Nie pomaga ciągłe przypominanie kierowcom, że wjazd do lasu wiąże się z dotkliwymi sankcjami finansowymi. W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w 95 przypadkach.
- Na pewno musimy sobie usiąść w szatni i to przedyskutować, bo jest wiele do poprawy - powiedział po meczu z Legionovią, Damian Kostkowski, obrońca Stali Rzeszów.
Przez pierwsze pół roku do Polski sprowadzono 502 193 używane samochody. Najpopularniejszą marką pozostaje Volkswagen, który wyprzedza Opla i Forda. Niestety 6 na 10 przywiezionych aut ma więcej niż 10 lat.
Listy wyborcze nie są jeszcze ogłoszone, ale politycy już się reklamują.
Los częstochowskiej huty nadal nie jest pewny. Pod koniec czerwca złożono wniosek o upadłość, który będzie rozpatrywany do 28 sierpnia. Jeżeli nie znajdzie się inwestor, wówczas będzie to oznaczać koniec zakładu. Istnieje również zagrożenie klęską...
Nie będzie gminy Rytel od stycznia 2020 roku. To już jest pewne, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie wydało bowiem postanowienia w tej sprawie. A aby dokonać zmian na mapie administracyjnej Polski, trzeba zrobić to minimum pół roku...
Historia Kingi poruszyła wiele serc. Kochająca życie trzynastolatka z Szepietowa od kilku miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem. I wygrywa! Mimo że to nie koniec wojny, dziewczynka wygrywa kolejne bitwy o swoje zdrowie i powrót do normalnego...
Łącznie w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tys. zwierząt - mówi Paweł Gebert z OTOZ Animals w rozmowie z Dorotą Abramowicz.
Dwa zespoły złożone z dwóch ratowników do końca sierpnia w każdy weekend patrolują na rowerach tereny rekreacyjne Bielska-Białej i udzielają pierwszej pomocy cyklistom.
Zawiercie chce wybudować wybieg dla psów. To dobra wiadomość zarówno dla właścicieli czworonogów, jak i wszystkich mieszkańców miasta. Na razie trwają rozmowy dotyczące lokalizacji takiego obiektu.
Prezesi sądów apelacyjnych mieli obowiązek umieścić oświadczenia komorników w BIP-ach do końca czerwca br. Zrobili to. Stąd ranking „Nowości” najzamożniejszych komorników w Toruniu.
- Przejazd przez centrum Bydgoszczy trwa długo z powodu braku kładek lub przejść podziemnych dla pieszych - uważa nasz Czytelnik. To się nie zmieni.
Największą atrakcją w dawnych cyrkach były dzikie zwierzęta. To one były głównym magnesem dla publiczności, szczególnie dziecięcej.
Trzykondygnacyjny budynek w Kędzierzynie-Koźlu został przebudowany na potrzeby środowiskowego domu samopomocy. Ale dźwigu z prawdziwego zdarzenia tam nie zamontowano. Jest za to... schodołaz.
Prezentujemy kolejny „zielony” zakątek zgłoszony do organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”. Tym razem odwiedziliśmy Szwederowo.
Blisko milion złotych ma kosztować pierwszy etap remontu przychodni "Maratońska" w Łodzi. Te prace zakończą się w kwietniu przyszłego roku. Wówczas pacjenci będą mieli pełny dostęp do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo...
Kilka dni temu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie zorganizowało wyjazd nad morze. W wycieczce wzięło udział 47 osób m.in. rodziny zastępcze. PCPR szuka kolejnych osób, które zaopiekują się dziećmi.
Ma być gej, lesbijka, osoba, która wychodzi z bezdomności, muzułmanin, Żyd... Kto zechce, będzie mógł z nimi porozmawiać. Po to, by dowiedzieć się, jak to być tym "innym" w jakiejś określonej społeczności. Po to, by dowiedzieć się, że ten "inny"...
- Po co nam hybrydowe autobusy, skoro i tak jeżdżą one przede wszystkim na silnikach spalinowych? - zastanawia się pasażer z Grudziądza. Urzędnicy przyznają, że zdarzają się problemy techniczne, które jeszcze nie zostały rozwiązane.
Tempo wzrostu cen w Polsce w lipcu jest najwyższe od siedmiu lat i wynosi 2,9 proc. w ujęciu rocznym - wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zdaniem ekonomistów do końca roku inflacja może przekroczyć 3,5 proc.
W płynącej przez Kujawy i Pomorze Wiśle wody tyle, co kot napłakał - piaszczyste łachy przegradzają prawie całe koryto. Schną uprawy na polach. Wodę trzeba oszczędzać.
Niektórzy bydgoscy neurochirurdzy pracują jednocześnie w kilku szpitalach. W każdym z nich jednak w niepełnym wymiarze godzin.
Ponad 70 tysięcy złotych na koncie bankowym miało być już następnego dnia. Minęły trzy dni, a pieniędzy nie było. Bank twierdzi, że to nie jego wina tylko systemu.
Centrum Diagnostyczno-Lecznicze we Włocławku nie świadczy usług medycznych w ramach szybkiej terapii onkologicznej? Tak nie jest, ale pacjentka zgłosiła problem.
Tęcza, czyli zjawisko optyczne i meteorologiczne, które lubimy podziwiać na niebie, stała się ostatnio powodem nienawiści, awantur i sporów.
21-25 sierpnia odbędzie się Solanin Film Festiwal. Za nami dziesięć edycji święta kina niezależnego. Dzisiaj to poważnie traktowana impreza w Polsce.
- Przypadki, że ktoś pracuje tylko 18 godzin, są sporadyczne - mówią dyrektorzy szkół ponadpodstawowych. Właśnie kompletują kadry pedagogiczne do nauki większej liczby uczniów niż zwykle.
24 sierpnia troje gorzowian chce zrobić w mieście Marsz Równości. O tym, czy go organizować rozmawiają nawet wierni wychodzący z kościoła.
Bydgoscy policjanci przygotowali raport na temat zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Gajowej na Bartodziejach po tragicznym wypadku, do którego doszło w minionym tygodniu.
W Jastarni przygotowania idą już pełną parą. Szykowane są domki, pokoje, dopinany plan codziennych działań. Już za mniej więcej dwa tygodnie przyjadą tu rodziny z Podlasia - podopieczni Stowarzyszenia Droga. Pobędą razem, zacieśnią rodzinne więzi,...
Brak PIT dla młodych i obniżenie stawki z 18 do 17 procent - te zmiany, które wprowadził rząd PiS, odbiją się na budżetach samorządów. Informuje o tym Związek Miast Polskich, a samorządy wystawiają listy inwestycji, które nie powstaną przez nowe...
Poznają podlaską kulturę, a potem myślą, jak można ją wykorzystać współcześnie. Projektują torby z podlaskimi wzorami, ludowe wzory wykorzystują też np. przy tworzeniu swojej wersji gry Memory. A przy okazji - integrują się ze swoimi rówieśnikami...
We wtorek, 6 sierpnia w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu odbyło się otwarcie Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej. Została ona przeniesiona z ul. Wiśniowej. To jedna z dwóch dyspozytorni na całe województwo...
Dzieci i młodzież z osiedla Zachód w Szczecinku mogą już korzystać z nowego boiska. Jego budowa przebiegała nie bez problemów.
Organy administracji publicznej nie znają faktycznej skali historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi i zagrożeń jakie wywołują. Tzw. "bomby ekologiczne" wciąż stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska. Najnowszy raport Najwyższej Izby...
Cześć, jestem Tess - absolwentka psychologii, marzycielka i niepoprawna optymistka. Kocham motocykle, taniec i podróże - tak Teresa Chudecka przedstawia się tym, którzy zajrzą na jej stronę internetową. Pochodzi z Lubiejewa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.