Iwona Marciniak

Za dwa lata Kołobrzeg z Hiltonem

Za dwa lata Kołobrzeg z Hiltonem
Iwona Marciniak

Jeszcze w tym roku w Kołobrzegu ma się rozpocząć budowa hotelu Hilton Garden Inn W 2019 r. ma być gotowy

Kołobrzeg ma już trzy pięciogwiazdkowe hotele. Sześć kolejnych ma tylko jedną gwiazdkę mniej, a i te nieskategoryzowane z roku na rok podwyższają standardy usług. Bo wymagania gości rosną, a konkurencja wymusza coraz wyższą jakość. Kurort jest modny, bo bezpieczny. Hotele prześcigają się w ofertach wellnes i SPA, a posiadanie basenu, choćby niewielkiego, stało się normą. Miasto z 44 tysiącami stałych mieszkańców ma już 46 pływalni lub basenów. Prawdopodobnie to krajowy rekord.

A teraz będzie mieć jeszcze swojego Hiltona, bo słynna sieć hoteli dostrzegła w tym mieście potencjał.

W oficjalnym komunikacie czytamy: „Hilton zawarł umowę franczyzową z BB Baltic Park Sp. z o.o. na otwarcie Hilton Garden Inn Kołobrzeg. Hotel znajdujący się w samym sercu nadmorskiego kurortu zostanie pierwszym ośrodkiem należącym do międzynarodowej sieci, zlokalizowanym w tym rejonie. Budowa obiektu rozpocznie się już w tym roku, a otwarcie hotelu zaplanowane jest na początek 2019 roku. Hilton Garden Inn Kołobrzeg w swojej ofercie będzie miał 128 pokoi.”

Piotr Biliński, reprezentujący BB Capital Group, komentuje: - Projekt ten zdecydowanie pomoże wzmocnić pozycję Kołobrzegu jako najlepszego nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Polsce. Hilton Garden Inn, jako marka o silnej pozycji międzynarodowej, znacznie poszerzy ofertę noclegów i poprawi jakość bazy hotelowej w Kołobrzegu. Jesteśmy dumni, że wraz z siecią Hilton, najbardziej rozpoznawalną marką hotelarską na świecie, stworzymy unikatowy kompleks obejmujący niezwykły hotel, apartamenty, a także nowoczesne centrum SPA i odnowy biologicznej.

Kołobrzeski Hilton, szósty Hilton Garden Inn w naszym kraju, ma powstać w dzielnicy uzdrowiskowej, przy ul. Morawskiego. Zostanie zbudowany blisko plaży, między pięciogwiazdkowymi hotelami Marine i Diune. Będzie miał 4 piętra.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.