Zwiedzili siedzibę ŻTK

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Zwiedzili siedzibę ŻTK

Iwona Góralczyk

Przez dwa lata Żnińskie Towarzystwo Kultury gromadziło eksponaty i urządzało siedzibę. Ta znajduje się w na rynku.

W każdą środę od godz. 15 do 17 (poczynając od 27 kwietnia) członkowie ŻTK będą tu mieli dyżury.

- Można przyjść, omówić sprawy związane właśnie z kulturą - zachęca prezes Stefan Czarnecki.

Jako jedni z pierwszych ŻTK odwiedzili uczniowie i nauczyciele SP w Januszkowie. - W związku z nazwą szkoły mówiliśmy o wielkości Klemensa Janickiego. Ale były także przedstawione dwie postaci współczesne - Andrzej Rosiak i Józef Kowalkiewicz. W ŻTK pokazałem stałe ekspozycje dotyczące pałuckiej kultury na przestrzeni półwiecza. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem. Szkoła otrzymała na pamiątkę kopię fotograficzną obrazu Jana Matejki - Założenie Akademii Lubrańskiego.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.