Jarosław Miłkowski

Zamiast urzędu miasta będzie skarbówka

Jarosław Miłkowski

Władze Gorzowa poinformowały w czwartek, 14 kwietnia że chcą przekazać tereny przy Wale Okrężnym pod budowę obiektu dla skarbówki urzędu celnego.

Jest szansa, że już niebawem ze sprawami podatkowymi mieszkańcy będą jeździć do nowoczesnego budynku na Zawarciu. Władze miasta chcą bowiem, aby przy ul. Wał Okrężny powstał wspólny budynek urzędu skarbowego i urzędu celnego. Miałby on stanąć w miejscu, gdzie poprzedni prezydent Tadeusz Jędrzejczak planował wybudować urząd miasta, a kilka lat temu w tym celu wyburzono nawet znajdujące się tu kamienice. Po dojściu do władzy Jacka Wójcickiego pomysł został jednak wyrzucony do kosza, a nowe władze zastanawiały się, co zrobić z tym miejscem. To od nich wyszła inicjatywa, aby teren przekazać skarbówce i urzędowi celnemu.

Na podanie szczegółów dotyczących budowy jest jeszcze za wcześnie. Jak mówił nam wczoraj Adam Andrzejewski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie, jeszcze w tym roku mają zostać załatwione sprawy dotyczące przekazania ziemi (muszą zgodzić się na to miejscy radni). Dopiero po tym izby skarbowe oraz celne będą mogły starać się w ministerstwie finansów o pieniądze na budowę.

Nowy budynek poprawiłby nie tylko estetykę Zawarcia, ale także komfort obsługi. Dziś interesanci przyjmowani są w skarbówce nawet w... wąskim korytarzu.

Jeszcze kilka miesięcy temu był pomysł, aby oba urzędy znajdowały się przy ul. Walczaka. Jesienią zgodę na to wyrazili nawet radni. Do przekazania ziemi ostatecznie jednak nie doszło. W międzyczasie uznano bowiem, że lepszym miejscem dla budynku będzie teren bliżej centrum.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.