Nowoczesne, interaktywne i międzypokoleniowe. Takie ma być muzeum zabawek, którego pomysłodawcą jest lublinianin Tomasz Twardowski, kolekcjoner, poeta, muzyk, malarz, a przez wiele lat nauczyciel.
Jakub Walendykiewicz mówi, że śpiew jest jego życiem. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie i odnosi liczne sukcesy. Otrzymał już mnóstwo nagród, a także stypendium marszałka województwa
Zadośćuczynienie dla osób, które w wypadkach komunikacyjnych straciły najbliższych, to delikatny temat. Czy w Polsce potrzebny jest „cennik życia”? Sumy, które wypłacają ubezpieczyciele, bywają nawet kilkukrotnie niższe od tych zasądzanych.
Lubelski Ursus i czeska firma Zetor Tractors rozpoczynają rozmowy o potencjalnej współpracy międzynarodowej i wspólnych inwestycjach. To próba odbudowy pozycji, nadwątlonej przez spadek sprzedaży.
Do historii przechodzi już dymiący komin z budynku dawnego sklepu spożywczego na Winiarach. Teraz mieszkańcy, korzystający z sąsiednich boisk będą mogli oddychać czystym powietrzem. Budynek starego sklepu przechodzi w ręce miasta.
Lek. med. Małgorzata Stokowska-Wojda radzi, jak podczas jesieni poprawić sobie nastrój i walczyć z przemęczeniem, gdy za oknem szaro i zimno.
To prawdziwe święto nowoczesnych technologii. Toruń opanowali miłośnicy dronów, którzy od wczoraj uczestniczą w targach DroneTech World Meeting 2018.
- Jestem katolikiem. To brew mojej wierze - mówił w sądzie Romuald B. Jak dowodzi prokuratura, tak kopał i bił ofiarę, aż zmarła. Grozi mu dożywocie.
Do toruńskich lotników i serii malowideł promujących ekologię niedawno został dołączony kolejny mural, tym razem historyczno-ekologiczny.
Wychodząc z siedziby krakowskiego oddziału Prokuratury Krajowej Paweł M. ps. Misiek nie krył uśmiechu. - Mój klient odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy - mówił tuż po wyjściu z prokuratury mec. Andrzej Mucha, obrońca Pawła M....
Zadośćuczynienie dla osób, które w wypadkach komunikacyjnych straciły najbliższych, to delikatny temat. Czy w Polsce potrzebny jest „cennik życia”? Sumy, które wypłacają ubezpieczyciele, bywają nawet kilkukrotnie niższe od tych zasądzanych.
Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, gwiazda zespołu Tercet Egzotyczny, który już od ponad 55 lat istnieje na polskiej scenie muzycznej, opowiada o walce, którą stoczyła przez ostatnie miesiące. Walce o zdrowie i życie.
Mała Nowakówna ma nowe buty, takie za 200 złotych. Jak dowiedział się o tym Kowalski z jej klasy, nazajutrz miał podobne, ale już za 300 zł. Rywalizacja wśród dzieci trwa. I wyścig szczurków – też.
Do kin w całej Polsce właśnie wchodzi film „Pierwszy człowiek” - amerykańska superprodukcja z budżetem ponad 16 milionów - o słynnym astronaucie Neilu Armstrongu, który 20 lipca 1969 roku stał się pierwszym człowiekiem, który stanął na Księżycu.
Doszło już do podpisania umowy na projektowanie 24 z 40 przystanków węzłowych Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zamówienie będzie realizować Biuro Projektów Budownictwa S.A. z Gdańska. Wyceniło swoje usługi na 2,6 miliona złotych.
Mimo udostępnienia przez policję zapisu monitoringu, na którym widać mężczyznę podejrzanego o gwałt i usiłowanie gwałtu w poprzedni piątek w Gdyni, sprawca nadal pozostaje na wolności.
Mukowiscydozy nie da się wyleczyć, ale chorzy żyją coraz dłużej. Przeszczep płuc to dla nich ratunek i dłuższe życie.
- Czasami żartuję do żony, że teraz ma trzech facetów - śmieje się pan Jerzy i chwilę potem od razu poważnieje. - To właśnie dwóm mężczyznom zawdzięczam to, że nadal żyję. Od jednego przeszczepiono mi wątrobę i nerkę, od innego po raz drugi nerkę....
Nawet osoby początkowo rozczarowane przyzwyczajają się do czworonoga, uznając, że to najpiękniejszy i najlepszy pies na świecie - mówi Miriam Gołębiewska, psia behawiorystka
Z dr Małgorzatą Paszkowicz, prezesem zarządu Szpitala Dziecięcego „Polanki” i jednocześnie lekarzem pediatrą, o tym, jakie wymagania spełnić musi szpital, w którym się leczy mukowiscydozę.
Z dr Sylwią Spurek, zastępczynią rzecznika praw obywatelskich, rozmawia Szymon Zięba.
„Kler” wywołuje wielkie emocje. W niektórych miastach próbowano zakazać jego wyświetlanie. Tak jak w Ostrołęce, Ełku, Zakopanem... Jednak nie pierwszy raz nawołuje się , by nie wyświetlano filmów.
Najbardziej klubowe urodziny w mieście? Nie trudno zgadnąć: jubileusz klubu Od Nowa, dziś funkcjonującego pod oficjalnym szyldem Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” , któremu stuknęła sześćdziesiątka.
Panie w wieku 50-69 lat mogą wykonać bezpłatnie mammografię raz na dwa lata. W 2016 roku z bezpłatnej mammografii (refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia) w województwie śląskim skorzystało 114 tys. pań. Na realizację programu fundusz...
- W krajach, gdzie dziś toczą się wojny, to kobiety przejmują rolę tradycyjnie przypisywaną mężczyźnie. W Somalii zaczynają działać w biznesie, zyskują na znaczeniu. Katalizatorem był konflikt i brak mężczyzn, ale sądzę, że nie dadzą sobie już...
Grudziądzcy policjanci opublikowali film z podejrzanymi o kradzież. Po kilkunastu godzinach znali ich personalia. Nie zawsze to się udaje.
Blisko sto łóżek dla pacjentów z chorobami nerek i ponad 20 nowych stanowisk do dializ. Do tego nowoczesne centrum diagnostyczne, blok operacyjny, poradnia.
Kiedy czytają Państwo ten komentarz, może już ktoś w ciągu sekundy w Stanach został miliarderem i wcale nie musiał być jakimś cwaniakiem, czy geniuszem... Wystarczyło mieć farta w rekordowej kumulacji amerykańskiego totolotka.
Łucja Kornak z Kędzierzyna-Koźla kończy roczek. Praktycznie całe swoje dotychczasowe życie spędziła w szpitalu. Kędzierzynianie zbierają pieniądze na jej leczenie, a biegli próbują ustalić, czy ktoś ponosi winę za cierpienie dziewczynki.
Kończy się remont ulicy Długiej w Zgierzu. Wczoraj malowano tam pasy na nowo położonym asfalcie i ścieżce rowerowej. Jednak równocześnie rozpoczyna sie inny duża przebudowa dróg - remont skrzyżowania ulic Gałczyńskiego i Parzęczewskiej na osiedlu...
Wystarczy wejść do szkoły, żeby przekonać się, że to wcale nie lekcje, czy nawet koledzy, są w centrum zainteresowania uczniów. Dzieciaki spędzają niemal każdą chwilę z nosem w telefonie. A nauczyciele alarmują: To już prawdziwa plaga!
Choroba Gauchera. Mówi się, że we krwi nosimy przyzwyczajenia, a w kościach przeczucia. Jednak możemy wyczytać z nich więcej. Około 70 osób w Polsce we krwi i kościach ma także rozpoznaną chorobę Gauchera. Październik to miesiąc budowania...
Mogła być w Polsce gwiazdą kina pierwszej wielkości, ale wolała dobijać się do wrót Hollywood. Nie udało jej się zaistnieć w Fabryce Snów. Przywiozła za to z Ameryki do Polski męża. Z czasem okazało się, że zafundowała sobie prawdziwy koszmar.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.