Małgorzata Romanowska

Psychologia kota. Dla kota relaks i spokój to podstawowa potrzeba. Co dzieje się ze zwierzakiem pod wpływem stresu? [porady]

Kot to zwierzę o bardzo wrażliwej psychice, a przy tym, niestety, słabo sygnalizujące, że dzieje się z nim coś złego Fot. pixabay.com Kot to zwierzę o bardzo wrażliwej psychice, a przy tym, niestety, słabo sygnalizujące, że dzieje się z nim coś złego
Małgorzata Romanowska

Koty - jak ludzie - dobrze czują się wtedy, gdy mają poczucie kontroli nad swoim światem. A jeśli jej nie czuje i co więcej - jest to stan ciągły - kot nabawia się stresu, który stać się może powodem wielu chorób.

Organizując sobie i kotu życie, pamiętajmy więc, że jest to zwierzę o bardzo wrażliwej psychice. A przy tym, niestety, koty słabo sygnalizują, że dzieje się z nimi coś złego. Trzeba wyciągać wnioski z niecodziennych zachowań zwierzęcia - i po wyeliminowaniu choroby - szukać powodów stresu.

Małgorzata Romanowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.