- Wspólnota zdecydowała o kolorze elewacji swojego budynku. Urzędnicy tę decyzję zmienili - mówi czytelniczka.
Busko, Stopnica... i Wiślica? To bardzo możliwe, że już niedługo będziemy mieć trzy miasta w powiecie buskim. Prastary gród nad Nidą rozpoczął oficjalnie starania o przywrócenie utraconych w XIX wieku praw miejskich. Dzisiaj cała sprawa jest...
W barze Poranek po raz drugi organizowana jest akcja Zawieś Zupę.
Tylko u nas. Kielczanin Jacek Słowak opowiada o niezwykłej wyprawie dookoła świata. Dziś część 6 – Indie u tak zwany Mały Tybet.
Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016”.
Religijność Polaków wymyka się prostemu opisowi. Ponad 80 procent z nas wierzy, że Bóg wysłuchuje modlitw, ale codziennie modli się tylko połowa. Tylko co 11. osoba wierzy głęboko. Niewierzących najwięcej jest wśród młodych.
Chodzi o 10 milionów złotych. Były już wiceminister środowiska rządu PO Piotr Otawski obiecał je gminie jako rekompensatę za to, że 65 procent jej powierzchni zajmuje Słowiński Park Narodowy, co utrudnia działalność gospodarczą.
Zdaniem urzędników, miejsce nie spełnia już standardów dzisiejszych czasów.
Zdaniem pani Marii, konserwatorzy zostawili jej balkon w jeszcze gorszym stanie niż był. Prace wstrzymano na żądanie właścicielki - informuje spółdzielnia i zapowiada remonty.
Szczecinianin. Studiował na politechnice oraz na szkołach filmowych w Łodzi i w Monachium. Pracował jako redaktor, reporter (między innymi w „Morzu i Ziemi”), copywriter, ghostwriter, scenarzysta, reżyser, urzędnik, finansista a także pracował...
Weszliśmy na pokład Nawigatora XXI. Jednostka ta należy do Akademii Morskiej. To na tym statku studenci odbywają swoją praktykę zawodową i uczą się. Statek został zbudowany w stoczni w Gdańsku prawie dwadzieścia lat temu. Uroczyste podniesienie...
Konrad Mucha z Tarnowa w wyborach Mistera Polski 2016 zdobył tytuł Mister Pięknych Włosów A Przedstawiając się na finałowej gali mówił, że interesuje go informatyka, lubi tańczyć i piec ciasta
W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbywają się „Chociwelskie spotkania z przeszłością”. Mieszkańcy bliżej poznają historię Chociwla i okolicznych miejscowości.
Studentka ZPSB Ola B. (imię zmienione) nie chce się ujawnić, bo się boi. Boi się zaczepek, hejtów, szczególnie po tym co spotkało jej kolegę.
Wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 roku będą obowiązkowo i bezpłatnie szczepione przeciw pneumokokom. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, które wprowadza je do kalendarza obowiązkowych szczepień ochronnych.
Nie jest łatwo dziś operować pewnymi pojęciami. Taki patriotyzm choćby. Dla jednych, na przykład, to równy marsz i stawianie murów, inni zaś zapewniają, że to sprzątanie po sobie i płacenie podatków.
Młodzi mężczyźni mogą przysłużyć się nauce, a przy tym uzyskać zestaw wyników dotyczących parametrów ich nasienia oraz układu hormonalnego, w ważnych badaniach łódzkich uczonych.
Kim byli Eugenia Wasiak, Czesław Konracki czy podporucznik Józef Bogucki? Łączy ich to, że zginęli 98 lat temu w Łodzi, walcząc o niepodległą Polskę.
Rezydencja ma niezwykłą historię. Wychował się w niej słynny żołnierz AK Stanisław Aronson, „Rysiek” z Kedywu, który walczył w powstaniu warszawskim i w wojnach toczonych przez Izrael.
Rozmowa z doktorem Grzegorzem Religą, kardiochirurgiem w łódzkim szpitalu, a prywatnie synem prof. Zbigniewa Religi, który przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep serca.
Antagonizowanie współobywateli nie jest państwotwórcze. A dziś mamy do czynienia z pojęciami: wróg - przyjaciel, my - oni. To nie jest dobra metoda na czas pokoju - mówi historyk dr Mikołaj Mirowski.
W jedną z afrykańskich nocy z bombowca typu Wellington został zrzucony brytyjski agent John Haselden. Świetnie władający arabskim dialektem (brytyjska służba wywiadowcza bardzo chętnie wykorzystywała w swoich akcjach ludzi z cenzusem naukowym)...
Największe w województwie łódzkim stado kóz żyje w Grodzisku pod Rzgowem. To 140 rogatych stworzeń! Ich właściciele, Monika i Waldemar Lasoń, przed czterema laty postanowili zająć się produkcją kozich serów...
LEONARD PIETRASZAK - niezapomniany pułkownik Wareda z „Kariery Nikodema Dyzmy”, pułkownik Dowgird z „Czarnych chmur”, doktor Karol z „Czterdziestolatka” i Kramer z „Vabanku” Aktor skończył 80 lat.
Druga połowa 2018 r., a nie koniec obecnego to nowa data uruchomienia czterogwiazdkowego hotelu, który powstanie m.in. w budynku przy ul. Piotrkowskiej 94, w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima. Wzniesiony 52 lata temu budynek był do niedawna...
Dr Dawid Kobiałka z PAN weźmie pod cyfrową lupę nasze okolice.
To dobry czas dla turystów, którzy tłumów nie lubią, za to cenią sobie długie spacery, naturę i inne atrakcje Półwyspu Helskiego.
W tym miesiącu rozpocznie się akcja informacyjna w szkołach na temat reformy oświaty. Tymczasem szykują się przeciwko niej kolejne protesty.
Przedstawiamy Koło Gospodyń Wiejskich Młyny-Młynice w gminie Strzelno. Panie uznały, że razem można więcej, więc od 10 lat działają jako jedno KGW. W tym roku świętowały 60-lecie tego w Młynach.
- Sadza z kominów kotłowni brudzi auta, pranie i wypala dziury w ubraniach - skarży się Michał Burczyński z Dobiegniewa.
Gdyby Jolanta Mrukowicz wygrała na loterii, to by otworzyła schronisko dla kotów. Od 20 lat opiekuje się zwierzakami, choć nikt jej kazał.
Stwierdzeniem „niech się weźmie do roboty” wojewoda pogroził palcem marszałkowi województwa. Do tej pory nie zdarzyło się, by którykolwiek wojewoda tak się zachował w stosunku do partnera, jakim jest marszałek – mówi E. Polak
11 listopada 1918 to dla Józefa Piłsudskiego dzień, w którym rozdaje polityczne karty w Warszawie i potwierdza się jego autorytet. 11 listopada 1918 to dla Wojciecha Korfantego dzień podróży z rewolucyjnego Berlina do Poznania, ku odradzającej się...
Pierwsze nowe budynki na lubuskich wsiach zaczęto budować dopiero w latach 70. Na ziemiach zwanych odzyskanymi wojna trwała po 1945 roku. Walczono o to, aby ludzie uwierzyli, że tutaj wróciliśmy, i tutaj zostaniemy...
Na planie „Jestem mordercą” aktorzy wypalili sześć tysięcy papierosów. To ujawnił reżyser Maciej Pieprzyca. I faktycznie, milicjanci, prokuratorzy kurzą niemiłosiernie. Takoż piją. Bo Wampir z Zagłębia pozostaje nieuchwytny, a przecież napisał im...
Mieszkaniec Międzyrzecza wyruszył na Kresy, aby znaleźć krainę, o której tak wiele słyszał od babci, rodziców... Jednak po świecie dworów, kresowej Atlantydy nie pozostał nawet ślad. - Takie pany tu były - usłyszał tylko.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.