Sławomir Bobbe

Wody z Borówna jednak nie zabiorą

Dobre zorganizowanie mieszkańców i samorządowców sprawiło, że woda z jeziora w borównie nie będzie wykorzystywana do budowy drogi s5 Fot. Tomasz Czachorowski Dobre zorganizowanie mieszkańców i samorządowców sprawiło, że woda z jeziora w borównie nie będzie wykorzystywana do budowy drogi s5
Sławomir Bobbe

Po czwartkowej publikacji „Expressu” jest przełom - wykonawca drogi S5 nie będzie pobierał wody z Borówna. Wczoraj w trybie pilnym zwołano w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu naradę z mieszkańcami. Cel - zablokowanie pomysłu poboru wody z jeziora.

Przypomnijmy, wykonawca odcinka drogi ekspresowej S5, firma Impresa Pizzarotti, złożyła w urzędzie marszałkowskim wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego. Po jego wydaniu budowniczy S5 mogli co roku przez cztery lata czerpać z jeziora w Borównie do 300 tysięcy metrów sześciennych wody. Zdaniem mieszkańców oznaczałoby to katastrofę dla i tak wysychającego z każdym rokiem coraz bardziej akwenu. Co przyniosło wczorajsze spotkanie?

- Nad problemem debatowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, Nadleśnictwa Żołędowo, Polskiego Związku Wędkarskiego, Gminnej Spółki Wodnej oraz przedstawiciele władz samorządowych - głosi informacja na oficjalnej strony gminy. - Zebrani wspólnie ustalili, że popierają wójta w sprawie sprzeciwu wobec wniosku wykonawcy i stosowne pismo w tej sprawie zostanie przesłane do Marszałka Województwa w Toruniu.

  • Czy wykonawca drogi ekspresowej S5 definitywnie wycofa się z wykorzystania podczas budowy wody z jeziora w Borównie?

W dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.