Do końca października zakończyć się ma konserwacja toruńskiego pomnika Józefa Piłsudskiego. To pierwsze takie prace od odsłonięcia monumentu.
Aleksander Gawronik, w 1992 roku, miał nalegać na definitywne załatwienie sprawy Jarosława Ziętary. Bo młody dziennikarz węszył ws. przemytu spirytusu Royal do Polski. Tak zeznawał w śledztwie poznański przestępca Paweł B. W czwartek w sądzie...
Warto zadbać o przyszłość swoją i najbliższych
Komisarze wyborczy zarządzający organizacją jesiennych wyborów samorządowych wyznaczyli dodatkowy termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Można złożyć wniosek do godziny 14 w czwartek. To skutek skomplikowanej...
- Będziemy żądać czterech lat więzienia dla Rafała P. - twierdzi adwokat Karoliny Piaseckiej, żony byłego radnego PiS w Bydgoszczy.
Bezpłatna spirometria, badania urologiczne, kolonoskopia czy cytologia. W Lublinie można skorzystać z badań profilaktycznych, które pomagają wykryć nowotwory we wczesnym stadium rozwoju.
Firma doradcza PwC po raz kolejny została partnerem merytorycznym Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi, jednego z najważniejszych i największych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w Łodzi i całym regionie.
27 września 1939 roku w Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – tajna organizacja niepodległościowa. Data ta jest uznawana za początek istnienia Polskiego Państwa Podziemnego. Dziś możemy mówić o jego prawdziwym fenomenie w skali światowej....
Łukasz Laska objął Piasta Tuczempy przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Dla tego młodego trenera to właściwie pierwsze tak poważne zadanie w karierze.
Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy podziemnej trasy turystycznej pod kamienicą Rynek 14. Czy będzie można ją zwiedzać, jak do tej pory? Urząd miasta chce dogadywać się z nowym właścicielem.
Marne płace i słabe perspektywy na wyższe zarobki, wydłużona ścieżka awansu to główne przyczyny, dla których nauczyciele decydują się na pożegnanie z pracą w szkołach. Uciekają głównie angliści, informatycy i pedagodzy.
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozić będzie za cofnięcie licznika przebiegu samochodu. Nowe, zaostrzone przepisy mają zacząć obowiązywać od nowego roku.
19-letni Amerykanin Luke Becker zadebiutował w tym roku w lidze polskiej. Choć może nie wszyscy w to wierzyli, zawodnik przebił się do podstawowego składu Stali Rzeszów i pozostawił po sobie dobre wrażenie.
Czasowy przystanek miejskich autobusów wyznaczony na ul. Partyzantów jest notorycznie zastawiany przez kierowców samochodów osobowych - twierdzi nasz czytelnik. Strażnicy zapowiadają, że są tam regularnie i karzą kierowców mandatami.
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczął się kongres Nowy Przemysł Expo. Do Katowic przyjechali polscy i zagraniczni eksperci, a dyskutowano o kierunkach rozwoju przemysłu.
18 października częstochowscy seniorzy otrzymają od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka klucze do bram miasta.
Jutro wielkie święto uczniów, absolwentów i grona pedagogicznego II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego. Dąbrowska szkoła obchodzi swoje 70-lecie. W tym czasie na stałe zapisała się na kartach historii miasta i jest jedną z najlepszych...
Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że na Zachodniopomorskie przypada ponad jedna trzecia rocznych opłat klimatycznych (inaczej też zwanych uzdrowiskowymi czy lokalnymi), jakie pobierane są w całej Polsce.
Do tej pory za posiadanie dopalaczy groziła jedynie kara finansowa, teraz można będzie trafić do więzienia. O zmienionych przepisach opowiada kom. Joanna Rzepniewska z wydziału prewencji KWP w Białymstoku.
Na wczorajszej sesji radni uznali za zasadną skargę na działalność prezydenta Roberta Biedronia. Formalnie w sprawie nienależytego wykonania uchwały o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Ale w dyskusji odbył się sąd nad "Klątwą".
Większość armatorów wstrzymała transporty węgla z Gliwic do Wrocławia przez Opolszczyznę. Nie mogą się doprosić należnych im pieniędzy za wykonane usługi. Branża, która miała odżyć, znów znalazła się w tarapatach.
Prace na ulicy Katowickiej spędzają mieszkańcom sen z powiek. Od poniedziałku został zablokowany ruch tramwajowy, a robotników nie widać...
Rybnik: Sandra W. wzięła nóż i wbiła w brzuch partnera swojej mamy. Sąd potraktował ją jak dorosłą i zamknął na trzy miesiące w areszcie.
Apel Stowarzyszenia Kolej Beskidzka o pilne rozwiązanie problemów z komunikacją publiczną na Żywiecczyźnie wywołał samorządowców i parlamentarzystów do tablicy. Wszyscy deklarują pomoc, ale konkretów na razie niewiele.
I Memoriał Pawła Dodka na świnoujskim stadionie zakończył się tragicznie dla jednego z uczestników. 66-letni biegacz zasłabł chwilę po tym, jak zakończył bieg w ramach testu Coopera.
Większość mieszkańców Torunia już nie marznie w swoich mieszkaniach. Spółdzielnie mieszkaniowe - sugerując się prognozami pogody - włączyły ogrzewanie w blokach i wieżowcach.
W tym roku miasto po raz pierwszy dokładnie określiło, jakie powierzchnie pod plakaty mogą zając komitety wyborcze. I co? Już są konflikty. - Faktycznie plakaty marszałka Piotra Całbeckiego są za duże, a plakatów PiS jest zbyt wiele - mówi Jacek...
Bydgoscy urolodzy przeprowadzili operację korzystając z modelu 3D nerki. Dzięki temu bardzo precyzyjnie, bez naruszenia zdrowych tkanek usunęli guza.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają transakcje ratusza dotyczące między innymi zakupu Młynów Rothera.
Kolejna odsłona konfliktu z Trasą Uniwersytecką w tle. Prezydent postanowił poinformować o tym, kto jest winny opóźnieniom... na billboardzie.
- Nie do końca wiadomo, kto tę opieką miałby się właściwie zająć - przyznaje rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. - Ale jeśli zajdzie potrzeba, pomożemy.
Bydgoskie uczelnie publiczne przygotowują się do nowego roku akademickiego. To będzie czas dużych zmian, bo w życie wchodzi Konstytucja dla Nauki.
- Sygnalizacja świetlna na tej drodze działa fatalnie. Wjazd do Opola zajmuje więcej czasu, niż miało to miejsce przed remontem oraz w trakcie prac budowlanych – skarżą się kierowcy. Miejski Zarząd Dróg nie wyklucza korekt.
Rozmowa z Magdaleną Długosz, kandydatką KWW Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski na prezydenta Lublina.
Dziś należy do katolików, jednak wybudowali ją prawosławni. Tymczasem kaplica przy ul. Szkolnej 2A ma szansę stać się zabytkiem. Budynkiem interesują się bowiem służby konserwatorskie.
Radni PiS usunęli z przepisów zapis, który dotąd utrudniał wykup. Mówił on, że nie można wykupić mieszkania w budynku, w którym nie wszyscy są tym zainteresowani.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.