Udany debiut karlinianek w nowych kategoriach.
Dwa mecze u siebie rozegrane pod rząd i oba wygrane po 1:0 po strzałach z daleka. Trwa dobra passa Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek na własnym stadionie.
W gminie Ostrowice powołany został komisarz.
- Nie jestem chłopcem do bicia. Życie nauczyło mnie, by być twardym - przekonuje Mariusz Wiśniewski. Z zastępcą prezydenta Poznania rozmawiamy o współpracy Platformy Obywatelskiej z ruchami miejskimi.
Jakub S., 21-letni myśliwy, który zastrzelił rowerzystę, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia w prokuraturze i opowiedział jak doszło do tragedii. Teraz śledczy czekają przede wszystkim na opinię...
Unia Europejska zmierza ku liberalizacji handlu z Kanadą. Czy jest alternatywa dla CETA? Pytamy o to specjalistów.
Adam Ragiel, specjalista tanatopraktyki, czyli mówiąc po polsku balsamista ciał, opowiada o śmierci, żałobie i szacunku do zmarłych. I o tym, że jego praca to prawdziwa sztuka.
Siedem osób - czterech mężczyzn i trzy kobiety - które w nadzwyczajnych okolicznościach trafiły pod opiekę lekarzy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w gminie Zduny (powiat krotoszyński), zakończyło już przymusową ponadtygodniową...
Mimo iż poznaniacy narzekają na korki i kłopoty z parkowaniem, to i tak najczęściej wybierają dojazd do pracy własnym samochodem. Czy kiedykolwiek zmienimy nawyki i przesiądziemy się do tramwajów i na rowery?
Najpierw wydają setki, tysiące złotych by znaleźć tego idealnego reproduktora dla swojej suki. Następnie dbają, chronią, pielęgnują miesiącami. By w efekcie narodzone, zdrowe, odchowane szczeniaki wysłać dalej w świat - do Indii, Turcji, Francji....
Kiedy rak zżera po kolei twój żołądek, kości, płuca, wątrobę, masz do wyboru: albo pogodzić się ze śmiercią, albo z całych sił walczyć. Tomek Warzecha wybrał to drugie. I od sześciu lat nie odpuszcza. - Mam dla kogo żyć - mówi.
Całe życie ciągnęło go do nieodkrytych zakątków, dzikich plemion. Wymyślił survival, trenował komandosów. Niedawno znów zaskoczył. Odwiedził Dubaj, emirat który jest synonimem luksusu.
Jeszcze kilka lat temu w Wojsku Polskim było ich niewiele. Musiały walczyć ze stereotypami, wciąż udowadniać, że nadają się do tej pracy, że są lepsze od facetów. Dziś - no cóż… Kobiety w wojsku są lepsze. I jest ich coraz więcej.
„Wszystko może się stać” to tytuł pierwszej płyty Alicji Majewskiej od 19 lat. Z tej okazji opowiada o piosenkach i najważniejszych chwilach ze swej dotychczasowej kariery.
Słowa księdza Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” przypominają nam o ulotności naszego życia. My powędrowaliśmy za tą ulotnością po starych cmentarzach, zagubionych, ale wcale nie zapomnianych.
„Wszystko może się stać” to tytuł pierwszej płyty Alicji Majewskiej od 19 lat. Z tej okazji opowiada nam o piosenkach i najważniejszych chwilach ze swej dotychczasowej kariery.
W tej dziedzinie, jak i zresztą w kilku innych, lepiej nam wychodził import niż eksport. Mowa o politykach.
Dziennikarz Jarosław Ziętara został zabity, bo zagrażał interesom Aleksandra Gawronika i Mariusza Świtalskiego. Takie zeznania złożył Krzysztof Ł., ps. Łyli. To przestępca, który przed laty siedział z Gawronikiem w tym samym więzieniu w...
Mercedes jest nasz! Mateuszowi Morawieckiemu udała się trudna sztuka ściągnięcia na Dolny Śląsk znanej firmy motoryzacyjnej. Po prostu złoty interes... Ale czy na pewno? Może tylko pozłacany.
Barbara Dolniak: Tym wywiadem kończę komentowanie kwestii ekshumacji. Ponownie proszę o uszanowanie prywatności mojej i mojej rodziny. Mam nadzieję, że nie zdarzy się już nic więcej, co zmusiłoby nas do publicznego zabrania głosu na ten temat.
Na planie filmu „Gniazdo” życie uratowała mu... zbroja - w rzece porwał go wir wodny, ale na szczęście żelastwem zaczepił o konar drzewa. Jerzy Matysiak, przez filmowców i przyjaciół nazywany Koniem, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci...
Rozpoczęła się przebudowa placu Miarki w centrum Katowic. Robotnicy rozkopali już chodnik oraz zatoki parkingowe w północnej części placu.
Był w Krakowie znanym złoczyńcą. Pewnego dnia postanowił zerwać z przestępczym życiem. Zgubił go jednak alkohol, po którym wpadał w szał i robił się naprawdę groźny.
Od ponad pół wieku „Tercet Egzotyczny” porywa tłumy swoimi piosenkami. O początkach zespołu opowiada Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, gwiazda Tercetu.
Edward Witkowski wielokrotnie wywalczył tytuł mistrza Dolnego Śląska w boksie. Zdobył też - indywidualnie - brązowy medal mistrzostw Polski i drużynowe mistrzostwo Polski.
Kilka linii metra, wspaniałe nowe dzielnice, wielkie, nowoczesne, europejskie miasto - to wszystko planowali warszawscy urbaniści tuż przed II wojną światową.
Niedziela, 27 września 1936 roku. Adolf Hitler otwiera tysięczny kilometr autostrady III Rzeszy. Uroczystość zorganizowano na odcinku między Legnicą a Wrocławiem.
26 października 1945 r. wszystkie nieruchomości zrujnowanej stolicy przejęło państwo. Skutki „bierutyzacji” warszawianie odczuwają do dziś.
Blisko tysiąc lat temu na ziemiach polskich odżyły stare słowiańskie wierzenia. Być może sprzyjał im ówczesny władca, którego Kościół wymazał potem z naszej historii.
Powojenny ład bez Kresów, za to z niemieckimi wschodnimi prowincjami wydawał się nie do przyjęcia. Szansą na odwrócenie biegu historii miała być nowa wojna.
Franciszek Józef i Habsburgowie wzbudzali w Matejce sprzeczne uczucia. Niby zaborcy, lecz to właśnie Najjaśniejszy Pan przyczynił się do rozkwitu kariery młodego malarza.
Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl.
- Zamki i pałace znikały wcześniej, ale tragiczny los spotykał też te oddane po wojnie we władanie PGR-om - mówi dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki, historyk.
W Lasach Piaśnickich koło Wejherowa niemieccy naziści dokonali zbrodni, której ofiarami byli nie tylko Polacy i Kaszubi, jak zwykło się mówić, ale też Żydzi, Niemcy i Czesi.
Najstarszy budynek pocztowy? XVIII wiek. Najstarsza pocztówka? Prawdopodobnie koniec XIX wieku. Poczta w Poznaniu była zawsze. Zmieniała się tylko forma.
11 listopada 1918 roku, Polacy zdobyli poznański Ratusz. Tego dnia Jarogniew Drwęski został nadburmistrzem miasta, a dla wielu już pierwszym prezydentem. Wybrany przez Polaków i... Niemców.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.