W związku z tragicznym w skutkach wypadkiem, do jakiego doszło w poniedziałkowy poranek na alei Zwycięstwa, całe miasto stanęło w gigantycznym korku na kilka godzin. Pojawiły się głosy, że władze Gdyni już po raz kolejny nie poradziły sobie z...
W księgarniach ukazała się arcyciekawa książka Kaliny Zabuskiej pod tytułem „Daniela Chodowieckiego przypadki. Rzecz o artyście spełnionym z Gdańskiem i Berlinem w tle”.
Stowarzyszenie Rowerowy Białystok przygotowało właśnie kolejną część swego raportu o przyjazności miasta dla rowerzystów. Teraz na warsztat wzięte zostało bezpieczeństwo.
Czy uda się podczas przekopu Mierzei Wiślanej odnaleźć bursztyn o wartości przekraczającej 800 mln złotych, co pozwoli sfinansować koszty inwestycji?
Czy Hanna Zdanowska może być prezydentem Łodzi? Odpowiedź na to pytanie byłaby łatwa, gdyby nie panujący w Polsce bałagan prawny. PiS potrafi poprawiać ustawy po kilka razy, jeśli chce. Ale teraz widocznie nie chciał.
- Oceniam wyrok jako dość kuriozalny i dwuznaczny - mówi Kacper Płażyński, kontrkandydat PiS dla urzędującego prezydenta Gdańska Pawła Adamo-wicza. Wczoraj sąd uznał, że Płażyński mówił o swoim rywalu nieprawdę, tym samym podważając niemal...
Rozmowa z KRYSTYNĄ KURAS, wiceprezeską do spraw programowych Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Do szpitala dziecięcego w Toruniu trafił 13-latek, który bardzo dziwnie się zachowywał. Udzielający mu pomocy strażnicy miejscy mówią, że wyglądało to tak, jakby był pod wpływem silnych środków psychoaktywnych. W trakcie interwencji jego stan się...
Studenci, pracownicy z okolicznych miast i wsi oraz Ukraińcy - to kapitał społeczny, który gwarantuje odpowiednie zyski tym, którzy inwestują w naszym mieście w mieszkania na wynajem.
W niedzielę 7 października do naszej redakcji napisał mieszkaniec Bydgoszczy, który zwrócił uwagę na niebezpieczną sytuację na Kapuściskach.
Poseł Michał Stasiński (Platforma Obywatelska) oskarżył Paulinę Wenderlich (Prawo i Sprawiedliwość) o łamanie prawa. Paulina Wenderlich twierdzi, że prezydent Bydgoszczy i jego urzędnicy prowadzą kampanię w godzinach pracy. KOD zapowiada, że...
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie przygotowuje się do ważnych dla stargardzian inwestycji drogowych. Przebudowy dwóch skrzyżowań: ulic Bydgoskiej, Skłodowskiej-Curie i Obwodnicy Staromiejskiej oraz ulic Gdyńskiej,...
Gdzie można spotkać najlepszą barmankę na świecie? Od niedawna w Wiśle. Agnieszka Cieślar zdobyła bowiem mistrzostwo świata w zawodach barmańskich w kategorii „Long drink”.
W otoczeniu rodziny i przyjaciół wielki kardiochirurg, prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, odbierał wczoraj tytuł doktora honoris causa swojej uczelni, w której murach dokładnie pół wieku temu rozpoczynał swoją przygodę...
Sąd zwolnił z aresztu mężczyznę, któremu grozi kara nawet dożywotniego więzienia
Oznaką, że coś jest nie tak, był niedziałający włącznik światła. Jest tu kto? - spytał z niepokojem. Nie padła żadna odpowiedź. Morderca przyskoczył z siekierą i zaczął zadawać bezbronnej ofierze cios za ciosem.
Setki milionów europejskich zwierząt hodowlanych całe życie spędza w męczarniach, w klatkach. Trzeba zebrać milion podpisów, by Unia Europejska położyła kres tym praktykom. Podpisy zbierano m.in. w Szczecinie. Zainteresowanie akcją było bardzo...
Do końca kampanii jeszcze dziesięć dni, ale już teraz widać gołym okiem jej paradoksy. Przede wszystkim nadal nie mogę zrozumieć logiki, którą kierują się kandydaci wywieszając plakaty w tych okręgach wyborczych, gdzie nie startują. Toż to...
Rzecznik odpowiedzialności zawodowej rozstrzygnie o tym, czy posłowie postąpili etycznie i mogą zachować prawo do wykonywania zawodu lekarza.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził to, o czym Polacy wiedzą od dawna. Produkty sprzedawane w Polsce i na Zachodzie pod identyczną marką u nas bywają gorszej jakości.
522,6 tys. mieszkańców województwa żyło w ubiegłym roku w miastach. „Mieszczuchów” przybyło z roku na rok, głównie za sprawą powiększenia Opola. Generalnie opolskie miasta się wyludniają, ale mamy pięć wyjątków.
Dwutygodnik „Wspólnota”, poświęcony sprawom samorządu terytorialnego, opublikował ranking wydatków inwestycyjnych gmin za lata 2015-2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Subregion tarnowski znalazł się w dolnej połowie tabeli.
Jutro będzie rocznica. 11.10.1745 roku w Kamieniu Pomorskim udało się zbudować urządzenie, które zrewolucjonizowało wiedzę o elektryczności.
Jak zmniejszyć wydatki socjalne i pomoc dla najbiedniejszych, nie wzbudzając gniewu wyborców? Wystarczy podwyższyć pensję minimalną. Co po raz kolejny robi rząd, dając więcej niż oczekuje suweren. Ale to nie kwestia pochylenia się nad...
Prawie 11 mln dofinansowania unijnego dla pięciu projektów dotyczących dziedzictwa regionalnego trafi do Małopolski zachodniej. Większość z tej kwoty „zgarnął” Oświęcim na budowę kładki dla pieszych nad Sołą.
9 listopada ukaże się nowa płyta Grzegorza Turnaua. „Bedford School” zawiera covery angielskojęzycznych piosenek z przełomu lat 70. i 80.
Dwunastostronicowy dodatek w ogólnopolskim dzienniku plus kolportaż w miejskich instytucjach. Wszystko po to, aby słupszczanie jeszcze przed wyborami samorządowymi poznali sukcesy władz Słupska i ambitne plany na przyszłość. Koszt? Prawie 36 tys....
We wtorek odbył się drugi przetarg na remont i budowę usteckich dworców. I podobnie jak podczas pierwszego, nie pojawił się żaden oferent.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zająła czwarte miejsce wśród wszystkich specjalnych stref gospodarczych na świecie w rankingu „fDi Magazine” (grupa Financial Times).
W sobotę, 13 października na rynku Manufaktury w godz. 11 – 19 będzie można wygrać czujniki tlenku węgla i dymu. Łódzka straż pożarna organizuje tam bowiem akcję „Czad i ogień. Obudź czujność”.
12 października obchodzimy Światowy Dzień Reumatyzmu.
Wiele miast w kraju sygnalizowało problem ze znalezieniem chętnych do pracy przy wyborach. W Kołobrzegu wprawdzie na czas znalazła się grupa chętnych do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych, to jednak w żadnej z nich nie ma maksymalnego składu.
Czy budżet obywatelski ma szansę powstać w Sławnie i czy w stolicy powiatu sławieńskiego potrzebna jest trzecia szkoła. O tym rozmawiamy z Eweliną Stach, kandydatką na stanowisko burmistrza Sławna z KWW Czas na mieszkańców.
XIX-wieczny, neogotycki kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Karcinie przechodzi remont, jakiego nie było tu od dobrych 40 lat. Msze i nabożeństwa odbywają się w karcińskiej remizie strażackiej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.