Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wielka orkiestra już się stroi. Czy w niedzielę Bydgoszczy padnie kolejny rekord zbiórki?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Wielka orkiestra już się stroi. Czy w niedzielę Bydgoszczy padnie kolejny rekord zbiórki?

Małgorzata Pieczyńska

W niedzielę (13 stycznia) już po raz 27. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w Bydgoszczy sercem wydarzenia będzie teren przed lodowiskiem Torbyd na Babiej Wsi, gdzie odbędą się koncerty i "Światełko do nieba".

„Pomaganie jest dziecinnie proste” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny finał. Zagramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Bydgoszcz od wielu lat mocno akcentuje swój udział na orkiestrowej mapie Polski. W ostatnich 4 latach, dzięki hojności mieszkańców, udało się zebrać blisko 1 mln 824 tys. zł. Kwoty z roku na rok rosły. W 2015 r. było to 270 tys. zł, w 2016 r. - 440 tys. zł, w 2017 r. - 520 tys. zł. W ub. roku udało się pobić kolejny rekord, bo zebrano prawie 594 tys. zł.

Tym razem na ulicach miasta kwestować będzie 650 wolontariuszy, ale liczba osób, które zaangażowały się w organizację WOŚP, jest większa.

Koncerty przed Torbydem

- Od wtorku rozpoczęliśmy wydawanie puszek, identyfikatorów i orkiestrowych gadżetów - mówi Michał Moczadło, szef Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy. - Jednak przygotowania ruszyły pełną parą już w październiku. Wybierając wolontariuszy skorzystaliśmy ze sprawdzonego modelu, współpracując, m.in., ze szkołami, domami kultury, czy wolontariatem. Opiekunowie grup przeszli szkolenia. Zdobytą wiedzę przekazywali potem tym, którzy będą kwestować. Choć w ostatnich latach nie było żadnych incydentów, to i tak uczulaliśmy wolontariuszy, aby nie chodzili z puszkami sami.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • kto wystąpi w Bydgoszczy podczas koncertów
 • jakie atrakcje czekają na mieszkańców podczas 27. finału WOŚP
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.