Krzysztof Błażejewski

Wodne bliźniaki. Co je czeka? Kanały - Bydgoski i Finow

Na okładce omawianej publikacji znajduje się archiwalne zdjęcie Fot. Nadesłane Na okładce omawianej publikacji znajduje się archiwalne zdjęcie
Krzysztof Błażejewski

Dwa kanały - Bydgoski i Finow. Polski i niemiecki, obydwa powstałe z inicjatywy Fryderyka II. Łączy je bardzo wiele. Rozmowa z Tomaszem Izajaszem z Muzeum Kanału Bydgoskiego, współautorem nowej książki o kanale.

„Od Kanału Bydgoskiego do Kanału Finów” - taki tytuł nosi właśnie wydana kolejna Pana książka, poświęcona naszemu kanałowi. Co tym razem zawiera?
Zaprosiłem do współpracy Dominikę Muszyńską-Jeleszyńską i Żanetę Marciniak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, które zajmują się badaniami prowadzonymi na rzecz rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 i Kanału Finow. Jest to monografia, zawierająca na ponad 224 stronach około 200 starych fotografii i map oraz ponad 150 aktualnych zdjęć, ukazujących podobieństwa pomiędzy obydwoma kanałami, które zostały wybudowane w podobnym czasie i w podobny sposób. Ich zadanie również było podobne - połączenie wschodu i zachodu Europy.

Przeczytaj cały wywiad z Tomaszem Izajaszem.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Interesuje się dziejami Pomorza i Kujaw, historią Bydgoszczy i Torunia. Pasjonuje się sportem, szczególnie żużlem, pociągają go dalekie podróże i poznawanie różnych regionów świata, przyrody i kultury.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.