Szczególnie niewłaściwe - według specjalistów z Wydziału -...
Mieszkańcy wiele razy już udowodnili , że chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Między innymi poprzez przygotowywanie uchwał. Teraz mogą to robić po nowemu, bo uchwałę trzeba było dostosować do nowej ustawy.
- Kobiety w Indiach powinny być szanowane za to, kim są, a nie tylko za piękny wygląd czy bycie w domu. Ale wierzę, że to się uda zmienić, skoro mnie się udało przyjechać tutaj na studia - mówi Pooja Kaushik.
To wprawdzie jest jeszcze bardzo młody, bo mający ledwie rok, ogród botaniczny, ale już warto tu przyjechać. Owszem, podjedziemy tu naszym samochodem, wysiądziemy, rzucimy okiem i pomyślimy sobie, że coś tu tego wszystkiego mało. Ale gdy...
Dr hab. Przemysław Piotrowski, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu opowiada o nowej specjalizacji otwartej w Instytucie Pedagogicznym PWSZ, czyli kryminologii z resocjalizacją i elementami...
Rozmowa z Aleksandrą Drężek z miejscowości Zdory w gm. Pisz, Miss Podlasia 2019.`
Rozmowa z Grzegorzem Ginsztem z Hajnówki, Misterem Podlasia 2019.
Paweł Kowalewski z Łomży był w NASA i na linii produkcyjnej myśliwców F35. Miał propozycje pracy w boeingu oraz w amerykańskiej firmie Lockheed Martin, ale... wybrał rodzinne miasto.
- Kobiety starające się o dziecko mówią mi: zawiesiłam swoje życie na kołek. Niektóre rezygnują z zabawy, jazdy na rowerze, biegania, bo może już są we wczesnej ciąży. To pułapka - mówi Barbara Krzemińska, psychoterapeutka.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę 2 czerwca w miejscowości Ludwinowo.
Banderę na ORP „Lublin” podniesiono 30 lat temu, jest więc okazja do świętowania. Czekając na jubileuszowe inicjatywy miejskich władz, przypomnijmy okręt, który właśnie przechodzi kurację odmładzającą.
30 lat po upadku komunizmu jedna z najlepiej zakonspirowanych drukarni „Solidarności” opuściła specjalnie dla niej zbudowane sekretne pomieszczenia i w kontenerach trafiła do Grębocina.
Przez cztery lata dziennikarze „Współczesnej“ starali się doprowadzić do ekshumacji grobów sowieckich żołnierzy, których szczątki od 1944 roku spoczywały w ogrodzie prywatnego domu w Olszynce. I w końcu się udało! 24 maja szczątki wreszcie...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.