Iwona Góralczyk

Zenon Flejter do pracy ze stowarzyszeniami

Kandydat na koordynatora COP. Jeśli zostanie wybrany, rozpocznie pracę od września. Fot. Facebook Kandydat na koordynatora COP. Jeśli zostanie wybrany, rozpocznie pracę od września.
Iwona Góralczyk

Jedynym kandydatem na stanowisko koordynatora Centrum Organizacji Pozarządowych w Żninie jest Zenon Flejter.

- Pan Flejter pozytywnie przeszedł weryfikację formalną. Rozmowa z kandydatem zaplanowana jest w najbliższy czwartek, 14 lipca - poinformował Dawid Kolasa, rzecznik burmistrza.

Skład komisji konkursowej w naborze na stanowisko koordynatora COP przedstawia się następująco: Halina Rosiak - przewodnicząca komisji, Paweł Sikora - doradca burmistrza ds. rozwoju lokalnego, Tomasz Wysocki - przew. komisji Turystyki i Promocji RM w Żninie, Sławomir Kujawa - przew. komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM w Żninie oraz Łukasz Milejczak - sekretarz komisji.

Przypomnijmy: COP swoją siedzibę będzie miało przy ul. Śniadeckich - w budynku niegdyś należącym do rodziny Krzyckich.

Obecnie na parterze znajdują się biura kilku organizacji, między innymi Solidarności, ZNP, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Do zadań Centrum Organizacji Pozarządowych będzie m.in. należało rozliczanie dotacji, a także pomoc stowarzyszeniom w pozyskiwaniu pieniędzy. Ma to być także miejsce, w którym będą organizowane szkolenia dla działających na terenie gminy organizacji.

W żnińskim COP, jak już pisaliśmy na łamach „Pomorskiej”, mają pracować dwie osoby - oprócz koordynatora także księgowa.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.