Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „ZNICZ 2018” tak, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O czym...
„Kresy” są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Rok temu odbyła się premiera dokumentu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki”.
Podział na koalicję i opozycję. I to taką betonową i wszystkie płynące z tego tytułu konsekwencje. Tak wyglądała mijająca kadencja radnych miejskich.
Za te słowa była już pracownica domu kultury w Toruniu, po skardze matki dziewczynki, została ukarana przez dyrekcję. Ale sąd pracy karę uchylił.
Jasiek Bieliński z powodu wielu schorzeń wymaga konsultacji medycznych ze specjalistami w Gdańsku. Prezes Centrum Medycznego Polimed odmówiła przewozu dziecka karetką. Matka próbowała mimo to uzyskać świadczenie dla synka. Efektem tej próby było...
Cztery dziewczyny trafiły do ośrodków wychowawczych, a jednej z nich grozi „poprawczak”, z kolei trzy kolejne będą mieć kuratora. Ten wyrok sądu I instancji w apelacji został złagodzony tylko w stosunku do jednej z gimnazjalistek: zamiast ośrodka...
Po długich perturbacjach i z prawie półrocznym opóźnieniem na pomorskie drogi wyruszył dentobus. Niektórzy jednak twierdzą, że nie ma go tam, gdzie powinien być. I że nie pomaga w tym, co najważniejsze - nie można w nim wyleczyć zębów.
Z Janem Tumaszem, przewodniczącym Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, o sformułowanej niedawno groźbie zamykania przychodni o godzinie 16 rozmawia Dorota Abramowicz.
Z dr Katarzyną Iwińską, socjologiem z Collegium Civitas, rozmawia Jarosław Zalesiński.
To ewenement w skali kraju. Złota medalistka ME i srebrna MŚ w sztafecie 4x400 m Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) od trzech tygodni jest także doktorantką na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jeśli nie jest na obozie lub nie startuje na...
Wydarzenia związane z odsłonięciem tablic w Parszowie i Świętej Katarzynie oraz I Marsz Szlakiem Józefa Piłsudskiego w Górach Świętokrzyskich przypomniały o niezwykle bogatych tradycjach niepodległościowych i patriotycznych ziemi świętokrzyskiej.
24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. O skutecznych sposobach uniknięcia tej przewlekłej choroby rozmawiamy z dietetykiem klinicznym Edytą Leźnicką.
12 listopada nie wszyscy będą równo traktowani. Rozmowa z Z dr Władysławą Jastrzębską z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Czterystu agentów i pracowników cywilnych jeszcze w tym roku chce zatrudnić Centralne Biuro Antykorupcyjne.
W obecnym sezonie widać wyraźnie, że w przemyskiej Polonii bardzo dobrze czuje się Roman Worobiej. Obecnie należy do czołowych strzelców drużyny.
- Gramy słabo - przyznają siatkarze Asseco Resovii, którzy są największym rozczarowaniem sezonu. Przegrali wszystkie trzy mecze i z zaledwie jednym punktem zajmują trzecie od końca miejsce w tabeli.
Mieszkańcy chcą, by figura kobiety trzymającej na rękach dziecko została ponownie ustawiona w centrum miasta.
Kierowcy do 24 roku życia spowodowali w ubiegłym roku w naszym regionie 339 wypadków i ponad 3 tysiące kolizji. Zginęło w nich 28 osób, a 421 zostało rannych. – Ta grupa potrzebuje szczególnego nadzoru na drodze – nie mają wątpliwości fachowcy.
Znamy już terminy międzynarodowych mityngów w Szczecinie i Goleniowie.
To jedna z bardziej makabrycznych spraw w naszym regionie, w ostatnim okresie.
Blisko 300 delegatów weźmie udział w dwudniowej sesji Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, podczas którego zostanie wybrany nowy przewodniczący związku. W czwartkowym otwarciu zjazdu udział zapowiedział prezydent RP, Andrzej Duda.
To nieprawda, że w sejmiku woj. śląskiego jest już wszystko jasne. Nic nie jest jasne i nie będzie do pierwszej sesji sejmiku. W praktyce dopiero po tajnych wyborach marszałka przekonamy się, kto będzie rządził województwem przez kolejnych 5 lat.
Platforma Obywatelska zdobyła w 30 osobowym sejmiku 13 mandatów. Jej główny konkurent, PiS, o dwa mniej. Trzy mandaty przypadły bezpartyjnym (czyli ludziom Piotra Krzystka, kandydata na prezydenta Szczecina), dwa zdobył PSL i jeden - SLD.
Uczniowie bydgoskich szkół od kilku tygodni uczą się czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Cały hymn narodowy mają zaśpiewać w piątek, 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11.
Po klęsce ludowców w wyborach samorządowych w PSL nie brak osób przekonanych, że Stanisław Rakoczy powinien ponieść odpowiedzialność za ten wynik i ustąpić ze stanowiska. On sam walczy teraz przede wszystkim o siebie, by utrzymać się w zarządzie...
Fragmenty naczyń z początków naszej ery udało się znaleźć naukowcom z PAN na terenie Puszczy Białowieskiej. Badają tam cmentarzysko kurhanowe.
Inwestycja realizowana ulicy Grunwaldzkiej powoduje olbrzymie drogowe zamieszanie. Kierowcy się denerwują, auta wpadają na siebie i na pieszych.
Msza po alkoholu, fantazjowanie w konfesjonale. A zebrane w grze pieniądze można będzie przeznaczać np. na modernizację kościoła, ulepszenia samochodu, broń potrzebną do walki z demonami.
Dworzec w Murckach zniknął. Wyburzanie budynku, pokrytego czerwoną cegłą, zajęło kilka tygodni. Przypomnijmy, że PKP nie miało pomysłu na piękny, ale zniszczony, budynek. Nie pomogła też akcja mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod apelem, aby...
Za i przeciw. Czy dzień po obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę powinien być wolny od pracy? Pytamy Marka Hildebrandta (radny sejmiku z PiS) oraz prof. Tomasza Rostkowskiego (wykładowca Szkoły Głównej Handlowej oraz główny...
Dziewięć przypadków wszawicy odnotowano w ostatnim roku w placówkach oświatowych w Toruniu. Dotyczyły one co najmniej kilkudziesięciu dzieci.
Wczoraj w ratuszu odbyła się sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Wiele wskazuje na to, że była ona ostatnią w kadencji 2014-2018. Dla niektórych radnych kampania wyborcza trwa, nawet podczas kończącej kadencję sesji padły ostre słowa!
Zbliża się pierwsza rozprawa w bulwersującym zabójstwie z podbydgoskiego Olimpina. Oskarżony to 18-letni syn znanego mecenasa. Stanie przed sądem 8 listopada.
Z wolna zbliża się do końca proces czterech osób oskarżonych o zaniedbania podczas organizacji tragicznych w skutkach otrzęsin na UTP jesienią 2015 roku w Bydgoszczy. Wczoraj w sądzie zeznawali ratownicy medyczni z karetek i lekarz - koordynator...
W Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu podsumowano badania, dotyczące Krajowej Mapy Bezpieczeństwa, wdrożonej we wszystkich garnizonach policji w Polsce. O pracy policji mówił m.in. szef polskiej policji insp. Jarosław Szymczyk.
Szpitale jeszcze nie wiedzą, jak zrealizować podjętą we wtorek w nocy ustawę o dniu wolnym od pracy, zaplanowanym na 12 listopada.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.