Wybory - najważniejsze wydarzenie zeszłego roku w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Wybory - najważniejsze wydarzenie zeszłego roku w Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

Rozmówcy „Expressu” są zgodni, że najważniejszym wydarzeniem dla naszego miasta w zeszłym roku były wybory samorządowe. Ale nie tylko...

Rok 2018 obfitował w wydarzenia ciekawe i ważne dla naszego miasta. Niektóre z nich będą miały konsekwencje na długie lata, o niektórych bydgoszczanie zapewne szybko zapomną, choć z perspektywy roku 2018 wydawały się być niezwykle istotne. Co zdaniem naszych rozmówców działo się ważnego w bydgoskiej polityce, gospodarce, sporcie i kulturze?

- W polityce bardzo ważnym wydarzeniem były wybory samorządowe. Miały szczególny charakter, bo mieszkańcy do wybory mieli dwie wizje - miasto europejskie, tolerancyjne i obywatelskie kontra miasto, w którym decyzje podejmowane są odgórnie i postępuje ograniczanie kompetencji samorządom. Zaufanie, którym obdarzyli mnie mieszkańcy traktuję jako ogromne zobowiązanie, by pilnować właściwego kursu rozwoju Bydgoszczy - ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Prezydent wymienia również - zakończone i trwające - bydgoskie inwestycje. Do najważniejszych zaliczył m. in. otwarcie Torbydu, budowę Astorii, otwarcie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ulicy Gdańskiej 5, remont płyty Starego Rynku, remont ulicy Grunwaldzkiej i podpisanie umowy na modernizację ulicy Kujawskiej, a także przeprowadzenie termomodernizacji 27 obiektów oświatowych.

Rok 2018 obfitował w wydarzenia ciekawe i ważne dla naszego miasta. Co działo się jeszcze poza wyborami? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.