Pracownicy musieli składać się przymusowo na prezenty dla dyrektor MOPR w Lublinie? Tak twierdzi autor listu, który dotarł do naszej redakcji. - To oszczerstwo - zapewnia szefowa MOPR i składa zawiadomienie do prokuratury.
Gdy młodzi zaczynają studia w Torunia, rzadko myślą o migracji czy emigracji. Jako absolwenci zderzają się z rzeczywistością: realiami pracy i płacy w mieście średniej wielkości.
Gdzie widzą swoją przyszłość absolwenci bydgoskich uczelni wyższych? W Polsce czy w jakimś innym kraju? Badań na ten temat prawie nie ma. Informacji o zawodowych losach absolwenta nie znajdziemy w uniwersyteckich tabelkach i wykresach. Prędzej...
W przyszłym roku PIT-y większości podatników wypełni fiskus. O zapowiadanych zmianach rozmawiamy z Martą Szpakowską, rzeczniczką Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Na Rubinkowie czy Skarpie próżno szukać ofert mieszkań na rynku pierwotnym. Z pomocą przychodzą działające tu spółdzielnie mieszkaniowe.
Papryki ostre: jalapeno, chili, habanero swój smak zawdzięczają obecności alkaloidu – kapsaicyny, która występuje w największej ilości w nasionach. Ma właściwości antyrakotwórcze, ale jedzona w dużej ilości może poważnie zaszkodzić żołądkowi.
Niewiele jest w Polsce zespołów rockowych z takim stażem – w tym roku grupa Bajm obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Jubileusz ten stał się okazją do jej wielkiej trasy koncertowej po Polsce.
Rozpoczynając treningi z czworonogiem, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, kto z kim będzie właściwie biegał
Bytomska kopalnia Centrum świętowała swoje 140-lecie. Przy jubileuszu oprócz radości był też smutek, bo węgla już się tu nie wydobywa, a zakład jest w trakcie likwidacji. Tak czy inaczej to okazja do przypomnienia jego dziejów.
W kilkudziesięciu miastach i gminach województwa śląskiego mieszkańcy jeszcze raz wezmą udział w głosowaniu. W niedzielę druga tura wyborów samorządowych.
Piknik militarny, msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla i uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego. Czyli Święto Niepodległości w Katowicach.
Nie poznaliśmy przyczyny bijatyki z udziałem młodych zawodników, trenerów, a nawet rodziców. I pewnie już nie poznamy, ale warto przypomnieć o najważniejszych obowiązkach wszystkich uczestników wydarzeń sportowych z udziałem dzieci i młodzieży....
Koty - jak ludzie - dobrze czują się wtedy, gdy mają poczucie kontroli nad swoim światem. A jeśli jej nie czuje i co więcej - jest to stan ciągły - kot nabawia się stresu, który stać się może powodem wielu chorób.
O tym, że życie psa jest zbyt krótkie z perspektywy człowieka, problemach i wyzwaniach związanych ze starzeniem się czworonoga oraz o braku złotego środka przy podejmowaniu ostatecznych decyzji, rozmawiamy z Miriam Gołębiewską, psychologiem i...
- Prokurator w śledztwie chciał, abym obciążył własnego ojca - mówił Dominik G., jeden z oskarżonych w głośnej przed laty sprawie przedsiębiorców oskarżonych o korumpowanie urzędników. Przez pięć lat sprawa zdążyła się lekko zestarzeć, dlatego...
Pracami objętych będzie ponad 6,5 kilometra dróg w rejonie Parku Przemysłowego „Metalchem” w Opolu. Oprócz poszerzenia ulic i wymiany nawierzchni w ramach robót zaplanowano m.in. parking dla samochodów i pojazdów ciężarowych oraz pętlę autobusową....
Gdyński sportowiec Piotr Suchenia po raz kolejny zmierzył się z porywistym wiatrem i ujemnymi temperaturami na grenlandzkim szlaku. Bieg na 42 km zakończył się jego wielkim sukcesem i drugim miejscem w zawodach!
- Kiedy kilka lat temu ktoś powiedziałby mi, że będę jeszcze chodzić po wybiegach mody, uczestniczyć w sesjach fotograficznych, występować w kampanii reklamowej bielizny, kazałabym mu mocno stuknąć się w czoło - śmieje się pani Małgorzata. - Tak...
Zwężenie zastawki aortalnej jest częstą chorobą serca, występującą u 5 proc. osób powyżej 65. roku życia. W razie wystąpienia objawów tej choroby, rokowanie jest złe i wymaga pilnego ratowania życia przez wymianę chorej zastawki aortalnej.
Policjanci masowo idą na L4. Jeszcze wczoraj w naszym regionie było to szczególnie odczuwalne w Zabrzu, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, mimo to w komendach uspokajano, że sytuacja jest pod kontrolą.
Stoimy na progu powrotu masowych zachorowań na odrę - ostrzegają eksperci. Przedstawiciele sanepidu informują już o ogniskach groźnej, zakaźnej choroby.
Najbardziej honorowy gest ostatnich gorących powyborczych dni? Dymisja, jaką z funkcji szefa toruńskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył Marek Jopp. Sam wprawdzie dostał się do Rady Miejskiej w Chełmży, ale generalnie Sojusz w...
- Byle co mnie nie złamie. Nie poddam się przy pierwszym niepowodzeniu. Wiem, jak wygląda prawdziwe życie, jak może być skomplikowane, dlatego nie przejmuję się błahostkami i lepiej znoszę porażki - mówi Katarzyna Zillmann, mistrzyni świata i...
Dziś wieczorem w programie „The Voice of Poland” TVP zobaczymy Wiolę Markowską z Czernikowa. Młoda wokalistka oczarowała jurorów.
W listopadzie pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca K3 Immobile przy placu Kościeleckich. Obiekt przeszedł już próby dymowe. Powoli ale nieuchronnie zmienia się też strefa śródmiejska.
Szacunki mówią o ponad 100, a nawet 200 tysiącach Polaków, którzy w końcowym okresie PRL-u wyjechali do pracy na zagraniczne kontrakty. Głównie do państwa arabskich: Libii i Iraku. Budowali drogi, mosty, cukrownie, elektrownie, farmy.
Rozmowa z ks. Krzysztofem Trembeckim, penitencjarzem kościoła katedralnego w Opolu, asystentem diecezjalnego egzorcysty.
Miasto nie wprowadzi strefy czystego transportu w centrum, bo jest nieopłacalna. Tymczasem z Niemiec trafia do nas coraz więcej aut z ropniakami.
Łodzianie mają już za sobą wybór prezydenta miasta i radnych. W wielu miastach i gminach odbędzie się wyborcza dogrywka. W jakiej atmosferze odbywały się przed wojną wybory do Rady Miasta Łodzi? Kto wygrał i w jaki sposób wybierano prezydentem?
Wydaje się, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jednak wciąż słyszymy o przypadkach zamienionych w szpitalu dzieci. A może być ich znacznie więcej. Część z tych dzieci pewnie nigdy się nie dowie, że wychowywali się w niebiologicznej...
Część naukowców twierdzi, że pod koniec wieku z powodu anomalii pogodowych klęski żywiołowe bezpośrednio dotkną 2/3 mieszkańców Europy. Właśnie mamy najcieplejszą jesień od połowy wieku.
Mama poszła z dwójką starszych dzieci do kościoła. Najmłodszy syn został w domu z ciocią. Chwila nieuwagi i miał w ręku zapalniczkę. Spłonęło całe mieszkanie. Teraz potrzebna jest pomoc. Jakakolwiek.
Rozpoczął się ostatni już chyba etap budowy biurowca na pl. Kościeleckich. Im dłużej na niego patrzę, tym bardziej przypomina mi on… Dom Partii w Warszawie, w kapitalistycznej znów Polsce przemianowany na Centrum Finansowo-Bankowe.
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wybrane restauracje z całego kraju wprowadzą Tydzień Kuchni Polskiej. Rozmowa z Mariuszem Pieterwasem, szefem kuchni restauracji Krew i Woda.
Rozmowa z dr n. med. Agnieszką Ostachowską-Gąsior z Instytutu Zdrowia Publicznego - Zakład Żywienia Człowieka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum - o tym, jaki sposób odżywiania jest najlepszy dla zdrowia naszego układu...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.