Widzisz nieuporządkowany teren lub śmieci na ulicy, daj nam znać

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Małgorzata Pieczyńska

Widzisz nieuporządkowany teren lub śmieci na ulicy, daj nam znać

Małgorzata Pieczyńska

Wiosenna aura obnaża bałagan na ulicach. Widzisz zaśmiecone miejsca, zgłoś je nam. Jak co roku rusza akcja „Sprzątamy Bydgoszcz”.

Wiosna za pasem, a wraz z nią powraca stary problem - śmieci w mieście. Takich miejsc w Bydgoszczy wciąż jest mnóstwo. - Są też w samym centrum - napisała do nas jedna z mieszkanek Śródmieścia. - Wystarczy przejść się ul. Gdańską na odcinku od ul. Zamoyskiego do Kamiennej.

Z pomocą osadzonych

Dlatego zachęcamy naszych Czytelników do wskazywania nam takich miejsc. Postaramy się powiadomić o nich ratusz i odpowiednie służby. O tym, że to problem wagi ciężkiej, można było przekonać się w minioną sobotę podczas porządkowania terenów Wyszogrodu i Starego Fordonu. Za generalne porządki zabrali się tu członkowie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i Rady Osiedla Stary Fordon we współpracy ze Strażą Miejską i ratuszem. - Zebrało się około 60 osób, w tym mieszkańcy i 20 osadzonych z pobliskiego Zakładu Karnego - mówi Rafael Prętki, prezes stowarzyszenia. - W mig zapełniliśmy 100 worków, 50 z nich i rękawice przekazał nam ratusz. Resztę kupiliśmy sami. Śmieci było tak dużo, że konieczna będzie powtórka akcji. Na terenie Wyszogrodu znaleźliśmy m.in. materace, opony, tony zniczy, ale też bagnet z 1943 roku, lodówki czy kuchenki. Te odpady złożyliśmy w jedno miejsce, a o ich odbiór poprosiliśmy ratusz.

Śmieci po zimie, na trawnikach, w parkach, to cykliczny problem z roku na rok. Jak miasto planuje posprzątać tereny zielone i ulice? O tym i kilku innych ciekawych zagadnieniach przeczytasz w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.