W zeszłym roku zdecydowali, że zbudują łódź. Teraz chcą zrealizować projekt „1000 kilometrów wiślanej żeglugi”. Wyruszają już 1 lipca. Załoga musi być zgrana i wytrenowana. Bo na wiosłach płynie się siłą mięśni i charakteru. Nie jest łatwo, gdy...
Ci, którym z Piotrem Ćwikiem było i jest pod rękę, mówią o nim w samych superlatywach. Rodzinny człowiek, sportowiec i gorliwy katolik. Polityczni przeciwnicy z trudem przypominają sobie jego twarz. Ale i tak są przekonani, że będzie lepszym...
Szachy. Norbert Kopeć pokonał rywali i został najlepszym na Podlasiu juniorem.
W poniedziałek taksówkarze zablokowali Warszawę. Sypały się groźby, kierowców Ubera obrzucono jajkami. Przyniosło to odwrotny skutek.
Witkiewicz nie lubił Nowego Sącza: Kicha między dwiema rzekami na wzgórku - nie ma gdzie pójść - mówił. A i sądeczanie nie zachwycali się jego twórczością: Nieskładny bohomaz. Trzymamy go za szafą
Gdy spanikowany tłum zaczął się cofać, część ludzi przewróciła się. Wśród nich był białostoczanin - Kamil Olędzki. - Bałem się, że mnie stratują. Ale udało mi się podnieść - opowiada.
- PO jest w opozycji półtora roku, ale nic się w niej nie narodziło, mimo potężnych zasobów przez nią posiadanych. Potrafi tylko wskazywać paluchem na Nowoczesną i mamlać „duzi mozie wieńciej” - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
W ZUS-ie nie ma pieniędzy, nie rodzą się też dzieci, które w przyszłości mogłyby płacić składki na nasze emerytury. Dlatego nie ma gwarancji, jakiej wysokości będą emerytury w przyszłości - mówi Robert Gwiazdowski, ekonomista, w rozmowie z...
O dobrej zmianie, Unii Europejskiej i o tym, co PiS musi zrobić, jeśli chce po raz kolejny wygrać wybory parlamentarne - mówi Artur Balazs, były minister rolnictwa, w rozmowie z Dorotą Kowalską.
O tym, dlaczego wielu z nas wygląda i czuje się na mniej lat, niż ma w rzeczywistości i gdzie jest granica śmieszności, którą bardzo niebezpiecznie przekraczać - mówi psycholog Jacek Santorski w rozmowie z Dorotą Kowalską.
W Warszawie jest w tej chwili sześć sporych nieruchomości oficjalnie uważanych przez Polskę za bezumownie wykorzystywane przez Rosję. Nadal nie zanosi się jednak na szybkie rozwiązanie tego problemu.
W pośpiechu po katastrofie smoleńskiej w jednej trumnie złożono górną część ciała abp Mirona i dolną część ciała biskupa polowego Tadeusza Płoskiego.
SKOK. Spółdzielcze kasy upadają, ale rekompensaty pokrywają klienci istniejących banków.
Rozmowa z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, liderem Polski Razem.
Twoje dziecko jedzie na wycieczkę, zieloną szkołę czy wakacje? Poproś policjantów o sprawdzenie autokaru. Naprawdę warto.
Irmela Mensah-Schramm, walcząca z hejtem i propagandą nazizmu na niemieckich ulicach, była w czwartek gościem spotkania dyskusyjnego zorganizowanego przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Złota Spinka 2017 w kategorii Samorządność.
Złota Spinka 2017 w kategorii Biznes.
Złota Spinka w kategorii Kultura i Nauka.
Złota Spinka w kategorii "Postawa społeczna".
Mia100 Kamienic, Tramwaj dla Łodzi, Pro100 Chodnikiem - to tylko niektóre z programów, które w ostatnich latach miały poprawić jakość życia łodzian. Miasto tworzy je niemal taśmowo, obejmując kolejne obszary łódzkiego życia.
Dziś wyjątkowe wydanie gazety, bo w dużej mierze poświęcone laureatom Złotych Spinek i plebiscytu Człowiek Roku. Choć Spinki przyznaliśmy już po raz dwudziesty, ich idea jest wyjątkowo aktualna.
Wybitny opolski naukowiec laureatem Diamentowej Spinki NTO. Prof. Michał Lis jest związany z województwem opolskim od jego początku, czyli od 1950 roku. Badania regionu traktuje jako spłatę długu wobec niego.
Od jogi w parkach poprzez in vitro i remonty kamienic po sikanie w bramach - niemal każdy aspekt łódzkiego życia ma jakiś program. Efekty są różne: od spektakularnych po średnie.
Żona zamieniła życie Tomasza w piekło. Był poniżany, stał się obiektem kpin i wyzwisk. Dramat przerwała rodzina mężczyzny.
O konkurowaniu z portami lotniczymi dużych miast takich jak Wrocław czy Poznań łódzki Lublinek może chyba zapomnieć.
Polacy, którzy nie płacą obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego - a takich jest większość - zadają sobie teraz dwa pytania: czy ustawa, która ma uszczelnić ściąganie abonamentu, wejdzie w życie, a jeśli wejdzie, to co stanie się dalej.
Od piątku do piątku, czyli subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.
Ukraina to cudowny kraj nieograniczonych możliwości i olbrzymich przestrzeni. Kwitnące na żółto pola rzepaku, które po polskiej stronie mija się samochodem w ciągu kilku sekund, tam potrafią się ciągnąć wzdłuż drogi minutami.
Ciało mężczyzny bez głowy, które pod koniec maja znaleziono w zaroślach w pobliżu ul. Przyjacielskiej na Wiskitnie, należy prawdopodobnie do 66-letniego Włodzimierza K., mieszkańca posesji przy ul. Kolumny.
W uroczystości ponownego odsłonięcia pomnika Tadeusza Kościuszki w 1960 roku, wzięło udział 30 tys. łodzian.
Napadnięta na Widzewie kobieta miała wrażenie, że napastnik wbija jej w klatkę piersiową szpony. Zgłosiła sprawę policji. Ofiar bandyty może być więcej.
38-latek podczas libacji oblał kompana denaturatem i podpalił. Jego ofiara trafiła do szpitala w Siemianiwicach Śląskich. Walczy o życie.
W roku 1963, gdy gdyński kryminał w reżyserii Jana Batorego wszedł na ekrany, społeczna pamięć o czarnych Citroenach z funkcjonariuszami UB w środku była wciąż żywa.
10 urodziny obchodzi właśnie gdańska Akademia 30+, projekt umożliwiający samorozwój osobom dojrzałym, aktywnym zawodowo, a zarazem ciekawym świata.
Z Piotrem Borawskim, przewodniczącym klubu PO w Radzie Miasta Gdańska, rozmawia Ewelina Oleksy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.