Żegluga Ostródzko-Elbląska

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Żegluga Ostródzko-Elbląska

Materiał informacyjny

www.zegluga.com.pl

Kanał Elbląski, czyli jak popłynąć statkiem po trawie…

Rejs statkiem nie musi odbywać się wyłącznie po wodzie. Kanał Elbląski to jedyne na świecie miejsce, gdzie statek pływa i po wodzie, i… po trawie.

Od dziesięcioleci na swoje pokłady turystów zabiera Żegluga Ostródzko-Elbląska, oferując kilka różnych tras. Każda z nich to wyjątkowe przeżycie…

Tu podaj tekst alternatywny

Rejs statkiem po trawie

To najdłuższy, bo blisko 4,5-godzinny, i zarazem najciekawszy rejs na odcinku między Elblągiem a Buczyńcem. W jego trakcie statek pięciokrotnie, na specjalnych wózkach, przeprawia się przez pochylnie, dając złudzenie płynięcia po trawie. W ten sposób pokonuje blisko 100-metrową różnicę wysokości. Jednak to nie wszystko… Przepiękna okolica Kanału wraz z rezerwatem ptactwa wodnego na jeziorze Drużno oraz bliskość natury w połączeniu z unikalnymi rozwiązaniami hydrotechnicznymi stanowią o wyjątkowości tych rejsów. Po rejsie pasażerowie odwożeni są autokarem na miejsce startu wycieczki.

Tu podaj tekst alternatywny

Szlakiem dwóch pochylni

Dwugodzinny rejs rozpoczyna się i kończy w Buczyńcu w samym sercu Kanału Elbląskiego. Podczas wycieczki statek pokonuje pochylnie w Buczyńcu oraz w Kątach dwukrotnie, płynąc w dół a w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz fotografowania i podziwiania tamtejszej przyrody.

Tu podaj tekst alternatywny

Szlak Kanału Elbląskiego

Podczas tego 2,5-godzinnego rejsu Żegluga Ostródzko-Elbląska zabiera swoich pasażerów do „źródła” i początku Kanału Elbląskiego, czyli do Miłomłyna. To właśnie tu przed ponad 150 laty wbito pierwsze łopaty, rozpoczynając budowę tej drogi wodnej. Rejs ukazuje prawdziwie dziewicze oblicze Mazur Zachodnich, ale i tu fani techniki znajdą coś dla siebie. Różnice wysokości między Ostródą a Miłomłynem statki pokonują, wykorzystując dwukrotnie śluzy komorowe.

Tu podaj tekst alternatywny

Rejs spacerowy po Jeziorze Drwęckim

Ostróda to Perła Mazur. To tu Jezioro Drwęckie wdziera się w architekturę miasta. Rejs statkiem to forma spaceru po Ostródzie i przyległych do niej okolicach. Sam rejs to nie wszystko, pasażerom podczas jego trwania lektor w dyskretny sposób przekazuje najciekawsze informacje o Ostródzie. To obowiązkowy punkt na mapie każdego odwiedzającego to miasto.

Tu podaj tekst alternatywny

Szlakiem zachodniej części Jeziora Drwęckiego

Dla spragnionych dłuższych chwil wytchnienia oferujemy ponad dwugodzinny rejs najmniej uczęszczaną częścią Jeziora Drwęckiego. Już po kilku chwilach z samego centrum miasta, statek zabiera pasażerów w rejony, gdzie tempo dyktuje natura. Przepiękne krajobrazy zachodniej części jeziora stanowią idealne miejsce do bytowania rzadkich gatunków ptactwa.

Tu podaj tekst alternatywny

Szlak Szeląga

Okolice Ostródy to kraina słynąca z mnogości jezior. Rejs na odcinku Ostróda – Stare Jabłonki to esencja Mazur. Podczas 2,5-godzinnego rejsu statek przemierza aż cztery akweny, dwie śluzy oraz pokonuje zabytkowy tunel przebiegający pod nasypem kolejowym łączący dwa jeziora. To wspaniała propozycja i zaproszenie do złapania głębokiego oddechu i chwili relaksu.

Tu podaj tekst alternatywny

Szlak Drwęcy

Ten 2-godzinny rejs to doskonała okazja do poznania zasady działania śluzy łączącej Jezioro Drwęckie z Pauzeńskim, która zlokalizowana jest praktycznie w centrum Ostródy. To także możliwość doświadczenia zachwycających widoków i bliskości z naturą.

Tu podaj tekst alternatywny

Party Boat!

A może impreza na statku…? Czemu nie… Żegluga Ostródzko Elbląska w swojej ofercie ma także możliwość wyczarterowania nowoczesnej łodzi motorowej, świetnie nadającej się do takich oraz wielu innych okazji jak: kameralne spotkania biznesowe, okolicznościowe przyjęcia, wieczór kawalerski czy panieński itp… Wysoki standard wyposażenia oraz komfortowe warunki w połączeniu ze smacznym jedzeniem dają nieskończone możliwości spędzenia czasu na wodach Jeziora Drwęckiego.
Żegluga Ostródzko-Elbląska to odpowiedzialna firma, dbająca o bezpieczeństwo i komfort swoich pasażerów, posiadająca Biura Obsługi Klienta w Ostródzie, Buczyńcu i Elblągu, a także prowadząca sprzedaż biletów poprzez stronę www.zegluga.com.pl

Tu podaj tekst alternatywny

Żegluga Ostródzko-Elbląska sp. z o.o. w Ostródzie

14-100 Ostróda
ul. Grunwaldzka 49
tel. +48 89 670 92 14
[email protected]
www.zegluga.com.pl
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.