Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sławomir Bobbe, AIP

Wybory prezydenckie w Bydgoszczy. Druga tura jesienią 2018 niemal pewna

Wybory prezydenckie w Bydgoszczy. Druga tura jesienią 2018 niemal pewna Fot. Polska Press
Sławomir Bobbe, AIP

W sondażu „Expressu Bydgoskiego” na kilka miesięcy przed wyborami zwycięża Rafał Bruski przed Tomaszem Latosem. Zwycięża, ale nie na tyle, by zapewnić sobie kolejną kadencję w fotelu prezydenta już w pierwszej turze wyborów.

A w drugiej może wydarzyć się wszystko. Trzecie miejsce zajmuje w sondażu Krzysztof Pietrzak, który bez ogródek krytykuje działania prezydenta, ale nie przedstawił jeszcze swoich pomysłów. Mimo to 11 procent ankietowych chce oddać na niego swój głos. Zaledwie dwa procent poparcia różni kolejnych kandydatów w stawce - Annę Mackiewicz (8,7%), Bogdana Dzakanowskiego (7,7%) i Marcina Sypniewskiego (6,7%).

Wybory prezydenckie w Bydgoszczy. Druga tura jesienią 2018 niemal pewna
Polska Press

To wyniki, które mogą świadczyć o słabszej pozycji włodarzy miasta. Widać, że część wyborców, nazwijmy ich „antyPiS”, szuka dla siebie miejsca. Część z nich wskazała na pana Pietrzaka, część na Bogdana Dzakanowskiego czy Marcina Sypniewskiego

Przeczytaj dalszą część artykułu.

 • Jak w sondazu głosowały kobiety, a jak mężczyźni - publikujemy szczegółowe wykresy
 • Rozkład głosów z podziałem na grupy wiekowe.
 • Rozmawiamy z Tomaszem Latosem i Rafałem Bruskim na temat wyników sondażu
 • Prof. Janusz Golinowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego komentuje wyniki
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe, AIP

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.