Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Radny Bogdan Dzakanowski chce rozwiązać problem z tartakiem

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Radny Bogdan Dzakanowski chce rozwiązać problem z tartakiem

Sławomir Bobbe

Kolejna odsłona konfliktu z Trasą Uniwersytecką w tle. Prezydent postanowił poinformować o tym, kto jest winny opóźnieniom... na billboardzie.

We wtorek na rondzie Toruńskim na jednym z nośników zawisł gigantyczny napis na żółtym, z daleka wyróżniającym się tłem, na którym możemy przeczytać „Budowa 2 etapu Trasy Uniwersyteckiej opóźniona przez nieskuteczne działania Wojewody Mikołaja Bogdanowicza”. Baner został podpisany jako „materiał miasta Bydgoszczy”.

Kto zapłacił za plakat i z czyich pieniędzy? Ratusz zapewnia, że za zawieszenie billboardu nie zapłacono nic.

- Miasto ma umowę z agencją „Start”, która zakłada bezpłatne udostępnienie powierzchni reklamowanych na kilkunastu nośnikach - wyjaśnia Michał Sztybel, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej bydgoskiego ratusza. - My mamy jedną część takiego nośnika, agencja „Start” drugą. To swoisty barter, my nie płacimy za powierzchnię, agencja nie płaci za zajęcie pasa drogowego. My zapłaciliśmy jedynie za wydruk. Materiał, który się pojawił będzie jedynym, nie planujemy kontynuacji. Uznaliśmy jednak, że kierowcy stojący w korku powinni wiedzieć, dlaczego nie mogą przejechać do końca Trasą Uniwersytecką.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz nie zajął stanowiska w sprawie baneru, wczoraj jego rzecznik Adrian Mól nie przekazał nam komentarza, o który prosiliśmy.

Murem za wojewodą

Wojewoda zyskał jednak wiernego obrońcę - interweniować postanowił Krzysztof Pietrzak, właściciel tartaku stojącego na drodze budowy Trasy Uniwersyteckiej, który „poczuł się szkalowany i nękany jak Polak przez Prezydenta Bruskiego i Jego podwładnych”. W piśmie do prokuratury, które jest jednocześnie zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa Krzysztof Pietrzak pisze, że informacje jakoby to wojewoda był winien opóźnieniom w budowie TU są „są podłym kłamstwem i obrażają moje patriotyczne podejście do mojego kraju”. Właściciel tartaku i niedoszły kandydat na fotel prezydenta miasta chce, by prokuratura sprawdziła, czy miejskie pieniądze na wynajęcie nośnika i zawieszony na nim plakat zostały wydane w zgodzie z przepisami.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

magdaflo

co oznacza " swoisty barter"?

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.