Wyścigi górskie, szosowe, a nawet australijskie - kolarze Klubu Kolarskiego 24h poradzą sobie w każdych warunkach. Podsumowujemy ich starty z lipca.
Droga Agato! Dlaczego jestem tak beznadziejnie głupia? To chyba nie geny, bo moja rodzina to ludzie do bólu rozsądni, rozważni i omijający kłopoty szerokim łukiem. A ja pozwoliłam, żeby zakochał się we mnie nastolatek.
W miejscu po klubie Pilon miasto chce otworzyć punkt obsługi turystów, ale nie ma chętnych do remontu budowli, w której ma się ono znaleźć.
Zmiany w podatkach PIT obniżą dochody Lublina o kilkadziesiąt milionów. Ratusz każe urzędnikom szukać oszczędności.
Z Maciejem Wielochem, szefem artystycznym Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, rozmawiamy o 80-leciu zespołu i planach.
Rosyjscy esesmani z RONA dopuścili się licznych zbrodni w trakcie powstania warszawskiego. Na tle innych jednostek narodowych na żołdzie SS wyróżniali się okrucieństwem.
Na widok pijanego kierowcy coraz więcej osób reaguje zdecydowanie, odbiera kluczyki i wzywa policję. Na Podkarpaciu w każdym tygodniu dochodzi do kilku takich obywatelskich zatrzymań.
Adam Fedoruk zaliczył przyjemny powrót na Podkarpacie. Były piłkarz Stali Mielec i były trener Karpat Krosno wrócił do naszego województwa w roli szkoleniowca Wigier Suwałki. W piątek jego zespół urwał ligowy punkt PGE Stali Mielec.
Sejm uchwalił zapowiadaną od wiosny ustawę, przyznającą dodatkowe pieniądze osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Seniorzy i niepełnosprawni mają jednak mieszane odczucia.
Temat unii lubelskiej - pisanej też wielką literą - wraca co jakiś czas w dyskusjach rodaków. Teraz jest ku temu powód szczególny, bo minęło 450 lat od jej ustanowienia. A była to inicjatywa wyjątkowa, wydała owoc okazały. Na ile trwały?
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej kończy remont sieci wodociągowej przy ul. Pierwszej Brygady. Są one wstępem do gruntownej przebudowy tej drogi.
Miesiąc mają sprzedawcy sprzed cmentarza na Junikowie na demontaż swoich straganów i opuszczenie terenu. Wcześniej dzierżawili go przez kilkadziesiąt lat. Miasto podjęło jednak decyzję i kioski mają zniknąć. Dzierżawcy łatwo się nie poddadzą i...
Dwójka dziewcząt urządziła sobie „zabawę” na ścieżce rowerowej przy ul. Spokojnej. W konsekwencji kilkuletnie dziecko było o mały włos od tragedii. Sprawczynie ujęli członkowie fejsbukowej grupy Stoją! Stargard.
Dawny pawilon Słoneczna przeszedł do historii. Teraz przy ulicy Bocznej 7K w Jaworznie stanął wieżowiec Słoneczna z 49 mieszkaniami. W najbliższych dniach wprowadzą się tu nowi lokatorzy. W budynku jest także część usługowa. To ślad po dawnym...
Władze toruńskiego uniwersytetu wyciągają konsekwencje wobec pracownika Biblioteki Głównej UMK, którego koleżanki z pracy oskarżyły o molestowanie. Pracodawca wręczył mu zwolnienie z pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.
Otoczenie wokół trzech częstochowskich dworców zmienia się nie do poznania. Przy stacjach Częstochowa Osobowa, Stradom i Raków w szybkim tempie powstają centra przesiadkowe.
Nadal nie ma porozumienia władz Żywca z gminami z powiatu żywieckiego w sprawie dofinansowania dłuższej pracy poczekalni dworca autobusowego, ale burmistrz Żywca nie odpuszcza...
Czy Bydgoszcz współpracuje z sąsiednimi gminami przy okazji remontów i budowy dróg? Zdaniem mieszkańców sprawa jest prosta: umówić się na wspólny termin. Z punktu widzenia urzędników już tak prosto nie jest: bo autonomia samorządów, bo kwestie...
Rząd na podwyżki płac nauczycieli przeznaczył 1 mld zł. Samorządowcy twierdzą, że ta kwota jest za mała. Zapowiadają ostry protest.
Niemcy zmienili swoje prawo. Dzieci urodzone w Polsce - których niemieccy rodzice urodzili się w Polsce po 31 grudnia 1999 i mieszkają w Polsce - nie uzyskują już automatycznie niemieckiego obywatelstwa.
- Sprawdzaliśmy w dokumentach - zamiast placu zabaw miał być las - mówi mieszkaniec osiedla Awangarda, który twierdzi, że mieszkańcy zgłaszali swoje uwago do projektu BBO.
Na Wyżynach sprawy meldunkowe załatwisz tylko do piątku. Potem trzeba jeździć do centrum albo na... zakupy.
Dziś mija 4. rocznica złożenia przez Andrzeja Dudę przysięgi na wierność konstytucji. Lada dzień prezydent podejmie pierwszą z tych najważniejszych decyzji ostatniego roku swojej kadencji , czyli ogłosi ostatecznie datę wyborów parlamentarnych.
Dobrzy lekarze, życzliwa obsługa, zero kolejek... Niestety, poradnia Idea została zamknięta - denerwuje się nasza Czytelniczka. I winę zwala... oczywiście na NFZ. Okazuje się jednak, że umowa z poradnią zdrowia psychicznego została rozwiązana na...
W albumie „Podgórz koło Torunia. Pocztówki z kolekcji Pawła Żuchowskiego” Katarzyna Kluczwajd opowiada historię miasta, które jeszcze przed 1938 rokiem leżało nieopodal Torunia, choć dziś jest jego integralną częścią.
Rozmowa z Krzysztofem Łandą, prezesem Meritum LA, byłym wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za politykę lekową.
Do tej pory Polski Czerwony Krzyż zebrał artykuły szkolne dla około stu dzieci z najuboższych rodzin. To dzięki ofiarności uczniów bydgoskich szkół.
Żywność bio, bez laktozy, bez glutenu, dla diabetyków, wegetarian, wegan - sklepy poddały się modzie na zdrowe żywienie i oferują dla każdego coś dobrego. Zmieniają nawet składy, zmniejszając zużycie soli, cukru czy tłuszczu.
Jaki był tegoroczny XXIII już festiwal szekspirowski? Publiczność dopisała, twórcy nie zawiedli. Jak zawsze spierano się, jaki spektakl był najlepszy, a który rozczarował, a tu opinie były podzielone...
Podczas tegorocznych wakacji na drogach Opolszczyzny doszło już do ponad 70 wypadków , w których zginęło 13 osób, a prawie 100 zostało rannych. Utonęło też sześć osób. Jedna jest wciąż poszukiwana.
W przyszłym tygodniu mają się odbyć ostateczne rozmowy w sprawie inwestycji wokół Jeziora Mucharskiego - tak zapewniają urzędnicy z Wód Polskich, zarządcy zbiornika i samorządowcy. Czy w końcu turyści zobaczą tu plażę?
Hala Sportowo -Widowiskowa „Jaskółka” przechodzi do historii nie tylko od strony wizualnej. Władze miasta chcą przebudowanemu obiektowi nadać nową nazwę. Hala miała pierwotnie zmienić się w Tarnów Arenę. Rozżalony był tym Stanisław Przeklasa. To...
6 sierpnia 1944 r. W niedzielny poranek wyloty wszystkich ulic prowadzących do centrum Krakowa zostają obsadzone przez siły policyjne. Wczesnym popołudniem Niemcy ruszają do akcji.
Dla premiera Mateusza Morawieckiego europejskość to wyłącznie zasobność naszych portfeli, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe. W PRL tęskniliśmy za pełnymi sklepowymi półkami, kolorowymi wystawami, pachnącymi mydłami itd. Ale bardziej...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.