Rozmowa z dr MAGDALENĄ MATEJĄ, medioznawcą z UMK w Toruniu.
Pieniądze z budżetu w naszym kraju idą na obronność, sprawy wewnętrzne, na wszystkie te rzeczy, które fascynują facetów - mówi Robert Biedroń w wywiadzie rzece, który wkrótce się ukaże na rynku. Prezentujemy fragmenty.
Rozprawiły się z kolorami na wystawie w toruńskim Muzeum Etnograficznym. O związkach kolorów rozprawiano już w starożytności. Można, a nawet trzeba i dziś.
Kiedy policjanci „przyjmowali córkę do informatycznej bazy poszukiwanych”, Paweł Szabelak na własną rękę przemierzał okolice Nakła i Samostrzela w poszukiwaniu Nicoli. I w końcu znalazł ją sam. Przed policją.
Nigdy nie zabierałem głosu na temat odszkodowań dla rodzin katastrofy smoleńskiej - niewielu potrafi przeliczyć śmierć bliskich na pieniądze.
Po odwołaniu szczytu wydawało się, że perspektywa umowy handlowej UE-Kanada oddala się. Jednak Belgia wyraziła zgodę dla CETA.
26 października minęło dokładnie 10 lat od odsłonięcia przy ul. Pod Blankami w Bydgoszczy pomnika króla Kazimierza Wielkiego.
Legendarny pub Kornel Lewy zaprasza na ostatnie pogo.
Serwis oko.press dotarł do trzech pozwów złożonych przez europosłankę PiS Beatę Gosiewską na łączną kwotę niemal 5 mln zł. Pozwanym - MON.
Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy odwołał wczoraj dwóch komendantów powiatowych - z Chełmna i p.o. ze Świecia. Jego reakcja po naszej publikacji była natychmiastowa.
To będzie trzecia reforma emerytalna od 2000 roku. Ma zostać przegłosowana w grudniu, ale dotąd o niej prawie nic nie wiadomo.
Wszyscy umrzemy, ale nie wszyscy zostaniemy pochowani. Jak wygląda codzienność szczątków przejętych przez naukowców? Jak zachować szacunek wobec tych, których już nie ma a są?
Prof. Magdalena Środa powiedziała ostatnio, że to, co się obecnie dzieje w Polsce należy oceniać już tylko w kategoriach etycznych lub psychologicznych.
Prof. Roman Bäcker i Adam Willma dyskutują o sytuacji politycznej w kraju i na świecie.
- Zima to dla starszych psiaków czas szczególnie trudny. Najlepszym rozwiązaniem byłaby adopcja - przyznaje Krzysztof Skrzypniak, szef schroniska dla psów „Azorki” w Gorzowie Wlkp.
Co zrobić, aby w naszym domu pachniało świeżo upieczonym chlebem? Jak się okazuje, nie jest to trudne zadanie. Mamy dla Was 20 sprawdzonych przepisów
W Zielonej Górze powstają efektowne mural. Dzięki nim zwykłe bloki stają się dziełami sztuki. Lisy i ptaki przykuwają uwagę przechodniów
Część pracowników zwraca się do niego wujek, inni z racji na oszczędności nazywają go „złotówą”
Na wypłaty czeka około 4 tys. pracowników. Wyliczyli, że miasto zalega im po 300 zł. W czwartek wyszli na ulicę, żeby żądać pieniędzy i wręczyć żółtą kartkę prezydentowi
Jeden wspólny bilet będzie obowiązywać na pociąg oraz berlińskie tramwaje, metro i autobusy
W żłobkach, w przedszkolach, w ośrodkach kultury prace społeczne „odrabia” 600 osób. W przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.
Jakub Korżyński: Obojętność to najgorsze z uczuć, bo oznacza ich brak - to jest motto przewodnie, które daje mi energię do działań
Nowosolskie krajobrazy mogą podziwiać już od paru lat Brytyjczycy. Stało się to możliwe za sprawą malarza Williama Northa. W przyszłym tygodniu wernisaż u nas
- Ten widok ma szokować – mówi Ewa Batko, rzeczniczka magistratu. Przechodnie zatrzymują się i dziwią, „o co tu chodzi”. Hałda zniknie jutro
W czwartek, 27 października, małym pacjentom z zielonogórskiego szpitala zostały przekazane dary zebrane podczas akcji ,,Sprawmy dzieciom uśmiech”. Udało się zgromadzić nie tylko pluszaki i zabawki ale przede wszystkim niezbędne ubranka, ręczniki,...
Nie będzie północnej obwodnicy Gorzowa. Źle oceniła ją zielonogórska dyrekcja dróg. Dlaczego? Mamy listę argumentów. I... nadzieję na inną inwestycję.
Z prof. Andrzejem Dropem, rektorem Uniwersytetu Medycznego, rozmawia Aleksandra Dunajska.
- Nie niszczmy od razu wszystkiego po bliskiej osobie, nie wyrzucajmy zdjęć i ubrań. Niech przypominają miłe chwile - mówi ks. prof. Mirosław Kalinowski
Politycy zdają sobie sprawę, że wygrana z obecnym prezydentem nie będzie łatwa. Dlatego już zbierają siły do wielkiej bitwy o Lublin.
Dziewczynki przebywają w specjalnym ośrodku. - Są tu szczęśliwe - mówi jego pracownik.
Trwa akcja 360Slaskie. W ubiegłym tygodniu nasza ekipa odwiedziła Będzin i Jaworzno. Rozmawialiśmy z mieszkańcami. Pytaliśmy, co ich w cieszy, a co w ich miastach trzeba poprawić.
Kiedy tylko zdejmują policyjne mundury, wyruszają w podróż. St. asp. Jakub Pindel i st. sierż. Łukasz Ogórek, którzy na co dzień pełnią służbę w żywieckiej komendzie, wrócili właśnie z kolejnej wyprawy.
Jak napisać testament, aby był ważny, radzi adwokat Sławomir Zaremba.
Chcemy dobrej płacy i prestiżu - mówi nam Anna Janik z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.
My, dorośli, jesteśmy - czy też potrafimy być - sprawni w przechytrzaniu upływającego czasu, którego nieuniknionym kresem jest przecież śmierć.
Działacze śląscy to przebogata grupa. Z jednej strony są w niej autonomiści, wśród których dominuje Ruch Autonomii Śląska, a z drugiej strony - jest grupa działaczy z dużym doświadczeniem i z dużym autorytetem, którzy z RAŚ nie chcą mieć nic...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.