Kameruńskie sieroty nie mają łatwego życia. Dlatego Polacy chcą im wybudować prawdziwy dom. Pomoże w tym jeden z najpopularniejszych gambijskich muzyków Buba Badjie Kuyateh, który 7 czerwca wystąpi w Krakowie na charytatywnym koncercie.
Pytanie: „Kim jest patriota w XXI wieku?” zadaliśmy kilkudziesięciu uczniom i studentom z Małopolski tuż przed VI Forum „Europa razem czy osobno” zorganizowanym w połowie maja przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka w miejscowej Bibliotece...
Już za chwilę, gdy cena kilograma truskawek spadnie do poziomu akceptowalnego, zaczniemy jeść nasz ulubiony narodowy owoc na potęgę. Koktajlom z truskawek na kefirze, truskawkowym dżemom i ciastom z truskawkami pierwszego miejsca na podium będą...
Jutrzenki, Relaksowa, Poligonowa, Lędzian. Co łączy te lubelskie ulice? To miejsca, gdzie deweloperzy chcą budować bloki. I wszystkie z wykorzystaniem specustawy, wobec której powszechnie używa się określenia lex deweloper. Na razie jednak...
Wybory przyjęły po trosze kształt plebiscytu, w którym wyborcy mieli się opowiedzieć za lub przeciwko PiS - ocenia dr Wojciech Maguś, politolog z Zakładu Dziennikarstwa UMCS.
W zasadzie to ukradł własny samochód. Komu? Złodziejowi? Paserowi? Bogu ducha winnemu obywatelowi? A potem przyjechała policja i jego własny samochód zabrała; jako dowód w sprawie.
Skala zwycięstwa PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego była zaskakująca również dla członków tej partii. Za to Platforma Obywatelska po raz kolejny została „zaskoczona” tym, że hasło „antyPiS”, na którym jechała, to paliwo coraz gorszej...
Supraśl - Krynicą Polski Wschodniej? A czemu nie! - śmieje się burmistrz Radosław Dobrowolski, który nie ukrywa ambicji zrobienia z miasta wspaniałego uzdrowiska, ale też centrum kongresowego na wzór kurortu z południa Polski. Tam mówi się o...
Wiem, że w partii jest niezadowolenie. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski przed wyborami do Sejmu i Senatu - mówi europoseł Janusz Lewandowski.
Przede wszystkim Unia musi ponownie stać się wspólnotą równych państw, mocniej wsłuchiwać się w głos stolic i społeczeństw - mówi europosłanka PiS Anna Fotyga.
Kieślowski, Marczewski, Pasikowski, Dejczer, czyli reżyserzy czasów przełomu. Kino z lat transformacji nie zestarzało się.
W historii armii polskiej najsłynniejszy jest niedźwiedź Wojtek, przygarnięty przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2 Korpusu Polskiego.
Dosyć remontu drogi mają już mieszkańcy Starego Miasta w Stargardzie, zamieszkujący przy ulicy Krzywoustego i w jej okolicy. Denerwuje ich, że na placu budowy jest mało pracowników.
Rozmowa z Pawłem Adamczykiem, dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Szczecinie.
Nie czuję się politykiem, nie należę i nie będę należała do żadnej partii - mówi europosłanka Magdalena Adamowicz.
PKP PLK wybrało w przetargu spółkę Torpol na realizację projektu poprawy dostępu kolejowego do portu Szczecin - Świnoujście.
To był ogromny szok. Zatkało nas - tak ogłoszenie wyników wyborów z 4 czerwca 1989 roku wspomina Grażyna Staniszewska, wybrana wówczas w Bielsku-Białej na posła. Pierwsze po pięćdziesięciu latach wolne wybory w Polsce jeszcze wtedy były...
- Nie jest sztuką osiągać sukces, kiedy wszyscy kłaniają ci się w pas, a droga jest usłana różami. Prawdziwą sztuką jest znaleźć dobre strony, kiedy jesteś na totalnym dnie. I odbić się od niego! To jest domena ludzi, którzy są liderami w swojej...
Napisała trzy thrillery psychologiczne, które błyskawicznie sprzedały się w milionowych nakładach. Nam B.A. Paris opowiada o tym, dlaczego debiutowała w dojrzałym wieku i niczego w życiu nie żałuje, co ją inspiruje oraz jak zmieniło się jej życie.
- Spotykam pięciolatki z objawami zespołu odstawiennego po zabraniu smartfona. Światowa Organizacja Zdrowia traktuje to tak samo poważnie, jak uzależnienie od hazardu - mówi Krzysztof Jankowski, pedagog, który działa w Stowarzyszeniu...
Prezydent Rybnika zakazał stosowania w ogródkach piwnych dużych lodówek. Właściciele lokali dostali informację na chwilę przed startem „sezonu ogródkowego”, gdy mieli już takie lodówki. Mówią, że u producentów nie ma małych lodówek, które mogłyby...
Bydgoszczanka od lutego stara się o skierowania do sanatorium. NFZ konsekwentnie odmawia. Jest za zdrowa? - Dwa razy odrzucono mój wniosek o leczenie w sanatorium. Jestem po wypadku, śpiączce, trepanacji czaszki. Czego jeszcze trzeba? - pyta pani...
Bydgoscy radni przyjęli na środowej sesji (29 maja) uchwałę dotyczącą zwiększenia specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli utworzonego ze środków budżetu miasta. Zdecydowali też o zmianie siedziby XIII LO i rozwiązaniu Zespołu Szkół Medycznych.
Wykonawca drugiego odcinka bydgoskiej Trasy Uniwersyteckiej wprowadził zmiany w organizacji ruchu. Czy zmniejszą one długie kolejki oczekujących na przejazd aut?
Daniel Z. „Magical” z Torunia, to jeden z pierwszych patostreamerów w Polsce. Człowiek, który na żywo pokazywał pijaństwo własnej matki, burdy i bijatyki w rodzinnym domu. Zarobił na tym grube tysiące złotych.
Bydgoski sanepid nie odnotował przypadków zatrucia bakteriami typu Listeria monocytogenes, które stwierdzono w metce i kiełbasie polskiej, wyprodukowanej w Osiu.
Przez prawie 40 lat w PRL-u obywatele szli do urn, aby głosować na tych kandydatów, których wskazywała im władza. Innych nie było, ale i tak stosujący się do hasła „Głosujemy bez skreśleń” byli milej widziani od innych. Dopiero 4 czerwca 1989...
Reprezentacyjny teren w Śródmieściu Bydgoszczy ma się zmienić nie do poznania. Powstanie tam całkiem nowy kwartał miasta o nazwie „Nowy Port”.
Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy od wczoraj można już przejechać z Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego aż do al. Jana Pawła II. Piesi też ruszyli - dostali kładkę. Ale nie ma się z czego cieszyć - inwestycja jeszcze nie skończona.
Wsypa św. Barbary traci swój urok. Rośliny chorują i schną, choć wody mają tu przecież pod dostatkiem. Bydgoszczanie od dawna zgłaszają problem. Dobrze znają go w urzędzie miasta. Porządki zarządzą jednak urzędnicy z Gdańska
Po świetnie przyjętych powieściach „Relikwia” oraz „Łąka umarłych”, Marcin Pilis, autor z Myszkowa, wraca mocną, wręcz brutalną książką „Zemsta kobiet”. Pisarz będzie gościem w programie „Uwaga! Weekend” w TVP Katowice, 6 czerwca 2019.
Po nieudanej walce o mandat europosła lider Platformy w woj. opolskim przyznaje, że w kampanii do Brukseli zabrakło mu wsparcia ze strony części działaczy własnej partii. Ustaliliśmy, że na tej liście jest m.in. poseł Tomasz Kostuś oraz kierowana...
Z Janem Rulewskim, obecnym i byłym senatorem, byłym posłem i liderem bydgoskiej „S”, samorządowcem oraz Antonim Tokarczukiem, senatorem odrodzonego w 1989 r. Senatu, byłym posłem, ministrem w rządzie AWS, czołowym działaczem NSZZ „S” i dr....
Ich dzieciństwo przypadło na czasy okołowojenne. Nie było sielskie, anielskie. Było pracowite. - Ale piękne, bo człowiek szanował człowieka - mówią.
O marzeniach, zbiegach okoliczności i zarobkach dyskutujemy sobie z 6-latkami z Przedszkola nr 18 na bydgoskich Kapuściskach.
Maciej Czarnecki, uczeń Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiej Agencji Prasowej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.