Karina Obara

Żyd, gej i uchodźcy upiekli dla nas chleb. Smakuje tak samo, a można też pogadać

Klienci piekarni nie tylko kupują chleb, ale również rozmawiają o życiu. Cały film na stronie: chlebnaszpowszedni.pl Fot. Chlebem i Solą Klienci piekarni nie tylko kupują chleb, ale również rozmawiają o życiu. Cały film na stronie: chlebnaszpowszedni.pl
Karina Obara

Od dawna w Polsce nikt nie zrobił filmu o uchodźcach, który wzruszyłby tak silnie i odebrał głos hejterom. - To potrzebna akcja, która uczy nas rozumieć drugiego - mówi psycholog Magdalena Widłak-Langer.

Czy chleb pieczony przez Żyda, geja, uchodźcę i muzułmanina smakuje inaczej? Na zapleczu piekarni spotkali się Kamil, Andrzej, Rosa, Salam i Radwan, czyli Żyd, gej, uchodźca z Syrii i Kongo oraz żyjący w Polsce muzułmanin. Przez cały dzień przebrani w fartuchy piekli chleb w jednej z warszawskich piekarni. Później zaproszono klientów na zaplecze i zapytano ich, czy przygotowywane przez bohaterów filmu bochenki smakowały tak samo.

Dlaczego wśród Polaków nadal istnieją kłamliwe stereotypy o uchodźcach? Jak walczyć z hejtem wobec tych osób? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.