WiK da wodę w Żninie. Na imprezie

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

WiK da wodę w Żninie. Na imprezie

Szymon Cieślak

Umyć ręce podczas imprezy pod Basztą? Nie ma sprawy! Na miejskie imprezy będzie teraz wystawiany specjalnie do tego przygotowany punkt czerpania wody - dowiedzieliśmy się.

Oprócz tego w przyszłym roku ma rozpocząć się remont fontanny na żnińskich „plantach“.

Mieszkańcy Żnina punkt czerpania wody mogli oglądać przy Baszcie w minionym tygodniu.

Swoją premierę urządzenie będzie miało w sobotę, 16 lipca, podczas gminnej imprezy „Biesiada Pałucka“, połączonej z konkursem kulinarnym „O chochlę burmistrza Żnina“.

- Zwrócono się do nas, żebyśmy zabezpieczyli punkt czerpania wody, w którym uczestnicy imprezy będą mogli umyć ręce. Koledzy się spisali i zrobili całkiem fajne urządzenie. Będzie ono wykorzystywane podczas imprez plenerowych - mówi Jerzy Mączko, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WiK Sp. z o.o. w Żninie.

Wspomniany punkt czerpania wody nie będzie na stałe zamontowany na płycie żnińskiego rynku. Zdrój wodny, z którego można napić się żnińskiej wody, jest tylko przy ul. Wodnej.

- Na razie stałych punktów poboru wody nie planuję - dodaje prezes.

Co się stanie ze żnińską fontanną na „plantach“, czyli w parku pomiędzy ulicami Kościuszki i Sienkiewicza?

Mieszkańcy grodu Śniadeckich niejeden raz, najczęściej w internecie, z sentymentem wspominali czasy, kiedy można było sobie w upalny dzień usiąść przy tej fontannie. Czy oczekiwany remont jest możliwy?

- To jest realne. Zajmujemy się tym problemem - mówi prezes WiK i dodaje, że obecnie trwa wybór wykonawcy projektu. W sierpniu ma być dostępna koncepcja, którą poznają władze miasta.

- Ten rok poświęcimy na przygotowanie koncepcji, wyboru ostatecznego kształtu fontanny i przygotowanie projektu budowlano - wykonawczego - dodaje Jerzy Mączko.

Wykonanie wszystkich prac planowane jest na rok 2017 - dowiedzieliśmy się.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.