Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zasłużyli na medal i... Oscara

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Zasłużyli na medal i... Oscara

Małgorzata Pieczyńska

Czytelnicy wybrali najlepszych nauczycieli. Na podium jest troje z Bydgoszczy. Więcej zdjęć www.expressbydgoski.pl. Telefony i SMS-y z gratulacjami, upominki od uczniów i radość bez granic - tak świętowali swój sukces laureaci naszego plebiscytu „Nauczyciel na medal”.

W piątek o godz. 20.30 zakończyliśmy głosowanie w finale wojewódzkim plebiscytu „Nauczyciel na medal”, organizowanego przez „Express Bydgoski”, „Nowości Dziennik Toruński” i „Gazetę Pomorską” pod honorowym patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. I zaczęło się... - Nie nadążyłam odbierać telefonów i odpisywać na SMS-y - przyznaje Krystyna Michalska, zastępca dyrektora SP nr 64 w Bydgoszczy i zarazem pani od matematyki, która zwyciężyła w kat. „Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum”. - Dzwonili rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele, a nawet nasi emerytowani pedagodzy, którzy zapewniali, że aż bolały ich ręce od trzymania kciuków.

Pani Krysia - rekordzistka

Na finiszu Krystyna Michalska awansowała z 3. na 1. pozycję. - Różnica głosów między mną a drugim kandydatem Arielem Nadolskim z SP w Pakości była niewielka, bo 33 głosów - mówi pani Krystyna. - To pokazuje, że walka trwała do samego końca. Jednak to, co się stało po zamknięciu linii SMS-owych, to było istne szaleństwo. Telefony dosłownie się urywały przez cały weekend. Zadzwoniła do mnie także uczennica Laura Woźniak z klasy IVa, która zgłosiła mnie do tego plebiscytu. Dziewczynka popłakała się ze szczęścia.

Krystyna Michalska wygrała z dorobkiem aż 4302 głosów. To absolutny rekord! Niezwykle miła niespodzianka czekała na nią wczoraj w szkole. - Mój gabinet, drzwi wejściowe i szkolne korytarze oblepione były informacjami o moim zwycięstwie - mówi. - Gdy weszłam na lekcję matematyki do sali 309, dosłownie mnie zamurowało. Na tablicach dzieci napisały temat lekcji: „Mnożymy uśmiechy, dodajemy serce, by wyrazić naszą wdzięczność”. Uczniowie trzymali w ręku kartki z liczbą 4302. Dostałam od nich też statuetkę Oscara. Przygotowałam dla nich kosz cukierków, ale takiego powitania się nie spodziewałam.

Radości nie kryje też Michał Przybylski, dyrektor SP nr 64.

- Sukces pani Michalskiej równa się sukces naszej szkoły - mówi. - Cieszymy się bardzo.

Powody do satysfakcji ma także Damian Meller, nauczyciel WOS-u i przedmiotów ekonomicznych (kadry i płace) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, który zwyciężył w kat. „Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej”. W głosowaniu uzyskał 2308 głosów!

Autorytet dla uczniów

- Ta nagroda wiele dla mnie znaczy - mówi pan Damian. - W piątek wieczorem z grupą przyjaciół i bratem przygotowywałem „Szlachetną paczkę” dla rodziny z Wągrowca. Umówiłem się, że znajomi dadzą mi znać, jak wypadły wyniki. W mojej kategorii utrzymywałem się od dłuższego czasu na prowadzeniu, ale wcale nie byłem pewny wygranej. Potem spłynął na mnie deszcz gratulacji. Maile pisali znajomi, a nawet emerytowani nauczyciele. Odebrałem też mnóstwo telefonów. Szkoła na Facebooku umieściła też wiadomość o mojej wygranej. To było bardzo miłe. Dziękuję wszystkim. Już po etapie powiatowym, który wygrałem, dostałem od uczniów kubek z napisem „Nauczyciel na medal. Dziękujemy za dobre słowo i wychowanie”. Mam dopiero 33 lata i w 2018 r. zdaję egzamin na nauczyciela mianowanego. Na starcie kariery zawodowej ta nagroda dodaje mi skrzydeł i motywuje do pracy. Wczoraj w szkole odebrałem wiele gratulacji, w tym od uczniów z samorządu szkolnego, którym, m.in., opiekuję się.

- Wszyscy kibicowaliśmy panu Damianowi - mówi z radością Joanna Wójt, dyrektorka „ekonomika”. - To nauczyciel z 6-letnim stażem, bardzo skromny, ale potrafi być autorytetem dla uczniów. Choć bywa wymagający, jest konsekwentny i umie zainspirować uczniów. To dowód, że w tej pracy potrzebni są pasjonaci.

Na 3. stopniu podium w kat. „Nauczyciel klas i-III szkoły podstawowej” stanęła Dagmgara Wojciechowska z SP nr 60 w Bydgoszczy - 1404 głosy.

Nie spocznę na laurach

- Ależ to były emocje - mówi. W piątek po pracy nie mogłam usiedzieć na miejscu. Chyba nigdy jeszcze tak szybko nie wysprzątałam domu - śmieje się. - Otrzymałam mnóstwo gratulacji, w tym od rodziców i uczniów. Ta nagroda to wspaniały prezent. W tym roku skończyłam 40 lat, obchodzę 20-lecie pracy i 10-lecie pracy w zawodzie nauczyciela. Ten sukces przyjmuję jednak z pokorą. Obiecuję, nie spocznę na laurach. Już sama nominacja była dla mnie wyróżnieniem. Dziękuję za głosy i miłe słowa.

Więcej o nagrodach dla laureatów, gali w Urzędzie Marszałkowskim na www.expressbydgoski.pl/nauczyciel. Partnerzy plebiscytu to Hotel Jantar w Ustce i Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Warto wiedzieć: Wyniki w finale

W finale startowało 64 nauczycieli z całego regionu, w tym 6 z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Oto wyniki:

Kat. „Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej”:
1. Damian Meller (ZS Ekonomiczno-Administracyjnych Bydgoszcz) - 2308 głosów,
10. Waldemar Woźniak (ZS Agro Ekonomicznych Karolewo) - 315 ;
kat. „Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum”:
1. Krystyna Michalska (SP nr 64 Bydgoszcz) - 4302,
16. Halina Murawska (SP Osielsko) - 406; kat.
„Nauczyciel klas I-III podstawówki”: 3. Dagmara Wojciechowska (SP nr 60 Bydgoszcz) - 1404,
17. Mariola Siuda (SP Niemcz) - 369.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Expressu Bydgoskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Expressu Bydgoskiego
  • codzienne e-wydanie Expressu Bydgoskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.