Małgorzata Pieczyńska

Wyniki egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Matematyka piętą achillesową

Gimnazjaliści i ósmoklasiści poznali już wyniki egzaminów, ale zaświadczenia odbiorą wraz ze świadectwem w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli w najbliższą Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum Gimnazjaliści i ósmoklasiści poznali już wyniki egzaminów, ale zaświadczenia odbiorą wraz ze świadectwem w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli w najbliższą środę 19 czerwca.
Małgorzata Pieczyńska

W piątek (14 czerwca) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Na tle kraju uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego uzyskali trochę niższe średnie. Najsłabiej wypadła matematyka.

Tegoroczne egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasisty odbyły się w kwietniu. Choć jednocześnie trwał strajk nauczycieli, to udało się je przeprowadzić we wszystkich bydgoskich szkołach. W mieście nad Brdą do egzaminu gimnazjalnego (10-12 kwietnia) przystąpiło 2884 uczniów, a w całym regionie ponad 19 tys. uczniów. Po raz pierwszy, w związku z reformą edukacji, egzamin (15-17 kwietnia) zdawało też w Bydgoszczy 2765 ósmoklasistów, w województwie kujawsko-pomorskim w sumie - ok. 20 tys. uczniów.

Ach, ta matematyka

Na egzaminie gimnazjalnym najlepiej uczniowie z naszego województwa poradzili sobie na podstawie z języka angielskiego (ten język obcy wybierano najczęściej). Tu średnio uzyskali 65 proc. punktów możliwych do zdobycia. Dość dobrze wypadł też język polski - średnia 61 proc. Niestety, znów najsłabiej poszła matematyka - 40 proc.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.