Magdalena Baranowska-Szczepańska

Zimowy wypoczynek marzeń, czyli luksusowe ferie niekoniecznie na nartach

Eksperci z branży turystycznej mówią wprost, że są w stanie pokazać najbardziej wymagającym klientom (którzy nie patrzą na koszty) każde miejsce na świecie Eksperci z branży turystycznej mówią wprost, że są w stanie pokazać najbardziej wymagającym klientom (którzy nie patrzą na koszty) każde miejsce na świecie i przygotować indywidualnie także taką wyprawę, jakiej jeszcze nie było i już nie będzie.
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Wyprawa na Antarktydę, Galapagos i do Ekwadoru, podróż Koleją Transsyberyjską na festiwal lodowy do Harbinu i Pekinu lub atrakcje na Hawajach i Polinezji Francuskiej to luksusowe propozycje na ferie dla wymagających, którzy nie liczą pieniędzy.

Wakacje kategorii premium podzielić należy na dwa rodzaje. Pierwszy to oferty, w których słowem - kluczem jest „luksus”. Gdy przeanalizujemy kompleksowo propozycje wyjazdów do często wybieranych zimowych destynacji takich, jak Turcja, czy Egipt, poza licznymi hotelami z konwencjonalną ofertą znajdziemy również i takie, w których standard obsługi, noclegu, czy wyżywienia wyśrubowany jest do maksimum.

Najdroższe oferty to koszt kilkunastu tysięcy złotych od osoby. W ramach takiego pakietu możemy często liczyć na pobyt z królewskimi udogodnieniami, indywidualnie dobieranymi zabiegami spa, etc. Coraz popularniejszym wśród polskich turystów kierunkiem są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Najbardziej wymagający klienci powinni zacząć przegląd hoteli od uchodzącego za unikatowy w skali światowej Atlantis The Palm. Ten pełen przepychu obiekt został zbudowany na samym krańcu słynnej sztucznej wyspy w kształcie palmy. Na miejscu znajdziemy labirynt wyobrażający zatopione ruiny Atlantydy, delfinarium, 23 restauracje oraz luksusowo urządzone apartamenty.

Jest też drugi rodzaj ekskluzywnych wakacji. Są to wyprawy w miejsca unikalne - trudno dostępne lub nieskażone masową turystyką.

– W ostatnich latach, wobec nagłośnienia tematów globalnego ocieplenia i dewastacji środowiska naturalnego coraz większym wzięciem cieszy się turystyka „last chance”, czyli wyjazdy do miejsc, których niebawem może już nie być

– mówi Paweł Durkiewicz z portalu Wakacje.pl. – Przykład to Fidżi, rajskie wyspy na Oceanie Spokojnym, które wskutek zmian klimatycznych mogą w ciągu kilkudziesięciu lat znaleźć się pod powierzchnią morza. Tygodniowy pobyt w najbardziej luksusowych hotelach oferujących domki na tropikalnej plaży kosztuje około 24 tysięcy złotych.

Inne wyspy zaliczane do najciekawszych miejsc globu to archipelag Galapagos. Wyspy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO charakteryzują się unikalnymi cechami geologicznymi, a także wyjątkową fauną, obejmującą gatunki zwierząt niewystępujących nigdzie indziej na Ziemi. Rejsy na Galapagos wchodzą w skład wycieczek objazdowych po Ameryce Południowej, których ceny są w przedziale 15-20 tys. złotych.

Eksperci z branży turystycznej mówią wprost, że są w stanie pokazać najbardziej wymagającym klientom (którzy nie patrzą na koszty) każde miejsce na świecie
pixabay.com Wyspy Galapagos wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO charakteryzują się unikalnymi cechami geologicznymi, a także wyjątkową fauną, obejmującą gatunki zwierząt niewystępujących nigdzie indziej na Ziemi

Kolejowa podróż do chłodnych miejsc i bajkowe plaże

Można też wybrać się Koleją Transsyberyjską na festiwal lodowydo Harbinu i Pekinu. Dwa tygodnie to wydatek około 3000 euro plus dopłaty: ok 200 euro za noclegi w jurcie i hotelach oraz 770 euro za przedział do dyspozycji 2 osób lub 260 euro za przedział do dyspozycji 3 osób.

Ile kosztuje wyprawa na Antarktydę i kto się decyduje na takie nietypowe wycieczki? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.