Wreszcie szykuje się przebudowa odcinka trasy DK1, przebiegającego przez Częstochowę. Trasa DK1 jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w Polsce. Jej stan techniczny, rozwiązania komunikacyjne były dobre 20 lat temu. Dzisiaj już niestety nie...
Władze miasta podpisały umowę na wykonanie dziewięciu ulic w Karsiborze. Drogi mają być gotowe w ciągu siedmiu miesięcy, a pierwsze prace rozpocząć się w ciągu trzech tygodni.
Startuje kolejny sezon Energa Basket Ligi. King Szczecin jest na czele grupy pościgowej za czołową czwórką i chce popsuć szyki faworytom.
Rozmowa z księdzem profesorem Markiem Lisem, teologiem i filmoznawcą w Wydziale Teologicznym UO, jurorem wielu międzynarodowych festiwali filmowych.
Z moich badań wynika, że jeszcze w latach osiemdziesiątych Westerplatczycy byli inwigilowani przez PRL-owskie służby specjalne - mówi dr Andrzej Drzycimski.
O tym, jak „przyłączył” sędziego zawodów siatkarskich do protestów w sprawie polskich sądów - opowiada gdyński przedsiębiorca i kibic, Mirosław Pokorski.
Andrzej Jaworski znalazł się ostatnio w tarapatach. Z partyjnego pieszczocha stał się we własnej partii politycznym wrogiem. Człowiekiem zawieszonym w prawach członka, o czym miał osobiście zdecydować prezes PiS Jarosław Kaczyński.
To przygoda życia i wspomnienia, które zostaną ze mną na długo - podkreśla Honorata Sierocka, studentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, która wróciła z Rejsu Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży.
Nie zadziera nosa. Trudno przyłapać go na jakiejś gafie. Mimo to jest niezwyczajny, bo na siatkarskim boisku niewielu jest rywali, którzy mogą pochwalić się lepszymi wynikami.
Zakończyły się prace przygotowawcze związane z budową Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Dzika Ostoja”. Budowa tego nowoczesnego ośrodka w Szczecinie potrwa kilkanaście miesięcy. Otwarcie planowane jest w 2020 roku.
Prof. Zbigniew Mikołejko: Pedofilia jest czymś, co bardzo poruszyło Polaków, bo naruszyło inną świętość - świętość dzieci.
Żadne sztuczki nie stworzą przekazu, mogą go tylko wzmocnić. Polityk nie „dowygląda”, jeśli nie ma nic do powiedzenia. Jego celem jest przekonać kogoś do czegoś. I spójność w komunikowaniu buduje autorytet, nadaje powagi - mówi Daria...
Gwizdki, trąbki, megafony. Wszystko to, czym można hałasować, zabrali ze sobą. I żółte kartki dla MSWiA. - Rząd mówi, że to protest związków? Pokażemy, że to nieprawda - mówił Andrzej, jeszcze przed wyjściem z autokaru. Pełni służbę w policji od...
Jerzy Kwieciński jest ministrem od rozwoju, inwestycji i jeżdżenia po Polsce z hiobowymi wieściami, że stracimy grube miliony unijnych dotacji z powodu opóźnień w realizowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych przez Urzędy Marszałkowskie....
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, z toruńskiego magazynu firmy Neuca dziennie wyjechać może nawet 675 tysięcy opakowań leków.
Sytuacja jest damatyczna. Brakuje pielęgniarek. Te, które wyjechały za granicę, nie wrócą. Problem narastał idawno już trzeba było szukać rozwiązań - mówi Paweł Witt, prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki.
W Świętochłowicach podpisano umowę na modernizację stadionu na Skałce. Pierwszy etap prac ma zakończyć się w 2020 roku. Inwestycja kosztuje ponad 38 mln złotych.
Wójt gminy Dobrcz twierdzi, że linia energetyczna na ternie gminy nie powstanie, bo mieszkańcy jej nie chcą. ENEA Operator uważa, że trzeba ją zbudować.
Zaczynają się pojawiać nieporozumienia przy kasowaniu papierowych biletów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Dla jednych są śmieszne, dla innych - już nie.
Doskonałą okazją do oceny wiceprezydentów jest kończąca się właśnie kadencja. O ocenę poprosiliśmy radnych. Jedni wystawiają laurki. Inni mówi, że powołanie niektórych wiceprezydentów to wypadki przy pracy.
Na bydgoskich nekropoliach przybywa nagrobków, które ludzie stawiają sobie jeszcze za życia. Powodów, dla których to robią jest co najmniej kilka.
O uzdrowieniach związanych z 10-tą rocznicą cudu eucharystycznego w Sokółce rozmawiamy z ks. kan. Stanisławem Gniedziejko, proboszczem sokólskiej parafii pw. św. Antoniego Padewskiego.
Zaserwowanie kolejnego dania afery podsłuchowej z Mateuszem Morawieckim w roli głównej, cofnęło mnie do czerwca 2014 roku. I warto się zatrzymać, i jeszcze raz usłyszeć to, co niby tak dobrze się zna.
Rośnie frekwencja w pociągach, zwłaszcza wakacyjnych. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w sierpniu przewieziono 26,3 mln pasażerów. To blisko 5,5 proc. więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. Średnia odległość przejazdu jednego...
W minimalnych dopuszczalnych prawem składach pracować będą komisje wyborcze. Nie było zbyt wielu chętnych do pracy w komisjach. 450 złotych za dwa dni pracy to za mało, by przyciągnąć ludzi.
W Opolu chorobę mamy już dawno zdiagnozowaną. To zbyt duża ilość aut w przeliczeniu na mieszkańca. Zamiast próbować temu zaradzić, tworząc preferencje dla komunikacji zbiorowej, realizowane są inwestycje sprzyjające ruchowi samochodowemu. To tak,...
Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego
Legalna marihuana, wielka tolerancja, obłędne zapachy i niebiańskie plaże. A z drugiej strony: przerośnięta biurokracja, drożyzna, absurd na absurdzie. Witajcie w Urugwaju!
Anna Radwan to pierwsza dama krakowskiego teatru. Teraz oglądamy ją w filmie „Kamerdyner”, który podbił festiwal filmowy w Gdyni. Nam opowiada o swych doświadczeniach aktorskich w teatrze, kinie i telewizji.
Szukałem tego w Paryżu,/ szukałem tego w Berlinie/, a to za oknem było/ i polskie miało imię - ten fragment wiersza Tuwima pt. „Cel” deklamował premier Morawiecki na konwencji PiS-u w Łodzi. Premier zadedykował wiersz liderom opozycji, którzy źle...
Zaprzeczenie i wyparcie nie należą do kanonu ani dobrych, ani skutecznych praktyk w politycznym marketingu, w Polsce jednak sprawdzają się znakomicie. Na naszej podzielonej ziemi obowiązuje żelazna zasada: nieważne, co jest prawdą, tylko w co...
Historia polskiego sportu ma swoich zapomnianych dziś bohaterów. O pierwszych zawodniczkach, olimpijczykach walczących na linii frontu i zwycięstwach po wojnie - opowiada Krzysztof Szujecki, historyk sportu, autor „Historii Sportu w Polsce”...
Jeśli się nas wrzuci w rywalizację, to się nas osłabia. Łatwiej wtedy kobietami rządzić i manipulować - mówi dr Małgorzata Majewska, językoznawczyni z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Lin, karaś, karp... Czy ryby złowione w łodzkich stawach można jeść? Zdaniem niektórych smakują jak błoto.
W okolicach Świebodzina, Gościeszowic i Lubięcina mieszkańcy mają problemy z wodą. Sanepid przestrzega, by nie panikować.
Jaka była historia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze? Za co wydawał on wyroki?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.