Powstał w Kołobrzegu, by chronić sztabowców przygotowujących plan ataku na Polskę. Freikorps Hindenburg uczestniczył też w działaniach poza miastem.
Kobiety wiedzą, że profilaktyka raka piersi jest ważna. Mężczyźni o raku prostaty wiedzą niewiele. Dlatego w listopadzie rusza akcja „Movember”.
W kamienicy przy ul. 1 Maja od pewnego czasu narasta konflikt między sąsiadami. Co jest powodem? Zamontowany monitoring na klatce schodowej, podwórku oraz okolicy budynku.
Nowy zarządca cmentarza, czyli Inneko SPZ, uruchomił stronę internetową nekropolii. Jest na niej nawet harmonogram pogrzebów.
Z jednej strony o względy MN zabiega posłanka Katarzyna Czochara, szefowa PiS w regionie. Z drugiej robi to wiceminister Marcin Ociepa, zdobywca największej ilości głosów w wyborach do sejmiku. Każde działa na własną rękę, co powoduje zgrzyty na...
Kierowcy aut z silnikami diesla nie dowierzają. Ale fakty są takie, że olej napędowy jest dziś na niektórych stacjach w regionie koszalińskim droższy od benzyny o nawet 16 groszy na litrze. I prawdopodobnie to nie koniec niespodzianek.
1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. O jego znaczeniu w Kościele katolickim rozmawiamy z ks. Wojciechem Parfianowiczem, rzecznikiem prasowym koszalińskiej kurii biskupiej.
W sobotę, 3 listopada, o godz. 19.00, tradycyjnie już w hali sportowo-widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie odbędzie się Runda 8., czyli Gala Sportów Walki.
Zbliża się Halloween, hucznie obchodzone przez dzieci i młodzież. Jak do tego zwyczaju o amerykańskich korzeniach podchodzi Kościół katolicki? Rozmawiamy o tym z księdzem Adamem Pawłowskim, wikariuszem parafii św. Jana Vianneya.
Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Wielu z nas wyruszy w trasę, by odwiedzić groby bliskich. To oznacza jedno: ogromny ruch na drogach. Stąd apel policji: jedźcie ostrożnie! Uważajcie na siebie i innych.
Magazyn Dobra Sklep Charytatywny to nowe miejsce na mapie Poznania. Choć działa dopiero od soboty, już ma zadeklarowanych stałych klientów.
- Jest to sytuacja w czasach niewojennych nie do pomyślenia - mówi sędzia Dariusz Mazur ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis". - W zasadzie Sąd Najwyższy został rozmontowany. Jeśli by mi ktoś to powiedział rok temu, to bym mu nie uwierzył.
Po piątkowym morderstwie przy ul. Filomatów żałoba panuje nie tylko w rodzinie i środowisku, ale i Szkole Podstawowej nr 1. Zamordowana pani Ewelina pracowała w niej od 11 lat, wcześniej związana była z Przedszkolem „Bajka”.
W Radzie Miasta Torunia zasiądą małżonkowie Kamila i Jarosław Beszczyńscy. - Mają dom w gminie Łysomice. Czy mogą być toruńskimi radnymi? - dopytują Czytelnicy. Nie tylko państwo Beszczyńscy się tłumaczą z podobnych spraw.
Zmiana opon na zimowe jest już rzeczą oczywistą dla kierowców, a nie lekceważoną błahostką czy fanaberią. Ośrodek Badań Opinii Adama Kowalskiego podaje, że 94 proc. kierowców w Polsce zmienia opony na zimowe. W Poznaniu - już są kolejki!
- Korzystając z internetu LTE w telefonie, można wpaść w pułapkę zastawioną przez nieuczciwe firmy - zaalarmował nas słupszczanin, który dostał wyższy o 75 zł rachunek za telefon. Jak twierdzi - za nic!
- Od kilku miesięcy mamy w Słupsku nowe nazwy ulic. Nie ma jednak aktualnych planów miasta - mówi nasz czytelnik.
Lech Miszewski z KWW Rada Warsztatowa - Czas Naprawy, zdobył 249 głosów, a Wojciech Olszewski z KWW Dumni z Gminy Wymiarki - 184 głosów. Kandydatom zadaliśmy po trzy pytania. Co odpowiedzieli?
Ponad pół miliona złotych w trybie bezprzetargowym w ciągu trzech ostatnich lat wydał ratusz na promocję miasta. Pieniądze poszły m.in. na gadżety promocyjne, ulotki, memy, reklamy na Facebooku, teledysk i gazetki promocyjne. Również na kampanię...
- W niedzielę wieczorem usłyszałam sygnał straży pożarnej, raz, później kolejny. Myślałam, że jadą do jakiegoś wypadku. Rano zauważyłam przy śmietniku spalony kosz - mówi nasza Czytelniczka, mieszkanka ul. Mieszka I w Brodnicy.
W większości szkół w regionie piątek po Wszystkich Świętych nie będzie lekcji, ale zostaną otwarte świetlice. Rodzice mogą więc przyprowadzić tam dzieci, ale chętnych jest niewielu.
W nocy z pierwszego na drugiego listopada na stacjach benzynowych w Szprotawie znów będzie można kupić alkohol. Zakaz obowiązywał zaledwie dwa miesiące.
Uchwały dotyczące leczenia bezpłodności, a w szczególności zabiegu in vitro wywołały najwięcej emocji na ostatniej sesji rady. Później było już spokojniej, radni dostali książki i zaproszenie na... bankiet.
W poniedziałek (29 października) w siedzibie starosta doszło do podpisania oświadczenia o podpisaniu koalicji pomiędzy trzema ugrupowaniami: KWW Ponad Podziałami, KWW Silny Powiat i KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
Renowacja grobu sędziego Franciszka Kruszelnickiego to cel zbiórki na cmentarzu przy ul. Gałczyńskiego. Tę zaplanowano na czwartek w godz. 9-15.
W marcu 2019 r. zostanie uruchomiony system, dzięki któremu pasażerowie na 22 przystankach będą widzieli rzeczywisty czas przyjazdu autobusu.
Fundacja Court Watch opublikowała kolejne sprawozdanie z obywatelskiego monitoringu sądów. Setki wolontariuszy w całym kraju obserwowały, jak przebiegają rozprawy.
Grzegorz Musiałowicz z Kocham Gorzów zaproponował, by tuż przy parku Wiosny Ludów powstała muszla koncertowa. Miasto powiedziało: nie. Dlaczego?
Angelika Piekarska i jej Bank Pluszowego Misia prowadzą wielką zbiórkę nakrętek. Cel? Pomóc Agatce z Przyborowa w zdobyciu nowego wózka inwalidzkiego. Każdy z Czytelników może mieć w tym udział!
Konrad Antkowiak, wystartował na burmistrza z własnego komitetu, zdobył 2524 głosy, czyli 30,62 proc. Miłosz Czopek z KWW Nasza Wschowa Nasz Samorząd zdobył 2220 głosów, czyli 26,94 proc.
W sprawie księdza Krzysztofa, który miał molestować ministranta Szymona z Chodzieży, pojawiają się sprzeczne informacje ze strony prokuratury oraz poznańskiej kurii. Prowadząca śledztwo prokuratura zaznacza, że w Watykanie zakończono już...
Poznańskie radne w nowej kadencji rady miasta chcą zająć się problemami kobiet. Niedługo może powstać komisja lub podkomisja, która będzie starała się je rozwiązywać.
Mieszkam z mężem i synem we wsi Strzemieczne-Wiosny. Co roku o tej porze przeżywamy koszmar: deszcze zalewają nam drogę we wsi. Nie mamy jak nią wtedy jeździć - mówi Krystyna Modzelewska, 72-letnia mieszkanka wsi położonej w gminie Młynarze.
To nie babcia, to drugi dom lat dziecinnych - zapewniał dyrektor Zbigniew Milewski na setnych urodzinach Szkoły Podstawowej nr 1.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.