Marlena Bogdan

Wojewoda Ewa Leniart ma nowy pomysł na południową obwodnicę Rzeszowa. Miasto nie mówi "nie", ale...

Wariant „miejski” zakłada przedłużenie do al. Sikorskiego trasy, która biegnie do ul. Podkarpackiej od drogi S19 (na zdjęciu). Do drogi w nowym wariancie Fot. Krzysztof Kapica Wariant „miejski” zakłada przedłużenie do al. Sikorskiego trasy, która biegnie do ul. Podkarpackiej od drogi S19 (na zdjęciu). Do drogi w nowym wariancie trzeba jechać stąd około 3 km na południe.
Marlena Bogdan

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki ma nową koncepcje poprowadzenia obwodnicy południowej Rzeszowa. – To będzie autentyczna obwodnica, a nie droga wewnętrzna, która zamiast omijać Rzeszów i odciążać go z ruchu samochodów, miała iść przez miasto – mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim.

W trakcie spotkania zaprezentowano proponowany przebieg trasy, która ma mieć 9,2 kilometra. Nowy projekt jest wspólnym pomysłem wojewody, Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, gmin Boguchwała i Tyczyn.

Przeciwny nie jest też prezydent Rzeszowa.

- Ta propozycja to jednocześnie obwodnica Rzeszowa, Boguchwały i Tyczyna. Skoro pomysł jest akceptowany przez wszystkie strony zainteresowane budową, to należy się cieszyć i głęboko pochylić nad jego realizacją - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Miasto ma też własny pomysł na „trasę południową”.

W dalszej części artykułu:

 • nowa koncepcja południowej obwodnicy Rzeszowa
 • Ratusz nie mówi „nie”, ale...

 

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marlena Bogdan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.