155 lat temu, 22 stycznia 1863 roku Tymczasowy Rząd Narodowy wydał manifest, w którym ogłoszono wybuch powstania styczniowego. Swoim zasięgiem objęło ono większą część ziem polskich zabranych przez Rosję. Mimo początkowych sukcesów zakończyło się...
Karol Dybowski dołączył ostatnio do ekstraklasowego Piasta Gliwice. Choć nowy klub byłego bramkarza Siarki Tarnobrzeg zajmuje na razie przedostatnie miejsce w tabeli, to jednak Dybowski liczy na dobrą rundę wiosenną.
To było 19 lat temu. Puchar Świata w Zakopanem nie był jeszcze TYM Pucharem Świata w Zakopanem, Adam Małysz zajął w konkursach na Wielkiej Krokwi 27. i 23. miejsce. To był za to jeden z najbardziej udanych weekendów dla Stefana Horngachera....
Przyzwolenie na mowę nienawiści w dyskusji publicznej wyzwoliło i uaktywniło nacjonalistyczne, faszystowskie grupy - mówi Agacie Pustułce poseł Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Pod patronatem portalu projektpodlasie.pl tworzą graficzną mapę z historią Zambrowa i okolicy. Do wspólnego dzieła zapraszają wszystkich pasjonatów historii, zainteresowanych ocaleniem pamięci o przeszłości.
- Podążając tropem Remusa, chciałem pokazać, jak zmieniły się Kaszuby w ostatnich latach - mówi znany dziennikarz Edmund Szczesiak, autor książki „Drogą do nieba. Śladami Remusa”.
Do końca marca Ministerstwo Sprawiedliwości planuje zlikwidować 14 aresztów i zakładów karnych w Polsce. Powód to oszczędności. Stare budynki (wzniesione jeszcze przed II Wojną Światową) wymagają remontów, a modernizacja jest kosztowna.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka, felietonisty Dziennika Łódzkiego
Jest 11 listopada 1918 r. Gdy w wagonie kolejowym w lesie Compiegne podpisywany był rozejm między ententą i przedstawicielami pokonanych Niemiec, a w Warszawie Józef Piłsudski przejmował władzę nad zaczątkiem polskich wojsk, w Wielkopolsce i na...
Nad przygotowaniem jej koncepcji współpracuje opolska organizacja turystyczna.
Dopiero gdy zło zostanie sfilmowane i pokazane w telewizji - przeraża. Jakby dopiero wtedy okazywało się, że w ogóle istnieje. A ono w ukryciu - swoim naturalnym środowisku - raczkuje, rośnie, podnosi głowę, by już okrzepłe wybuchnąć nienawiścią,...
Szczecińskie SLD chce powołania zespołu kontrolnego w sprawie działań dotyczących katastrofy na Zamku Książąt Pomorskich.
„Z miłości” Petera Turriniego to najnowsza premiera Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Spektakl w reżyserii, z dekoracjami, opracowaniem muzycznym i światłem Waldemara Zawodzińskiego wejdzie na scenę w sobotę 27 stycznia.
- To nie będą zwykłe wybory samorządowe, ale prawdziwy sprawdzian tego, czy jesteśmy w stanie wygrać z PiS nie tylko te wybory, ale także kolejne, parlamentarne. Wszystkie ręce w partii muszą być dzisiaj na pokładzie - mówi Sławomir Neumann, szef...
Nowy minister spraw zagranicznych liczy, że uda się znaleźć kompromis z Komisją Europejską w sprawie procedury uruchamiania art. 7. Ale też podkreśla, że Polska nie ma, gdzie ustąpić.
Art déco nie było sztuką dla mas. Zazwyczaj przeznaczone było dla zamożnych, wykształconych elit. Powstawały rzeczy piękne, a przekonamy się o tym na wystawie „Bursztynowe art déco” w Muzeum Bursztynu.
Większość Małopolan znów mieszka na wsi. Przeciętna wieś nie leży już daleko od szosy, bo ma szybki internet i - dzięki Unii - drogi lepsze niż Kraków.
Rodzina zmarłego 48-latka twierdzi, że pracownicy firmy pogrzebowej, przygotowując ciało do pogrzebu, połamali nieżyjącemu kości.
Akcje Fisher Body kupione za tysiąc dolarów po paru latach warte były cztery miliony.
Trzy mniejsze i pięć dużych hoteli 5-8-kondygnacyjnych z apartamentami ma zająć działkę przy ulicy Nadmorskiej w Łebie. Inwestycję, zaplanowaną z wielkim rozmachem, zamierza wybudować w Łebie PBG S.A., zainwestują w nią zagraniczne fundusze...
Austriacki ksiądz Alois Hudal miał w życiu dwie wielkie miłości- Kościół i nazizm. Najpierw służył Kościołowi jako teolog i biskup, a później przeszedł na służbę wodza Trzeciej Rzeszy Adolfa Hitlera i zdradził Kościół oraz papieża Piusa XII.
Od kilku dni trwają spekulacje, co będzie teraz robił Antoni Macierewicz. Jest politykiem ambitnym, a dla takiego szefowanie podkomisji smoleńskiej to zdecydowanie za mało
O potrzebie powołania metropolii na Pomorzu mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Czy istnieje szansa, by wszyscy poznaniacy mogli korzystać z transportu zbiorowego bez biletu? O bezpłatnej komunikacji rozmawiamy z Beatą Urbańską, radną miejską ze Zjednoczonej Lewicy i Markiem Sternalskim, szefem klubu radnych Platformy...
Rozczulił mnie pomysł konsultacji społecznych dotyczących przyszłości komunikacji miejskiej w Toruniu, o których w tym tygodniu szeroko pisaliśmy w „Nowościach”. Każdy może się wypowiedzieć i wskazać, dokąd i jak powinny jeździć autobusy i...
28 milionów złotych. Na takie straty naraziła bank PKO BP zorganizowana grupa przestępcza, działająca na terenie całej Polski. Wyłudzała bankowe kredyty i leasingi na tzw. słupy, którym wystawiano fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach.
Wariograf, błędnie nazywany „wykrywaczem kłamstw”, wciąż budzi kontrowersje. Badania poligraficzne zlecane są w Polsce zaledwie w promilu wszystkich wszczynanych spraw karnych. Prokuratorzy i sędziowie nie mają do niego zaufania. Tymczasem...
Blisko 200 paczek żywnościowych dotarło do Brześcia, Pińska i Kubrynia na Białorusi. Wraz z nimi kilkunastoosobowa grupa mieszkańców Opolszczyzny, którzy mieli okazję zwiedzić swoisty skansen komunizmu.
Tak mówi prezydent Białegostoku. Pytamy go o przypiętą naszemu miastu negatywną łatkę.
Brak spójnych działań i kontaktu z bydgoszczanami zarzuca prezydentowi Piotr Król, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy. Zapraszamy do przeczytania wywiadu:
W styczniu 1962 roku uruchomiona została telewizyjno-radiowa stacja przekaźnikowa w Trzeciewcu, w gminie Dobrcz. Dopiero wówczas telewizja w Bydgoszczy stała się dobrem dostępnym praktycznie dla wszystkich.
Wiosną mają się rozpocząć prace w podwórku kamienicy przy ul. Więckowskiego 4, gdzie na ścianie pojawi się obraz Wojciecha Siudmaka.
We wtorek ogłoszono listę nominacji do tegorocznych Oscarów. Wśród nich znalazła się polsko-brytyjska produkcja „Twój Vincent”.
Dwa lata więzienia grozi pięciu osobom, które brały udział w rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w lesie w Wodzisławiu Śl. Co jeszcze wiemy o tej sprawie? Podsumowujemy
Dzieci i młodzież szkolna zaczynają w poniedziałek 2-tygodniowe ferie zimowe. Podpowiadamy, co można ciekawego zaproponować dzieciom w zimie w naszym regionie.
Trwa walka o zdrowie Nikosia Mocnego, niepełnosprawnego chłopca z Jury. W kwietniu na chłopca czeka daleka podróż na Florydę. Razem z nim pojedzie cała rodzina, która porzuci na pół roku swoje dotychczasowe życie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.