Hanna Walenczykowska

Źródłem wirusów zapalenia wątroby typu A, którymi zakazili się uczestnicy balu były nieumyte i podane na surowo warzywa

Źródłem wirusów zapalenia wątroby typu A, którymi zakazili się uczestnicy balu były nieumyte i podane na surowo warzywa Fot. Pixabay/ zdj.ilustracyjne
Hanna Walenczykowska

Bydgoski sanepid nie odnotował przypadków zatrucia bakteriami typu Listeria monocytogenes, które stwierdzono w metce i kiełbasie polskiej, wyprodukowanej w Osiu.

Na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Listeria monocytogenes (bardzo groźnej, przenoszącej się przez żywność). Drobnoustroje wykryto w trakcie badań zleconych przez Inspekcję Weterynaryjną w metce surowej oraz kiełbasie polskiej w folii.

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu ustalił, iż kwestionowanych partii nie ma w magazynie zakładowym oraz, że kwestionowane produkty sprzedano klientom indywidualnym poprzez sklepy firmowe lub inne sklepy detaliczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego – czytamy w komunikacie GIS.

Producent (PHU Zakład Masarski Różycki i Wilkowski z Osia) ma zakaz sprzedawania wyrobów, które nie zostały poddane obróbce cieplnej aż do czasu uzyskania zadowalających wyników badań.

Jak dowiedzieliśmy się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy nie odnotowano przypadków zatrucia bakteriami tego typu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.