Za tydzień z salą gimnastyczną będą gotowi

Czytaj dalej
Fot. Adam lewandowski
Adam Lewandowski

Za tydzień z salą gimnastyczną będą gotowi

Adam Lewandowski

Wiosną ubr. burmistrz z przewodniczącym rady założył się, że w październiku tego roku sala będzie gotowa. Kto wygrał? Mówią obaj, że dzieci...

Mąkowarsko to jedna z największych miejscowości w gminie Koronowo. Ze szkołą bez sali gimnastycznej, tylko orlikiem. Ale burmistrz Stanisław Gliszczyński wiosną zeszłego roku na zebraniu wiejskim obiecał mieszkańcom, że sala będzie. I to już w październiku 2015 roku. Włodzimierz Domek, przewodniczący rady chwycił się za głowę: - Nie da rady! Wiec założyli się. Spisano stosowne pismo, które obaj zdeponowali u dyrektora szkoły. Otworzą je za kilka dni, 11 grudnia, wtedy to bowiem nastąpi uroczyste otwarcie sali gimnastycznej. Kto wygrał zakład? - Dzieci i społeczność wiejska - mówią teraz obaj jednym głosem.

Projekt już był. Potrzeba było tylko pieniędzy. Koszt inwestycji to prawie 2,5 mln zł. Z ministerstwa sportu - po akceptacji wniosku przez marszałka - gmina dostała 723 tys. zł dotacji. Budowa ruszyła w listopadzie ubr. Dziś sala już gotowa, kończy się jej wyposażanie.

Przy okazji szkoła doczekała nowych sanitariatów, większego pokoju nauczycielskiego, docieplono pawilon, jak nowy wygląda budynek gospodarczy. Jest nowy wjazd, uprzątnięty teren wokół.

- Mamy salę gimnastyczną, salą dydaktyczną, z pokojem dla wuefistów, szatnią i magazynkiem na sprzęt sportowy - mówi Grzegorz Winowiecki, dyrektor Zespołu Szkół. - Zapraszamy na uroczyste otwarcie 11 grudnia o godz. 11.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.