Pierwszy deszcz, lokalny i sporadyczny, ma się pojawić w regionie w sobotę. Na razie jednak ziemia skwierczy w coraz cieplejszych promieniach słońca. To już susza.
12 dni - tyle czasu dzieci cieszyły się z nowego placu zabaw za filharmonią. Zostało otwarty 7 kwietnia, a już 19 trzeba było go zamknąć. Powód? - Tam jest po prostu niebezpiecznie - mówi GL Iwona Kotwicka.
Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów w Piaskach otrzyma w końcu „drugie życie”. Chodzi o wzgórze Kościelec z zabytkowymi ruinami zboru kalwińskiego.
Mateusz Wedmann, 22 latek z Kamienia Kraj., zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla gitarzystów „Master of Solos” podczas Festiwalu Gitary w Dworku Prądnickim.
Lucyna Orlicka, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku, miała trzy lata, gdy jej rodzice zdecydowali się opuścić Wilno, ich rodzinne miasto, gdzie dorastali i poznali się. Ich córka do miasta nad Wilejką po raz pierwszy...
Nowe spółdzielnie socjalne to szansa na kolejne miejsca pracy.
Ciepło się zrobiło niczym latem. Nasze dzieci chętnie bawią się w piaskownicach. Czy są one dla nich bezpieczne? Sanepid przypomina o konieczności wymiany piasku...
Nowy miejski park ma rozciągać się od parkingu na Wyspie Bolko aż do torowiska. Obecnie w realizacji jest pierwszy etap inwestycji. Drugi ratusz na razie odłożył na półkę.
- Jestem bardzo dumny - nie ukrywa Piotr Rohde, grudziądzki radny, którego projekt zdobył w głosowaniu grudziądzan największe poparcie.
1 maja obchodzimy jubileusz 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. To ważna cezura, skłaniająca do podsumowań zmian, jakie zaszły w przestrzeni społeczno-gospodarczej kraju, dzięki obecności w europejskim sojuszu. I obecności Wielkopolski...
Wyprowadzamy rowery na słońce i zastanawiamy się, dokąd... Dokąd jechać, żeby było blisko lasów, łąk, pól i żeby było bezpiecznie? A najlepiej, żeby na końcu tej wymarzonej trasy natrafić na jezioro czy chociażby stawek.
Wnioski o dofinansowanie wymiany starego pieca będzie można składać do końca czerwca. Program będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Kiedy odwiedziła szkołę na Litwie i dowiedziała się, że brakuje tam książek, natychmiast zaczęła działać. Dzięki niej do litewskiej szkoły trafiło 50 kartonów książek, podręczników i przyborów. Ale to niejedyne osiągnięcia młodej Wiktorii...
Chociaż bronił się przed napastnikiem i złodziejami, będzie skazany za uderzenie jednego z nich? Pan Michał został oskarżony przez prokuraturę o naruszenie nietykalności osobistej jednego z mężczyzn, którzy chcieli go okraść. Tyle, że sam złodziej...
- Uległem niepotrzebnym emocjom. Dziś tych słów bym nie użył - oświadczył wczoraj wiceprzewodniczący rady miasta Sebastian Pieńkowski. A potem przeprosił nauczycieli. Pokajanie się sprawiło, że nie stracił funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta.
– Mieszkańcy zabiegali o tę drogę od kilkudziesięciu lat. Niestety dalej będą chodzić po żużlu i błocie, bez chodników – mówi wójt Nowej Soli Izabela Bojko. To droga w Nowym Żabnie, która była domniemanym powodem odwołania Roberta Palucha ze...
Suche trawy, sucha ściółka leśna, silny wiatr i dość wysoka temperatura: strażacy ostrzegają przed możliwością pożarów. Zagrożenie wysokie utrzymuje się w północno - wschodniej Polsce, a także w nadgranicznych zachodnich regionach: w Wielkopolsce...
Pan Stanisław był jak samolot, nie usiedział bezczynnie. Był zdrowy. Tylko go ręce bolały. Zgodził się na eksperyment medyczny. "Siedzę w domu i czekam na śmierć" - napisał do Gazety Lubuskiej. Nie żyje.
Zboża jare, które zaczęły wschodzić, już żółkną, trawy są bardzo słabe, nie można jeszcze wypasać bydła. A deszczu ciągle nie widać - mówią podlascy rolnicy, który obawiają się powtórki z ubiegłego roku. Dodają, że w ubiegłym roku pod koniec...
Minął rok, odkąd Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zainaugurowało autorski program „Ciepło bez smogu”, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej bydgoszczan. Co z tego wynikło?
Od soboty 27 kwietnia nauczyciele zawieszą strajk, ale nie zamierzają go przerywać. Nadal nie ma porozumienia z rządem, są za to spore zaległości w nauce, bo akcja protestacyjna trwała od blisko trzech tygodni.
- Proszę przyjechać i zobaczyć jak demontują plac zabaw przed blokiem na osiedlu Widok. Tyle lat dzieci się tam bawiły, a teraz go likwidują - zgłosił nam Czytelnik ze Świebodzina. Demontażu urządzeń dokonali pracownicy spółdzielni mieszkaniowej....
Straty wody w gminnej sieci wodociągowej to temat łatwo rozbudzający emocje, nie tylko wśród mieszkańców Świebodzina, ale i w Polsce. Jak jest naprawdę? Pytamy Dariusza Gusta, prezesa ZWKiUK w Świebodzinie.
W Urzędzie Marszałkowskim rozstrzygnięto konkurs na nazwę promu. Na Wiśle pojawi się już w czerwcu.
Przygotowujemy kolejną edycję Galerii Bryk. To już 12. spotkanie właścicieli samochodów i motocykli - miłośników motoryzacji.
Choć nowotomyski szpital jest coraz lepiej wyposażony, jeśli chodzi o sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów, to wkrótce może okazać się, że nie będzie miał, kto tego sprzętu obsługiwać.
Międzyszkolny Komitet Strajkowy w Toruniu podjął wczoraj decyzję o kontynuacji strajku, ale czy klasyfikacji maturzystów faktycznie nie będzie?
Lubelskie lotnisko obsłużyło właśnie dwumilionowego pasażera, I to na razie jedyna dobra wiadomość z portu.
Mama 6-latka: Autyzm to nie choroba, to nie złe wychowanie, to nie złe geny. Musimy tylko albo aż uważnie obserwować nasze pociechy, podążać za nimi i być dla nich oparciem.
- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Najwyższy czas wrócić do domu - takimi słowami Wojciech Zając, prezes piłkarskiej sekcji Resovii, rozpoczyna filmik zamieszczony na stronie klubowej, który zapowiada podjęcie przez „pasiaki” starań o...
Na Podkarpaciu trzynastą emeryturę otrzyma ponad 425 tysięcy emerytów i rencistów.
Łomżyńskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej czekało aż 6 lat, aż biskup wyda zgodę i przydzieli im kapłana do odprawiania mszy po łacinie. Na cotygodniowych nabożeństwach gromadzi się około 50 wiernych.
Wstrzymano limity na badania diagnostyczne - rezonans magnetyczny, tomografię komputerową oraz zabieg usunięcia zaćmy.
W ubiegłą niedzielę Justyna Haba stoczyła swoją drugą zawodową walkę w MMA. Na gali RIZIN 15 w Yokohamie doznała swojej pierwszej porażki w karierze – fighterka pochodząca z Boguchwały musiała uznać wyższość niepokonanej Kany Watanabe (7-0-1).
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.