Ponad 250 nauczycieli na Pomorzu pracuje bez odpowiednich kwalifikacji. Dzieje się tak, mimo że nawet związkowcy mówią o dużej nadprodukcji w tym zawodzie. Pomysł MEN może to ukrócić. Ale sposób, w jaki planuje to zrobić, już ma przeciwników.
Okazuje się, że Skanska wciąż nie jest właścicielem terenu po dawnym PKS-ie. Do spółki PKS wkroczyli agenci CBA, a deweloper nabiera wody w usta.
Koszalin był miastem niemieckim? Był. Ale nie oznacza to, że Polacy trzymali się od niego z daleka w czasach, gdy nikomu się nie śniło, że będzie on polski.
Nikt nie rozumie lepiej młodej mamy, niż druga mama. Super Mamuśki nie tylko doradzają, wspierają, ale też niosą pomoc - by każda mama mogła się cieszyć z macierzyństwa.
Amazon w Kołbaskowie. Będzie praca dla ponad 1000 osób.
Od 1 stycznia 2017 r. miały zaostrzyć się przepisy dotyczące świeżo upieczonych kierowców. Nie wejdą jednak w życie, bo nie zadziała system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Poznańscy śledczy wrócili do sprawy Michała Zapytowskiego, który został porwany... 17 lat temu. Jego zwłok do dzisiaj nie odnaleziono. Jak dowiedział się „Głos Wielkopolski”, w ostatnich tygodniach śledczy zlecili przekopanie terenu w okolicach...
Piotr Walerych, dawna twarz poznańskiej prawicy, po latach odnalazł się w spółce Stomil. Opozycja: To kolejna „misiewiczowska” decyzja. Walerych: Mam doświadczenie i kompetencje.
Sąd odrzucił wniosek Jakuba Tomczaka o warunkowe zwolnienie z więzienia. W 2008 roku brytyjski sąd skazał go na dożywocie za gwałt i pobicie. W Polsce wyrok zmieniono na niższy, lecz jego rodzina nadal walczy o prawdę.
Tysiące gości, pierwsze nagrody i mocne słowa dyrektora festiwalu - w sobotę w Bydgoszczy rozpoczął się 24. Camerimage. Potrwa tydzień.
Od listopada do czerwca w Bydgoszczy i Toruniu będą odbywały się treningi dla pań z samoobrony. To pomysł ministra Macierewicza.
Karpie wyrosły bardziej niż w poprzednim roku. Każdy z nich może ważyć średnio o 200-300 g więcej. Ale ceny raczej się nie zmienią.
Ponad 144 tys. sztuk w Polsce , w tym 6 422 na Kujawach i Pomorzu - tylu dzików doliczono się podczas inwentaryzacji na terenie Lasów Państwowych.
Rozmowa z dr. Sławomirem Drelichem, politologiem i etykiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu „o wszystkich wrogach PiS”.
Widzew Łódź ma duże kłopoty finansowe? Tak przynajmniej czytamy na portalu weszło.com. Ostatnio prezesem Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź przestał być Marcin Ferdzyn. Z posadą trenera pożegnał się za to Marcin Płuska,...
124 budynki - w zdecydowanej większości kamienice - znadują się na lubelskim Starym Mieście. Połowa z nich jest w rękach prywatnych. Ale głównym kamienicznikiem jest ratusz.
Rezydencja ma niezwykłą historię. Wychował się w niej słynny żołnierz AK Stanisław Aronson, „Rysiek” z Kedywu, który walczył w powstaniu warszawskim i w wojnach toczonych przez Izrael.
Gdy w 2013 roku Leonard Cohen występował w łódzkiej Arenie, publiczność witała go owacjami na stojąco. Oddawała naturalny hołd pieśniarzowi i poecie, który traktował ludzi jak przyjaciół (co skończyło się opróżnieniem mu konta przez bliską...
Z prof. Ryszardem Radzikiem, socjologiem z UMCS, rozmawia Aleksandra Dunajska.
21-letni Patryk Wasilewski z Białegostoku jest już w najlepszej trójce w drużynie Natalii Kukulskiej w programie TVP2 „The Voice of Poland.” W najbliższą sobotę powalczy o występ w półfinale.
Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi opracowała plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Nowosolna, który zakłada wyłączenie z ruchu niebezpiecznego skrzyżowania siedmiu ulic: Brzezińskiej (dwa wloty), Wiączyńskiej, Pomorskiej,...
- Sadza z kominów kotłowni brudzi auta, pranie i wypala dziury w ubraniach - skarży się Michał Burczyński z Dobiegniewa.
Ważniejsze są umiejętności żołnierzy, ich predyspozycje, niż ich wygląd zewnętrzny - mówi uczestnik misji zagranicznych.
O utworzeniu w Skwierzynie magazynów ciężkiego sprzętu wojskowego piszemy w „GL” od ponad roku. Zapowiadał to poprzedni rząd, ale konkretne decyzje zapadły podczas lipcowego szczytu NATO w Warszawie.
A domy na chronionym obszarze są groźne dla cennej przyrody.
Edward Czesak nie wyklucza przejścia na polityczną emeryturę po kadencji w Europarlamencie. Przyznaje, że prof. Włodzimierz Bernacki byłby świetnym kandydatem na prezydenta Tarnowa
Jest w radiu audycja ekonomiczna, w której redaktor przepytuje swoich gości na temat… dobrych wiadomości. To świetny pomysł! Żyjemy w świecie głębokiego pesymizmu, i choćby dla zdrowia psychicznego warto szukać czegoś „ku pokrzepieniu serc”. Czy...
W krakowskim Muzeum Czartoryskich znajduje się mały sarkofag zawierający dwie części kości pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Jak się tu znalazły? Czy Bolesław Śmiały, który jak mówi legenda, zabił św. Stanisława, spoczął w podkrakowskim...
W krakowskim Muzeum Czartoryskich znajduje się mały sarkofag zawierający dwie części kości pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Jak się tu znalazły? Czy Bolesław Śmiały, który jak mówi legenda, zabił św. Stanisława, spoczął w podkrakowskim...
Audi roztrzaskało się u zbiegu ulicy Słonecznej i Starodąbrowskiej w Tarnowie. Momentalnie stanęło w ogniu. Śledczy są przekonani, że winnym tragedii jest ocalały z płonącego pojazdu młody mężczyzna
To jedna z najlepszych aktorek w naszym kraju. Występuje w telewizji i teatrze. Teraz trafił do kin film „Prosta historia o morderstwie” z jej udziałem
Jeszcze kilka lat temu wyobrażano sobie i powszechnie mówiono, że demokracja jest w stanie zagwarantować społeczeństwom pokój, czego dowodem miała być Europa, która po II wojnie światowej, przez dziesięciolecia zaznaje pokoju. Nie było to prawdą.
O śmierci kanadyjskiego piosenkarza poinformowano w czwartek późnym wieczorem na Facebooku. Wpis o lakonicznej treści: „Zmarł legendarny poeta” poruszył miliony fanów na całym świecie.
Wyprawa na Uszbę Południową, dość legendarną górę w Kaukazie, która pochłonęła wiele istnień ludzkich, była pierwszym wyjazdem wspinaczkowym Andrzeja Myrty poza Europę. I od razu spore zaskoczenie. Alpy są dość mocno zadeptywane przez...
Ratusz ujawnia kulisy zamieszania z ogłoszeniem na stronie miasta - o darmowych przejazdach autobusami MZK 22 września br.
Nie zamieniłabym Kielc na Pekin – mówi laureata konkursu „Seeds for The Future”, organizowanego przez firmę Huawei. Z Anną Kulik, studentką III roku informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej rozmawia Beata Oleś
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.