Wojciech Mąka

Wyrzucili go z pracy. Urzędnik wojewódzki wróci, bo wygrał w sądzie

Między urzędnikiem, a właścicielem byłego Tartaku Bydgoszcz przy ul. Ujejskiego, który skutecznie blokował dokończenie II etapu Trasy Uniwersyteckiej, Fot. Tomasz Czachorowski/archiwum Między urzędnikiem, a właścicielem byłego Tartaku Bydgoszcz przy ul. Ujejskiego, który skutecznie blokował dokończenie II etapu Trasy Uniwersyteckiej, doszło do konfliktu. Z powodu wpisów na FB urzędnik został zwolniony z pracy.
Wojciech Mąka

Jacek Wróblewski, wyrzucony przez obecne władze pracownik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wrócił do pracy. Wygrał w sądzie, bo ten uznał, że został zwolniony niezgodnie z prawem.

O Jacku Wróblewskim, dyżurnym z wydziału zarządzania kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, pisaliśmy już kilka razy. To pracownik Mikołaja Bogdanowicza, wojewody kujawsko-pomorskiego, urzędnik, który w co najmniej niewybredny sposób wyrażał się publicznie i w prywatnych wiadomościach o Krzysztofie Pietrzaku i jego rodzinie. Używał do tego portalu Facebook.

Pietrzak to właściciel kilku firm, w tym byłego Tartaku Bydgoszcz przy ul. Ujejskiego, który skutecznie blokował dokończenie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Ostatecznie w grudniu 2018 roku doszło do egzekucji terenu.

Za poszkodowanymi

Jacek Wróblewski w rozmowie z „Expressem” przyznawał, że używał nie do końca cenzuralnych słów. Tłumaczył, że zawsze stara się stawać po stronie poszkodowanych. W tym przypadku mieli to być m.in. mieszkańcy Bydgoszczy, którzy przez brak dokończenia inwestycji stoją na ulicach w korkach.

Wojewoda uznał, że wpisy dyżurnego spowodowały, iż utracił do niego zaufanie.

Między urzędnikiem, a właścicielem byłego Tartaku Bydgoszcz przy ul. Ujejskiego, który skutecznie blokował dokończenie II etapu Trasy Uniwersyteckiej,
Dariusz Bloch Teren po egzekucji Tartaku Bydgoszcz w grudniu 2018 roku. To wtedy miało dojść do scysji między właścicielem a pracownikiem urzędu wojewódzkiego, którego potem wyrzucono z pracy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.