Hanna Walenczykowska

Widzisz uszkodzony chodnik? Poinformuj bydgoskich drogowców!

Widzisz uszkodzony chodnik? Poinformuj bydgoskich drogowców! Fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Hanna Walenczykowska

Miasto od wielu lat, systematycznie remontuje chodniki. W minionym 2019 roku, na ten cel przeznaczono rekordową kwotę; 3 miliony złotych.

Czytelnicy często zgłaszają redakcji chodniki, które wymagają naprawy.
- Na ulicy Emilii Plater wyremontowano chodnik tylko z jednej strony, druga nadal jest nierówna. Szczególnie niebezpieczna jest studzienka, która znajduje się kilka centymetrów niżej niż reszta chodnika – mówiła mieszkanka tej ulicy. - Przewróciłam się w tym miejscu i bardzo mocno się potłukłam. Jeśli nie ma pieniędzy na naprawę całego chodnika, to chociaż ktoś powinien zabezpieczyć studzienkę!

Plany na 2020 rok

W tym roku, remonty chodników zaplanowano w centrum miasta. - Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in. na ulicach: Pomorskiej (w rejonie skrzyżowania z Cieszkowskiego), kontynuowana będzie rewitalizacja ul. Warmińskiego i wyremontowane zostaną schody przy ul. Pod Blankami i Toruńskiej. Prace  zrealizujemy  też na osiedlach Bielawy, Błonie, Bartodzieje,  Górzyskowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Leśnym i w Łęgnowie. Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy robót – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

W ramach innych zadań budowane będą; ścieżki pieszo-rowerowe w Parku nad Starym Kanałem.

- To jedno z dużych przedsięwzięć, które trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski – przypomina UMB.
Poza tym mieszkańcy zgłosili do remontu chodnik na ul.: Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Waryńskiego (Błonie, dwa odcinki), ul. Korczaka (Błonie), ul. Wolna (Stary Fordon), ul. Gałczyńskiego (Błonie), ul. Broniewskiego (Błonie), ul. Ks. Skorupki (Górzyskowo).

Bydgoskie ulice mają 750 kilometrów długości. Powierzchnia chodników to prawie 1.700.000 metrów kwadratowych.

Urząd Miasta Bydgoszczy przypomina, że interwencje związane z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, przy ul. Redłowskiej 8, nr tel.: 52-582-27-14 lub 52 -582-27-15 oraz mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.

Naprawione w 2020 roku

Warto też przypomnieć o tym, że na remonty chodników w 2019 roku wydano rekordową kwotę - 3 miliony złotych.
Za te pieniądze chodniki naprawiono na ulicy Nakielskiej - drogowcy wyremontowali odcinki chodników pomiędzy ulicami: Chłodną, a Wrzesińską. Wymieniono też nawierzchnię duktu pieszego Nakielskiej na odcinku od ulicy Wrzesińskiej do ulicy Czerwonego Krzyża.

Remont chodników wykonano również na ulicach: 20 Stycznia (odcinek od Zamoyskiego do Alei Adama Mickiewicza), ulicy Zamoyskiego (od ulicy Paderewskiego do ulicy 20 stycznia).

Hanna Walenczykowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.